Москва погрожує США. Яка ж відповідь?

15 коментувати
Ми спостерігаємо процес приниження США в Сирії вже близько двох-трьох років

Військові генштаби всіх країн повинні думати про потенційний конфлікт. Так, американські генерали говорять про високу вірогідність війни з Росією чи Китаєм. Мова, звичайно, йде не про сьогоднішній день, скоріше, про теоретичні ймовірні сценарії розвитку подій у майбутньому – можливо, в найближчому майбутньому.

Тим не менше, заяви американських військових явно прозвучали не безвідносно до хвилюючого всіх сирійського контексту. Упевнений, до моменту звільнення Барака Обами і його залишення Білого дому американці не зроблять ніяких військових кроків, щоб зупинити військові злочини Росії в Сирії і не допустити захоплення руїн Алеппо сирійською армією.

Росія загрожує США: доставила в Сирію нову систему ППО, здатну протистояти американським ракетам, і заявляє, що буде збивати будь-які непізнані об'єкти. Інший президент США, не Обама, міг би на його місці сказати, що світ більше не може терпіти скоювані перед його очима злочини, оголосити безполітну зону над Алеппо і почати збивати, як мінімум, сирійські літаки. Не виключаючи такий сценарій, Росія загрожує тим, що вступить у війну, якщо літаки башарівської армії будуть атаковані західною коаліцією. Війни з ядерною державою, ясна річ, ніхто не хоче.

Росія поки робить все, що хоче

Таким чином, Росія поки робить все, що хоче. Погрожує США, незважаючи на те, що очевидно більш слабша, ніж Штати – і в конвенціональній зброї, і в авіації. Москва використовує ядерний шантаж, хоча ядерні арсенали Америки теж більше за російські. У Росії є більше рішучості, є так звана політична воля – ось де її перевага.

Ми спостерігаємо процес приниження США в Сирії вже близько двох-трьох років. Здавалося, на засіданні Радбезу ООН 25 вересня були сказані всі слова: дії Москви названі військовим злочином – це ніяк не боротьба з тероризмом, сама Росія названа державою-вигнанцем. Держсекретар США Джон Керрі голосно заявив, що американці припиняють переговори з Росією по Сирії, але не далі як позавчора він знову зателефонував Сергію Лаврову. Поговорив з військовим злочинцем про врегулювання конфлікту в Сирії.

Про що їм говорити? Позиція Москви абсолютно зрозуміла: вона фізично знищує в Сирії людей, які орієнтувалися на Захід, ту саму антиасадівську опозицію. Причому робитиме це доти, поки армія Асада не увійде в Алеппо.

Більш того, помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд їде до Москви, щоб зустрітися з військовим злочинцем Владиславом Сурковим. Після зустрічі російський представник робить заяву, що вони разом обговорювали питання тиску на український уряд. Американці виставляють себе на посміховисько і сором всьому світу.

Втім, є надія, що в разі обрання президентом Гілларі Клінтон позиція США буде більш жорсткою. Громадська думка в Сполучених Штатах настільки обурена поведінкою Обами, що навіть такий друг Путіна як Дональд Трамп змушений на ходу міняти свою позицію. Підтримувати Путіна стає непристойним і небезпечним через зниження шансів на перемогу.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.