Панамський скандал. Про чинуш та барижництво

1 коментувати
Держапарат, побудований на "разрєшиловці", не може функціонувати без мастильного матеріалу корупції та приработків

На тлі публікації «Панамських документів» на порядку денному в країні знову постало питання про те, чи може чиновник поєднувати держслужбу та отримання комерційного прибутку. Оскільки у нас в країні існують не цілком чиновники, а, швидше, чинуші, а також не зовсім бізнес, а, швидше, барижництво (нові чиновники крадуть вже вкрадене папередниками), так і служба вкрай далека від збереження державності, то це питання з серії завдань з античної логіки переходить у площину античної моралі.

В держслужбу, власне, і завжди йшли за отриманням прибутку, "на годування": за капіталом як реальним, так і символічним, у вигляді впливу.

Держапарат, побудований на "разрєшиловці", просто не може функціонувати інакше, окрім як за допомогою мастильного матеріалу корупції і приработків, які в сотні разів перевищують символічні заробітки. А благословляє все це суспільство, позбавлене соціальної етики і виховане пострадянськими ЗМІ на махровій брехні і лицемірстві.

Все ще невеликий, хоча і зростаючий відсоток людей з цивілізованим мисленням ролі не відіграє поки що, це електорально малозначима величина.

"Панамський скандал" вже ж був в нашій історії з Павлом Лазаренком: тоді борцями за високу мораль виявилися Леонід Кучма, Валерій Пустовойтенко та інші безсрібники. І що? І нічого. Тому соціальна відповідь на питання про те, чи може чиновник поєднувати держслужбу і комерцію, буде звучати по-одеськи: "може, але не до такої ж міри".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.