Середньовіччя проти культури. Навіщо Сенцову дали аж 20 років

3 коментувати
Судилище над Сенцовим і Кольченком було націлене на внутрішнього споживача: потрібно було довести, що «проклятых хохлов судили и судить будем»

Вчора російський суд засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років суворого режиму, а активіста-еколога Олександра Кольченка - до 10 років. Багато хто дивується настільки жорстокому покаранню. Мовляв, навіщо потрібне подібне публічне судилище?

Однак не варто намагатись зрозуміти їх поведінку, виходячи з власної логіки та переконань. Ми ж не надто дивуємося, коли читаємо про те, що бойовики Ісламської держави стратили археолога і дослідника древньої Пальміри. Ми не дуже дивувалися, коли читали, що Талібан в Афганістані розстрілював буддійські храми.

Так само російську політику не слід оцінювати в контексті європейського мислення. Тоді всі наші ламентації та здивування зникають, а на їх місце приходить звичайний нормальний аналіз, де російська реальність характеризується, як східна та середньовічна.

Російська влада демонструє всьому світові, що вона керується абсолютно іншими нормами права і культури. Тут доречно згадати один відомий історичний сюжет: коли міністр закордонних справ Франції П'єр Лаваль запитав Сталіна, чи готовий він поширювати католицизм на теренах колишнього СРСР для покращення відносин з Папою Римським, той перепитав: «О! Папа! А скільки у нього дивізій?».

Російську політику не слід оцінювати в контексті європейського мислення

Сильна у військовому плані держава чинить так, як вважає за потрібне, і плювати вона хотіла на решту світу. Те, що для демонстративного публічного вироку була обрана людина саме з мистецьких кіл, має підкреслити для росіян абсолютну незворушність та непохитність так званого російського правосуддя, а також повне безстрашшя перед обличчям зовнішніх загроз.

Дійсно, що їм можуть сказати? Висловити глибоке занепокоєння в котрий раз? Так це вони переживуть.

Стара більшовицька традиція вчить спочатку назначити когось ворогом, а потім демонструвати, що з ворогами вони нещадні. Тому, передовсім, судилище над Сенцовим і Кольченком було націлене на внутрішнього споживача. Публічні акції, де очікується певний резонанс, завжди націлені, в першу чергу, на свого виборця: довести, що «проклятых хохлов судили и судить будем».

Назначити культурника терористом – це, безсумнівно, сталінський прийом, що в цілому цінується і поважається в божевільному російському суспільстві. Українська культура в принципі є цивілізаційною загрозою для РФ. Таким чином, російська влада показала, що цю культуру вона буде нищити перш за все.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.