Пряма лінія. Що говорив Путін про Україну

6 коментувати

Зроблено ряд заяв в абсолютно новій тональності

Центральною темою, практично лейтмотивом Прямої лінії з Путіним, була Україна: зроблено ряд заяв в абсолютно новій тональності. Іноді здається, що внутрішні російські справи не цікавлять Путіна зовсім: йому цікава велика геополітика, в центрі неї – загроза розчленування України. Цим він зайнятий, про це він думає з ранку до вечора, а прості люди нехай продовжують стояти на колінах і просити щось: як нам кожен день показують на російських каналах.

Під час прямої лінії в цьому році, по-перше, в який раз Путін вивергав свою маячню про те, що росіяни і українці – це один народ. Тобто, він заперечував існування українського етносу. Потім він попереджав «про великі загрози українській державності». І деякі «чудові» вірмени коментували це як повернення до усіма забутої ідеї Новоросії.

На компроміс і поступки Путін йти не готовий Ось такий жорсткий загрозливий тон щодо України був лейтмотивом виступу Путіна.

На формулювання щодо загроз державності всі звернули увагу. Він також розіграв спектакль із запитанням, яке сам вибрав, хоча, можливо, навіть сам і написав: про те, чому росіяни визнають президента Порошенка, в той час як Захід не визнає президента Асада? Він посміхнувся і сказав, що це цікаве запитання. Але потім перейшов до такого: натякнув, що вони готові відмовитися від визнання президента Порошенка. Виходить цілий букет: немає українського народу, немає української держави і немає українського президента. Ось таке чудове послання президента українському народу від, як він сам каже, того ж народу.

Я не думаю, що це ознака того, що після чемпіонату світу Росія перейде до серйозної військової ескалації, як багато хто думає. Путін чудово розуміє, якою буде реакція у світової спільноти на подібну ескалацію. Але це означає, що всі розмови, які пожвавилися, зокрема, після візиту Меркель про те, що вона змогла умовити Путіна на введення миротворчих сил на всю окуповану територію аж до російського кордону – порожні. На компроміс і поступки він не готовий йти: інакше не було б такої войовничої риторики.

Також задавали запитання стосовно Сенцова. Путін у відповіді згадав Вишинського і сказав, що українці затримали його за професійну діяльність, а вони Сенцова – за терористичну. І хоч він сказав, що щодо обміну не думали, те що сам Путін поставив їх в один ряд вже можна розглядати як крок до якоїсь можливості обміну. І це можна було б тільки вітати. Але мені здається, до Сенцова у нього дуже особисті стосунки: особливо після того, як той обізвав Путіна з клітки суду. І Сенцова він так просто не відпустить.

Навіть голодування Олега Сенцова навряд чи вплине на рішення Путіна. А ось на позицію західних представників, які, в свою чергу, мають вплив на Путіна – могло б. Але поки з боку Заходу немає навіть того масштабу тиску, який було в випадку Савченко.

А враховуючи, що президент Франції Еммануель Макрон під час прес-конференції сказав, що в разі успішного виступу французької збірної він поїде на ЧС світу в Росію, голодування Сенцова навряд чи зіпсує Путіну навіть футбол.

Чим ближче ми наближаємося до дати українських виборів, тим ясніше мені бачиться стратегія Москви зараз. Я думаю, вони хочуть продовжувати такий поточний стан на Донбасі і зробити ставку на провокації, технології втручання в українські вибори 2019 року. І на тлі цих виборів використовувати випробувані технології. Мені здається, зараз роблять ставку саме на це.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.