Про що будуть говорити Путін і Обама в Нью-Йорку

29 коментувати
Російський президент дуже люб'язно пропонує Заходу армію Асада в якості наземної сили, яка нібито буде боротися з ІДІЛ

Порядок денний Путіна на Генасамблеї ООН прояснився. Йому необхідно зменшити увагу до України, де він зазнав цілої низки поразок – політичних, психологічних і моральних. В Україні у нього не залишилося хороших ходів, тому Путін вирішив різко змінити порядок денний, нав'язуючи себе Заходу в якості ключового гравця, який може вирішити важливі для західного світу проблеми, зокрема стосовно боротьби з Ісламською Державою.

І ось реакція Керрі та Обами в останні дні просто вражаюча. Якщо весь тиждень американська адміністрація заявляла, що стурбована посиленням російської військової присутності, що спроба підтримати Асада приречена на провал, то тепер Керрі й Обама хором висловлюють надію, що Іран і Росія приведуть Асада на переговори про конструктивне мирне регулювання. Нарешті, Обама, не виключено, дійсно погоджується на зустріч з Путіним.

Все це – результат безпорадності американської зовнішньої політики на Близькому Сході впродовж останніх років. І Путін вказує на слабкі місця цієї політики: вони бомблять ІДІЛ, але одними бомбардуваннями результату не досягти, потрібна наземна операція, на яку Захід не готовий. І як раз у цей момент Путін вельми люб'язно пропонує армію Асада в якості наземної сили, яка нібито буде боротися з ІДІЛ при підтримці Росії, Ірану і Хезболли. Ось таку коаліцію Путін пропонує Сполученим Штатам.

Яка ще Україна, коли тут великі хлопчики вирішують важливі питання

Вражаюче, що зараз Обама, схоже, хапається за цю соломинку, яка нібито може вирішити проблеми в Сирії. Але ж мотиви Путіна кристально ясні: він буде не стільки боротися з ІДІЛ, скільки воювати з сирійськими повстанцями і захищати режим Асада, а також намагатися створити ситуацію, в якій Заходу буде все складніше тиснути на Путіна щодо його агресії в Україні. Яка ще Україна, коли тут великі хлопчики Путін і Обама вирішують важливі питання.

І найдивніше, що ця примітивна чекістська "розводка" Путіна, схоже, вдається. І не тільки стосовно Сполучених Штатів: вчора вже й німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що потрібно б зробити Башара Асада учасником процесу мирного врегулювання в Сирії.

Все те, що ми чуємо від Заходу останні два дні, настільки вражаюче й ганебно, що, схоже, значною мірою вони йдуть назустріч Путіну.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.