Путін проти російських еліт

17 коментувати
Путін проти російських еліт
Російський президент заважає елітам домовитися з Заходом і повернутися до комфортного життя

Кремлівська верхівка вже усвідомила, у що Росія влізла в Сирії. Не знаю, чи усвідомив Путін – про це складно судити, не будучи його психоаналітиком. А ось про прозріння еліт можна зрозуміти по тому, що дуже близький до Кремля політолог Федір Лук'янов, який у своїх статтях відображає позицію російського істеблішменту, написав чергову сенсаційну статтю, цього разу для Forbes, під заголовком «Чого ми хочемо в Сирії».

Ця стаття ще більш дивна, ніж попередні пасажі Кремля про мирне співіснування з Заходом, оскільки відповіді на запитання, чого Росія хоче в Сирії, в ній немає. Натомість йдеться про те, що ця воєнна операція безглузда і не принесе жодних дивідендів ні країні, ні режиму Путіна.

Така відвертість – відображення того, які настрої зараз панують серед кремлівських еліт. Велика частина істеблішменту вже зрозуміла, в якій ситуації опинилася Росія в Сирії, але чи зрозуміє це Путін?

Російські еліти - і бізнес, і олігархи, - зараз мріють про те, щоб мирно домовитися з Заходом. Причина цього в тому, що вся система кремлівської клептократії просто не може існувати без співпраці з Заходом.

Російська верхівка хоче красти тут, а насолоджуватися життям там. Але з кожним днем усе виразніше постає питання, чи можливо це за Путіна.

Велика частина істеблішменту вже зрозуміла, що Сирія – помилка, але чи зрозуміє це Путін?

Якщо стане зрозуміло, що за Путіна така система неможлива, тоді ці настрої – невдоволення ситуацією і прагнення домовитися з Заходом – будуть наростати. Буде посилюватися розрив між тим, що потрібно Путіну, і тим, чого хоче більшість істеблішменту. І обидві останні статті Лук'янова, і про мирне співіснування з Заходом, і про сирійську операцію, вказують на це. Перша написана більш обережно, але у другій він визнає, що українська операція провалилася, а сирійська не обіцяє нічого хорошого. І, повірте, він ніколи б не став висловлювати цю думку відкрито без підтримки досить широкого прошарку, якщо не більшості, російського істеблішменту і правлячої верхівки.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.