Путін грає у великого рєшалу

9 коментувати
Після виходу з Сирії російський президент знайшов ще одну перспективну ідею: він буде підтримувати курдів

З точки зору інтересів Путіна виведення військ з Сирії – розумний крок. У цієї людини, при всьому його авантюризмі, є звіряче почуття небезпеки. Він добре відчуває межу, яку не потрібно переходити.

Не тому, що якийсь «слабак Обама» провів межу – ми знаємо ціну «червоним лініям» американського президента. А тому, що ситуація стала дійсно небезпечною.

Згадайте, чим міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров займався в середині лютого, під час Мюнхенської конференції. Тоді американська сторона в особі держсекретаря Джона Керрі пропонувала перемир'я, але Лавров на це не погоджувався. Тоді Путін планував за допомогою військ сирійського диктатора Башара Асада взяти Алеппо. Це змінило б ситуацію на сирійському фронті.

Але, мабуть, десь в процесі Путін зрозумів, що взяття Алеппо силами Башара Асада абсолютно не в інтересах Кремля: це означало б підписатися на всю війну Асада за «відновлення Сирії» і стати заручником амбіцій сирійського президента. Тоді як самому Путіну було набагато вигідніше залишатися в положенні своєрідного арбітра.

Так, Путін продовжить допомагати Асаду і буде захищати алавітський анклав, таку собі сирійську ДНР-ЛНР. Зате в телевізорі він тепер буде подавати себе, як великого миротворця, вимагаючи від США поступку по Україні за свій вихід з Сирії.

Путін зрозумів, що взяття Алеппо силами Асада не в інтересах Кремля

Крім того, російський президент знайшов ще одну перспективну ідею: він буде підтримувати курдів. Раніше це в його плани не входило, але після загострення відносин з Туреччиною Путін зрозумів, що, підтримуючи курдів (а російська сторона тепер постачає їм озброєння – подивіться, як посилилася терористична активність усередині Туреччини), він отримує величезний важіль впливу не тільки на Туреччину, але і на Ірак з Іраном. За умови, зрозуміло, що Кремль стане спонсором «відродження великого Курдистану».

Підтримка курдів дає Путіну можливість грати у «великого рєшалу» близькосхідної політики, витрачаючи куди більш скромні військові і фінансові засоби, ніж ті, що були потрібні для продовження сирійської операції.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.