Вибори в РФ: популярність Путіна – міф

12 коментувати
Участь у виборах була абсолютно безглуздою. Але також організатори, самі того не бажаючи, викрили міф про неймовірні рейтинги влади

Я давно я є принциповим противником участі в російських виборах, оскільки вважаю їх фарсом, в якому результат визначає влада. І коли мої опоненти кажуть: «Ось, дивіться, перший Майдан в Україні пройшов як наслідок фальсифікації виборів, у Сербії та Грузії пройшли оксамитові революції також в результаті участі опозиції у виборах і протестів проти фальсифікацій», я завжди звертаю увагу на те, що ситуації в Україні, Грузії та Сербії на момент протестів і ситуація в сучасній Росії абсолютно різні.

Україна, Сербія і Грузія були навіть тоді відносно демократичними. В Україні опозиція, як ми пам'ятаємо, навіть під час першого Майдану мала приблизно третину голосів у парламенті, доступ до засобів масової інформації, фінансування. У Грузії політичний клас був розколотий.

А ось ми перебуваємо вже на стадії авторитарного суспільства, що переходить в тоталітарне. Суспільства, яке не соромиться найжорсткішими методами маніпулювати громадською думкою і розбиратися з опонентами – аж до фізичної ліквідації лідерів опозиції, як це було з вбивством Бориса Нємцова. Це принципово різні ситуації.

Скільки уроків треба нашим любителям участі у виборах, я не знаю. Але цього разу їм був піднесений дуже жорстокий урок. Вибори фальсифікуються не тільки вкиданням бюлетенів у день голосування, хоча такі випадки теж були зафіксовані, але і недопуском певних кандидатів і партій, відсутністю фінансування та допуску до ЗМІ. Думаю, дуже багато опозиціонерів сьогодні погодяться з моїм ставленням до виборів за путінського режиму.

У містах реальний рейтинг партії влади становить не більше 16%

Крім того, я не бачу жодних підстав для торжества влади: народ мудріший за політиків, у тому числі й опозиційних. Він просто масово не ходить на вибори. Нас переконують, що Путіна підтримують 84 або 86% - ця цифра навіть стала мемом в Україні. Отже, припустимо, що ви його підтримуєте. Що це означає? Мінімальний прояв підтримки – це прийти на вибори і проголосувати за його партію. Так давайте порахуємо: у цілому по країні явка склала трохи більше 45%. Отже, мінімальну можливу підтримку Путіну зробили всього 25% від загального населення РФ, причому багато з них – студентів, бюджетників та інших залежних людей – привезли під явним адміністративним тиском.Показником є те, що відбувається у мегаполісах, де залежність людей від влади набагато менше, ніж у селах чи містечках. Явка в Москві була настільки низькою, що в певний момент навіть перестали озвучувати явку. У Пітері відбувалося те ж саме. Тобто в містах реальний рейтинг партії влади становить не більше 16% від загальної кількості населення.

Так що є два висновки: абсолютна безглуздість участі у цьому фарсі і те, що організатори, самі того не бажаючи, викрили міф про неймовірні рейтинги Путіна.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.