Нова реальність Кремля

13 коментувати
Як Росія втратила угоду з Трампом

Тема «великої угоди», про яку так багато говорили останнім часом, закрита назавжди. Це неможливо. Будь-який крок Трампа в цьому напрямку буде означати для нього політичну смерть.

Оскільки те, що відбулося вчора ввечері в Америці – це не кінець історії, це – початок. Я б назвав це Фліннгейтом. На прес-конференції будуть голосно задавати питання, які вже кілька годин обговорюються на всіх каналах американського телебачення. Питання номер один: «А Флінн обговорював з послом РФ в США Сергієм Кісляком зняття санкцій трампівською адміністрацією за своєю ініціативою? Або за дорученням Трампа?». Тим більш, формально він був звільнений через те, що обдурив віце-президента Майка Пенса, якому сказав, що питання санкцій не обговорювалося. Але це означає, що Пенс не був інформований про цю розмову. Що взагалі дуже погано для Трампа. Тобто, схоже, Трамп доручив російському агенту, що отримує зарплату від Russia Today, Флінну, при живому президентові Обамі обговорювати важливі політичні питання, не інформувавши навіть другу особу в новій адміністрації – віце-президента Пенса.

І це ще не все. Два дні тому Трампа на імпровізованій прес-конференції під час зустрічі з японським прем'єр-міністром на борту літака запитали про Флінна. Так він відповів, що в принципі не в курсі цієї історії і не читав доповідь. А доповідь міністерства юстиції була представлена ще місяць тому і після інавгурації Трампа його з нею ознайомили.

У всіх авторитарних режимах найбільш важкий момент для диктатора – це зовнішньополітична поразка

Тому у Трампа досить скрутне становище. Він вже скомпрометований своєї путінофілією. І просто немислимо, щоб в таких умовах він пішов проти волі Конгресу (налаштованого дуже антипутінські і дуже проукраїнськи) у спробі послабити тиск на путінський режим. І це дуже хороша новина для України.

Трамп забуде про свої путінофільскі висловлювання. До речі, він давно їх не повторює. Йому дуже не сподобалося розв'язна, паскудна поведінка Путіна на прес-конференції 17 січня, коли той розповідав про кращих у світі повій. Це виглядало як шантаж Трампа. Щоб вижити політично, Трампу потрібно буде демонструвати якомога більш жорстку поведінку щодо Путіна.

Наступний на виліт з адміністрації Трампа – її керівник Райнс Прібус, про якого в Москві теж захоплено говорили, що він грек, православний. Взагалі, в Москві була якась шалена ейфорія і вони багато в чому заклали всю свою агентуру. В'ячеслав Ніконов (голова Комітету освіти і науки Держдуми - НВ) із захопленням розповідав під час програми Соловйова, які чудові люди там, які у нас прекрасні відносини з Прібусом, Флінном та іншими. Так що зачистка кремлівської агентури продовжиться. Включить вона самого Трампа чи ні у формі імпічменту – буде залежати від його поведінки.

Ніякого перезавантаження, угоди, Ялти, розділу сфер впливу – нічого не буде. Сьогодні в Кремлі прокинулися з відчуттям нової реальності. Це досить тяжке становище для Путіна. У всіх авторитарних режимах найбільш важкий момент для диктатора – зовнішньополітична поразка.

Думаю, відбудеться серйозний розкол. Якщо уважно спостерігати за дискусіями, що ведуться на цих божевільних телешоу, я б виокремив дві партії. Партія гібридної капітуляції – це те, що пропонувалося Кремлю у неформальних переговорах з Клінтон під час виборчої кампанії (вони навіть не думали, що Трамп переможе). Відтак було досягнуто приблизно таке порозуміння: якщо Росія по-справжньому піде з Донбасу, то якісь санкції знімуть і де-факто «крымнаш» протягом невизначеного часу залишиться. Є партія, яка спробує досягти цих умов вже з Трампом. А є партія війни. Он майор Прилепін пішов брати Київ. Так що навколо путінської верхівки розгорнеться серйозна боротьба.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.