Тривалий грузинський урок

4 коментувати
Грузинська війна стала тим же, що і Мюнхен для Другої світової, коли західні держави заплющили очі на агресію Гітлера

Дев'ять років тому почалося протистояння грузинських військ з російськими військовими в Південній Осетії.

Зараз доречно згадати, який вплив грузинська війна справила на настрій, плани, стан умів російського керівництва. Це була перевірка Заходу на вошивість. Пройде така явна військова агресія? Тоді, у другій половині серпня, вже після перемир'я, папірців Саркозі, коли вирішувалося питання в Брюсселі, яка в цілому буде реакція Європейського Союзу на поведінку Росії, в прокремлівській газеті "Коммерсант" з'явилася цитата неназваного представника вищого керівництва: "Якщо все обмежиться порожніми розмовами, то починаючи з цього моменту, гра буде вестися за нашими правилами". І це – основна зміна, що сталася в ментальності російських керівників: розуміння, що Захід слабкий і нездатний реагувати на агресивну політику Росії. І з того часу вони нахабнішали все більше і більше, і взагалі-то, агресія проти України стала неминучою. Вона могла статися рано чи пізно, але всі ми знаємо основну зовнішньополітичну установку Кремля – панування над пострадянським простором. І для цього, перш за все, потрібно було повністю підкорити собі Україну.

Тобто грузинська війна була віхою "Четвертої світової війни" – це не мій мем, це російська пропаганда любить говорити, що РФ веде четверту світову війну з Заходом як реванш за третю Холодну, яку вона програла. Грузинська війна стала тим же, що і Мюнхен – для Другої світової, коли західні держави заплющили очі на агресію Гітлера.

Захід нарешті розуміє ступінь загрози, яку становить Москва для цивілізованого світу

Тому все, що зараз відбувається в Україні – це наслідок. І треба сказати, що цього разу Захід реагував трохи виразніше, хоча, звісно, недостатньо. Але ось в останні дні-тижні, на наших очах відбувається дуже серйозна подія в США, коли нахабство Кремля дійшло вже до того, що вони захотіли посадити свою людину в Білий дім, щоб укласти з ним так звану Ялтинську угоду з розділу світу. Це наразилося на найрішучіший опір усього військово-політичного істеблішменту США.

Безпрецедентне одноголосне голосування щодо санкцій Росії і протистояння всього американського політичного класу по суті агентам Москви Трампу і Тіллерсону, по-перше, призведе до того, що їм доведеться піти з політичної сцени, а по-друге, Захід нарешті розуміє ступінь загрози, яку становить Москва для цивілізованого світу і вперше показує готовність цій загрозі протистояти. Дуже тривалий урок грузинської війни.

Як і у випадку з Кримом, з ЛДНР, утворення на грузинській території існують, поки існує путінський режим в Росії. І він пов'язаний не з однією особою Путіна – його імперські комплекси характерні для дуже багатьох в російському політичному класі, включно і з відомими лідерами опозиції. Вилікувати цю недугу може тільки серйозна поразка. Останнє рішення американського Конгресу показує, що США зараз сповнені рішучості завдати такої поразки, невійськовими засобами, зрозуміло.

Сигнали Путіна, судячи з його першої прес-конференції після санкцій досить примирливі: ми хочемо домовитися і так далі. Москва розуміє: ці санкції просто смертельні. Адже поза законом, як злочинці оголошуються всі вищі керівники Росії, тому що активи в США є у всіх.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Нового Времени


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.