Сирійська операція Путіна небезпечніше Афганістану

11 коментувати
Кремль виступає в Сирії в ризикованій ролі – покровителя, спонсора і захисника радикальних шиїтських організацій

Вчора РФ завдала перші авіаудари в околицях сирійського міста Хомс, що призвело до жертв серед мирного населення. Покищо на дії Росії дуже різко відреагувала Саудівська Аравія – в стрічках новин з'явилася її вимога припинити російську операцію. Досить різко висловилася Франція, а от Сполучені Штати, на мій погляд, відреагували просто ганебно.

Путін демонстративно завдав удару по позиціях сирійської Вільної армії, яку Сполучені Штати багато років, нехай останнім часом і не дуже енергійно, підтримували. А після цього Керрі дружньо стояв на прес-конференції з Лавровим, посилаючись на нього: «Ми з Сергієм домовилися продовжувати обговорення» і так далі.

Чому Путін зважився на таку операцію, яка не має нічого спільного з боротьбою проти ІДІЛ, а спрямовану на захист Асада, ката сунітської громади, який вже знищив 200 000 чоловік, і на винищення будь-якої альтернативи нинішньому сирійському президенту, знищення помірної опозиції, щоб залишити його при владі? Справа в тому, що Путін знав, як жалюгідно та безпорадно буде реагувати адміністрація Сполучених Штатів.

Але це не означає, що сирійська операція Путіна закінчиться вдало. Він вплутався, не розуміючи, мабуть, цього зі своєї безграмотності, у середньовічну релігійну війну між сунітами та шиїтами. Причому він вплутався в цю війну в дуже ризикованій ролі – покровителя, спонсора і захисника радикальних шиїтських організацій.

Путін вліз в неврологічний центр світової політики на Близькому Сході

Подивіться на ту коаліцію, яку він створив на Коаліційній раді в Багдаді: це корпус вартових ісламської революції, шиїтська міліція Іраку та Хезболла, запекла терористична організація майже такого ж штибу, як і ІДІЛ.

Ми пам'ятаємо, чим закінчився Афганістан, а ця авантюра ще більш небезпечна. Афганістан, зрештою, був глухим селом, далеким від центральних світових проблем, і там можна було напаскудити, а потім піти. А тут Путін вліз в неврологічний центр світової політики на Близькому Сході і, незважаючи на безпорадність Сполучених Штатів, а також небажання його зупиняти, сирійська авантюра закінчиться для Кремля дуже плачевно.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.