Навіщо Асад прилітав до Москви

11 коментувати
Путін вирішив позначити свою більш жорстку позицію в сирійському конфлікті

Останні дослідження Левада-центру показують, що багато росіян побоюються перетворення вторгнення в Сирію на другий Афганістан.

Навіть пропаганда не зможе переломити цю думку, оскідьки Афганістан – травма російської колективної політичної свідомості, і вона нікуди не подінеться. Тому тактика, яку обрав Путін, авантюрна і самовбивча. З точки зору інтересів російської влади і Кремля те, що йому пропонувала «партія миру», було більш розумним.

Але Путін вирішив позначити свою більш жорстку позицію в сирійському конфлікті: беззастережна підтримка Асада, повне знищення всіх супротивників і протистояння Заходу. Саме тому Асад так раптово прилетів до Москви: рішення про візит приймав не він, а Путін.

Релігійні війни завжди закінчуються дуже жорстоким чином

На урочистій зустрічі з Асадом Путін обіцяв йому захист. Після цього йому буде важко відмовитися від підтримки сирійського президента. Допомога Асаду вимагатиме значно серйознішого залучення російських військовослужбовців, причому не тільки авіації.

Я думаю, що військові фахівці в Москві все-таки розуміють, що повернути Асаду владу над всією Сирією неможливо: 80% населення країни, суніти, вважають його вбивцею і катом. Адже Асад вже вбив близько 200 000 сунітів.

Це суперечить лінії на зближення з Заходом і досягнення якихось домовленостей, до яких прагнула «партія миру». Тут путінські яструби позначили свій підхід і свою перемогу у внутрішньому конфлікті, який відбувався в Кремлі.

Реальний план, найімовірніше, полягає в тому, щоб захищати алавітський анклав Асада в Латакії. Його з допомогою Вартових ісламської революції і Хезболли можна буде протягом тривалого часу утримувати. В цьому анклаві Асад буде користуватися підтримкою алавітського населення Сирії (вони складають 10%), оскільки вони чудово розуміють, що з ними буде після поразки Асада.

Релігійні війни завжди закінчуються дуже жорстоким чином.

Але підкреслю: чим більше Путін грузне в Сирії і чим більше він пориває з Заходом, тим менше у нього залишається можливостей гадити Україні.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.