Найгірший сценарій для Путіна

21 коментувати
Якщо виявиться, що перемога в Чечні, на яку спирався російський президент всі роки свого правління – міф, господаря Кремля чекають великі проблеми

Останнім часом у мене складається враження, що в Кремлі готують зміщення Рамзана Кадирова, і для російського президента вкрай важливо, щоб цей процес пройшов гладко. Можливий конфлікт на Північному Кавказі – найнеприємніший для Путіна варіант, оскільки він делегітимізує усе його 15-річне правління. Адже у 1999 році його подали росіянам під гаслом: «Нас підривають у наших же будинках, але ось героїчний офіцер спецслужб, який нас захистить».

Якщо ж виявиться, що Путін п'ятнадцять років вирощував у Чечні точно таке ж підпілля ворогів у вигляді кадировців, це стане страшним ударом для його авторитету і легітимності. Допустити такого результату він не може. Тому, вважаю, в Чечні вже проведена підготовча робота, і Путін має намір провести «чеченську перебудову» та безболісно прибрати зі сцени Рамзана Кадирова.

Але Кавказ – «дело тонкое», і ми не можемо знати, як усе повернеться в реальності.

У найгіршому для Путіна варіанті він не зможе впоратися з поставленим завданням. У кримінальному середовищі, яким, власне кажучи, і є кремлівська влада, існує непорушне правило: «опущений пахан – вже не пахан».

Можливий конфлікт на Північному делегітимізує усі 15 років правління Путіна

Якщо виявиться, що путінська перемога в Чечні, міф, на який він спирався п'ятнадцять років – саме міф, то цілком можлива заміна Путіна іншим силовиком. У будь-якому випадку, зміна влади відбудеться не шляхом демократичної революції. Це буде своєрідний палацовий переворот.

А палацові перевороти завжди послаблюють систему влади і роблять її більш вразливою: слідом за перестановками можуть послідувати й нові несподіванки. І все ж, на мій погляд, більш ймовірною є досить гладка заміна Кадирова, ніж масштабний конфлікт.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.