Сирійське загострення: чого чекати від Росії надалі

11 коментувати
Москва переслідує мету поставити Захід перед простим вибором: або Асад, або ІДІЛ

Держсекретар США Джон Керрі заявив, що Росія повинна утриматися від наступу в Сирії, а також утримати від подібного кроку урядові війська сирійського президента Башара Асада, інакше співпрацю з Кремлем «буде повністю підірвано». Далі була жорсткіша заява Барака Обами: на прес-конференції в Пентагоні американський президент зазначив, що не впевнений, чи можна довіряти російській стороні загалом і Володимиру Путіну зокрема. Якщо Росія не буде сприяти деескалації ситуації в Сирії, додав американський лідер, то доведе тим самим, що є «безвідповідальним актором», «який надав підтримку кривавому режиму».

Залишається дивуватися не стільки різкому тону американців, скільки їхньому абсолютно безвідповідальному ідіотизму протягом цілого року. Особливо це стосується Керрі, який приїжджає в Москву і принижено догоджає перед Путіним і Сергієм Лавровим, закликаючи їх до співпраці, поки Кремль абсолютно цинічно переслідує свої цілі. Він не з Ісламською державою бореться, а нищить антиасадівську опозицію, допомагає президенту Сирії здобувати перемоги у війні. Мета Москви – добитися, щоб у Сирії залишилося лише два гравці: чинний президент та ІДІЛ, і поставити Захід таким чином перед простим вибором.

Всі без винятку дії Росії в Сирії повністю суперечать ідеї встановлення миру і цілям американців у цій країні. Тільки зараз у своїх публічних заявах представники США починають говорити про те, що вони це розуміють. Сподіваюся, ніяких перспектив співпраці Америки і Росії щодо сирійського питання немає. Оскільки, співпрацюючи з Росією, Штати, по суті, стають співучасником російських воєнних злочинів.

Співпрацюючи з РФ, Штати, по суті, стають співучасником російських воєнних злочинів

Армія Асада намагається зайняти Алеппо. Їм вдалося оточити місто. Завдяки повній монополії в повітрі за рахунок російської авіації вони досягли певних військових успіхів. Проте, останнім часом повстанці перейшли в контрнаступ, а сили асадівської армії на землі тануть. Не знаю, що радять Путіну його генерали, але цілком можливо, що без наземної участі російських військ Асаду не вдасться досягти навіть такої проміжної перемоги, як взяття Алеппо.

Обурення росіян щодо загибелі російських солдатів у Сирії (як і в Україні) перенаправляється на «варварів», з якими Росії нібито доводиться воювати. Вимога, яка виходить від мас або їм приписується, - це розправа над ворогами. На даний момент Росія втратила в Сирії близько двох десятків військовослужбовців. Це нічого для російської громадської думки, а ось загибель, очевидно, тисяч військовослужбовців і «добровольців» в Україні стала одним із чинників призупинення подальшого наступу і масованої участі в конфлікті російських військ. Тож Кремль боїться реакції громадської думки на серйозні втрати.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.