"По той бік" дзеркального скла

23 березня 2018, 08:13
2996
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
"По той бік" дзеркального скла  - фото

Фоззі: Для мене найбільшою приманкою стала головна зірка – Джей Кей Сіммонс

Йдеться про десятигодинну кабельну шпигунську драму з чудовими акторами й оригінальною фабулою

Сучасне телебачення знає все про свого глядача – що любить, чого хоче і що приховує від передплатників. Тому нема чого нарікати на дзеркало, випадково натрапивши в пульті на весільне шоу – в твоєму під'їзді це дивляться, а про «Гру Престолів» ще не чули, і навряд чи витримають «Дедвуд» більше, ніж десять хвилин.

Але є невеликі ніші, які теж треба закривати пресингом – ось і виходять на екран «Моцарт у джунглях» і «Містер Робот». У цьому ж напрямку мислять творці однієї з найоригінальніших новинок року – серіалу «По той бік», він же «Контрсвіт», він же «Двійник», він же «Counterpart».

Для мене найбільшою приманкою стала головна зірка – Джей Кей Сіммонс, відомий перш за все своєю роллю диригента в блискучій «Одержимості», а також за знаковим серіалом «Тюрма Оз» і низкою екранізацій коміксів. Чудовий актор, на якого особисто я готовий дивитися в будь-якому контексті. До того ж, анонсувалася наукова фантастика про паралельні світи, отож ніяких сумнівів не було – дивитися.

Отже, йдеться про десятигодинну кабельну шпигунську драму з хорошими акторами та оригінальною фабулою – не так давно людство виявило, що існує прохід у паралельну реальність – світ, схожий на нас, в якому живуть наші точні копії. Цей факт ООН тримає у суворій таємниці, а в Берліні, біля точки переходу, створено цілу структуру, мета якої – підтримувати складні дипломатичні відносини з нашим відображенням.

Після певних незворотних масштабних подій один зі світів вирвався вперед, нарощуючи технічний прогрес, а другий відстає в розвитку. Головний герой працює на скромній посаді в якомусь офісі, нічого не знаючи і навіть не здогадуючись про справжню мету організації, аж раптом ланцюжок подій висуває його на перший план, зіштовхуючи з власним двійником, який на тому боці домігся набагато більшого.

Звісно, таку «різницю» мріє зіграти будь-який актор, і Сіммонс чудово впорується з обома ролями, професійний багаж дозволяє. Ще один правильний вибір творців серіалу – Олівія Вільямс (яку ви можете пам'ятати за її роллю дружини британського прем'єра у «Привиді» Романа Поланськи), яка зіграла дружин головних героїв.

Багатьом шоураннерам вдається запудрити мізки на перегляд пілотного епізоду, але далі часто розповідь розсипається. Тут же загадки тільки множаться, не раз і не два доводиться натискати на паузу і думати: «Так, а що це було?».

Вибір Берліна в якості головної локації, мабуть, обумовлений знаменитою Стіною, яка довгі роки розділяла одне місто на два світи-конкуренти. Тому я для себе називав успішний світ – ФРН, а другий – НДР, а то можна заплутатися, де що і хто з них наші.

Серіал не безгрішний, але задумка пикликає повагу, а інтрига жива – наступного тижня чекаємо на фінал першого сезону, а поки що це 8 з 10 з тегом #МГ – Можна Глянути. Рейтинги дріб'язкові, але канал Starz зірок з неба не хапає, та ще й піди знайди аудиторію для такого продукту – не кожен погодиться думати під час перегляду, хіба ні?

P.S. Знята в останній момент з українського прокату "Анігіляція" окремої рецензії не заслужила – розхвалена фантастика виявилася таким собі фільмом. Жіночого «Хижака» і «Чужих» на Землі з неї не вийшло. А як ще ставитися до фільму, в якому головна героїня – університетський професор, але відслужила в армії сім років і тому добре виглядає з автоматом? Так і уявляється діалог на переговорах: «Поговоріть зі стилістом, він говорить, що ви будете така сексі, що глядачеві буде не до логіки».

Чоловік зник і повернувся при смерті? То давай терміново збігаємо туди ж! Антидот знайдемо якийсь, наші шанси врятувати його вищі, ніж у медиків, правда? Коротше, лейтенант Ріплі вимкнула б це на десятій хвилині – слабка анімація і не вражаюча мотивація, замах на долар, удар на цент. Однак попередній фільм Гарленда, «З машини», був набагато ціліснішим і цікавішим. 6 з 10 з тегом #ХВ – Хоум Відео.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Кінопошук з Фоззіщочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиноющодня

Особисті фінанси з Іваном Компаномпо вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсоюпо п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвимщотижня

Більш поглядів тут

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Культура

Вчора, 14:04

thumb img
Французька весна 2019: Оголошено кінопрограму фестивалю
Краса та мода

Вчора, 20:30

thumb img
10 трендів весни. Як підготувати свій гардероб до дощу, сонця і грози
Події

Сьогодні, 10:31

thumb img
Розпочнуть із площі. Влітку в Києві стартує реконструкція Центрального вокзалу