Силовики і Путін домовилися злити Кадирова

4 коментувати
Чекати залишилося недовго – п'ятого квітня підходить до кінця президентський термін Кадирова

Чекати залишилося недовго – п'ятого квітня підходить до кінця президентський термін Кадирова

Робляться спроби відмити вищу владу РФ від вбивства Нємцова і повісити всю вину на чеченського лідера

Я уважно стежу за подіями в Росії, в тому числі за протистоянням силовиків і Кадирова, і на сьогоднішній день у мене склалося враження, що там прийшли до своєрідного компромісу. Силовики і Путін знайшли вихід, який буде полягати в тому, що президент все ж таки звільнить Кадирова від його посади. Це зроблять м'яко, і Кадирова ні в якому разі не оголосять ворогом – можливо, йому навіть дадуть нову посаду, якого-небудь міністра рибного господарства.

Це нагадує мені випадок з історії СРСР, коли всесильний глава НКВС Єжов був розстріляний не відразу – спочатку його перевели на малозначущий пост міністра річкового господарства СРСР, на якому він провів ще кілька місяців. 

Іншими словами, Рамзана Кадирова міняють на кого-небудь з його оточення, роль федеральних силовиків в Чечні посилюється (чого вони і домагалися), хоча повного свавілля їм там все ж таки не дозволять для дотримання пристойності, щоб не штовхати людей на опір – особливо, враховуючи 20 тисяч озброєних кадировців, які нікуди не подінуться.

Але, з іншого боку, різко осадять діяльність цих загонів за межами Чечні, зокрема, в Москві. По-моєму, ось такий компроміс вимальовується і, можливо, найближчим часом буде реалізований.

Можливо, такі інформаційні вкидання, наприклад, стаття в Новій Газеті «Як вбивали Бориса Нємцова» і доповідь Яшина – крок у цьому напрямку. Стаття викликала у мене обурення, оскільки там малюється наступна картина: Путін, дізнавшись про вбивство, був обурений, ледь не тупотів ногами, вимагав негайно знайти вбивць, і силовики із задоволенням кинулися виконувати його завдання, оскільки підозрювали, що винні у вбивстві кадирівці. Висновок – винні чеченці і Кадиров, який є основним замовником.

Кадирова ні в якому разі не оголосять ворогом – можливо, йому навіть дадуть нову посаду

Це неймовірна версія. Так, звичайно, Кадиров віддав наказ про вбивство, але ніяких особистих мотивів у нього не було. Він міг це зробити лише у випадку, якщо його про це попросив Путін або якщо хтось з близького оточення президента дав зрозуміти, що Путіну це сподобається. У статті ж намагаються обілити вищу політичну владу в Росії, відмити її від участі у вбивстві Нємцова і звалити все на Кадирова.

Іншими словами, створюється відчуття, що вимальовується досить незвичайна змова відразу декількох груп у Москві – і силовиків, і оточення Путіна, і деяких опозиціонерів – щодо того, що всю провину слід покласти на Кадирова.

Не можу до кінця бути впевненим, що події будуть розвиватися саме так, але події останніх днів підказують, що істина десь поруч.

Цікаве питання – чи піде на такий варіант Кадиров, адже без цієї посади йому буде важко вижити. Остання його риторика: «Я втомився і хочу піти, але, якщо мені накажуть, залишуся» - відчайдушна апеляція до Путіна.

Є й інший варіант – у Кадирова є 20 тисяч бойовиків, які дуже багатьом зобов'язані йому особисто: він витягнув їх з лісу і гарантував їм життя. Також у нього є певна підтримка з боку населення Чечні, адже до Кадирова там творився повний безлад: будь-якого чеченця федерали могли захопити, пограбувати, катувати. Зараз там авторитарний режим, але ризику піддаються тільки чеченці, які виступають проти Кадирова. Відповідно, зіткнувшись з ризиком зміщення, Кадиров може очолити якийсь опір. Силовики ж спочатку хотіли почати третю чеченську війну, але тепер виник консенсус.

Мабуть, давно готувалися домовленості з оточенням Кадирова, щоб здійснити перехід м'яко. Та й неприємності у Кадирова теж виникнуть не відразу. Але повністю виключати можливість бунту Кадирова теж не можна.

У будь-якому випадку чекати залишилося недовго – п'ятого квітня підходить до кінця президентський термін Кадирова. Путін повинен запропонувати йому залишитися, або ні. Тому про справедливість або хибність моєї гіпотези ми дізнаємося найближчим часом.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.