Кріт в Кремлі. Хто копає під Путіна

17 коментувати
Не народ, а саме еліта духовно вигодувала своїми фантазмами та комплексами російського президента, а тепер намагається піти на поступки

Я виявив ще одного "крота" на вершинах російської влади. І якого! Моє донедавна найцінніше джерело, пан шкільний вчитель, свідомо позиціонує себе виключно як медіакрот, така пташка божа, перелітає в якості співрозмовника з одного бенкету Всеблагих на інший і в хвилини фатальні з наперсточком віскі підбираюча крихти цінної інформації, щоб, повернувшись в насиджене гніздечко, розпустити пір'я і поділитися зі слухачами та слухачками чарівною атмосферою наркотичної близькості з сильними світу цього, - пише Андрій Піонтковський для Радіо Свобода.

Мухи, знаєте, окремо, а котлети окремо. Майбутні Ріббентропи та Штрайхери повинні сидіти на одній лавці, а панове незалежні журналісти, на всяк випадок, на іншій. Особливо в наш непростий час, коли Всеблагі, як запевняють нас інсайдери, бухають в своєму бункері цілодобово.

Федір Л. – птах зовсім іншого польоту. Це кріт-концептуаліст, не просто старанно фіксуючий атмосферу бенкетів містечкових Валтасарів, але й в міру своїх сил та прогресистських переконань намагається її ініціативно формувати та облагороджувати. Вперше я звернув на нього увагу в квітні, коли в рамках активного заходу він викотив на західну аудиторію перше відверте визнання Кремлем провалу української авантюри та проект угоди з Заходом, рятуючої, як йому здавалося, особу пахана Всеблагих, – статтю Putin Wants Peaceful Coexistence with the West.

Тоді я помилився, сильно його недооцінивши. Радянський журналіст Віктор Луї був банальним агентом КДБ, дисципліновано виконуючим нехитрі особливі доручення. Федір же Л. вважає себе одним з кріейторів російської зовнішньої політики, особою, наближеною до дипломату світового класу, віртуозно володіючою професійною майстерністю, яка при відсутності чіткого цілевизначення перетворюється в мистецтво заради мистецтва. Вишуканий комплімент, який міг би прикрасити заключну промову захисника Ріббентропа на Нюрнберзькому процесі, і в той же час сповнений високої громадянськості недвозначний докір Тому, хто за Конституцією РФ як би забезпечує чітке цілевизначення російської зовнішньої політики.

Виявився наш Батько не Батьком, а суперсерійним глобальним маніяком

У своїй квітневій довгій телеграмі Федір Л. дуже делікатно і тактовно намагався вкласти в уста Голуба з залізними крилами своє та свого кола помірно імперське розуміння зовнішньополітичних завдань: "кримнаш", збереження позицій в Донбасі, жодних нових військових авантюр ("небезпечно і занадто дорого") і, найголовніше, – мирне співіснування із Заходом. Впізнаю його руку, і на промайнувшій пізніше вишеньці на неоперезавантажувальному тортику: антигітлерівська коаліція – недооцінений Залізним Голубом мем.

Пройшло всього півроку, і жовтнева депеша "Чого ми хочемо: навіщо Росії потрібна воєнна операція в Сирії?", транслююча настрої значної частини істеблішменту, сприймається вже як маніфест на межі верхівкового бунту на колінах. Перш за все Федір набагато різкіше, ніж у тексті Putin Wants, оцінює українську авантюру хорошого Гітлера та її ідеологічне забезпечення:

"Русский мир" був сприйнятий як відродження ідеологічного порядку денного у зовнішній політиці, яка повинна була зафіксувати Росію на більш високому рівні ієрархії. Швидко з'ясувалося, що ця доктрина, дієва всередині країни, зовні Росії можливості не розширює, а обмежує. По суті, "Русский мир" антиглобальний. Він окреслює певний ареал, а захопити кого-небудь ще цією ідеєю неможливо, вона свідомо не цікавить нікого, окрім росіян. В результаті український конфлікт, який починався під розмови про те, що Росії набридло терпіти західне домінування, і вона кидає виклик засадам, привів на політичну периферію".

Міцний, як дуб заднім розумом, Голова Ради із зовнішньої та оборонної політики РФ. Ціни б не було його нещадним оцінкам та мудрим застереженням півтора року тому, після проголошення в Кремлі знаменитої промови вождя про розділений народ. І чимало людських життів було б врятовано. І не довелося б сьогодні ставити питання "Чого ж ми хочемо в Сирії?" Але самого головного пан голова не зрозумів досі: химери "Русского миру" і "Новоросії" провалилися насамперед тому, що вони були відкинуті переважною більшістю російських людей як в Україні, так і в самій Росії. Не виявилися вони дуже дієвими всередині країни. До честі російського народу, він довів, що набагато менше вражений вірусом імперсько-патріотичного сказу, ніж його злодійкувата "еліта".

Не народ, не міфічний "Уралвагонзавод", а саме ця страждаюча маніакально-депресивним синдромом "еліта" духовно окормила своїми фантазмом і комплексами того суб'єкта, про який говорив в недавньому есе поет і культуролог Олексій Широпаєв: "Путін – абсолютно мамлєєвський тип, і зовнішність його відповідна. Його міркування про "сакральний Крим" – абсолютно мамлєєвські. Уявіть собі Путіна в майці на загальній кухні, а краще – тихим, безликим мешканцем комуналки, який час від часу щось бурмотить про традиційні цінності, глухо розмовляючим за закритими дверима своєї кімнатки з деякими сутностями. А потім одного разу приходять менти і з'ясовується, що хлопець то – серійний маніяк".

Яйцеголові арбатови і лук'янови, треніни та караганови, лукіни і юргенси своєю чвертьвіковою титанічною боротьбою проти "розширення НАТО" і за "домінування на пострадянському просторі" породили цього блатного суб'єкта в майці, як Іван Карамазов виплекав Смердякова. Вони так і не зрозуміли, що вони нікому не потрібні зі своїм домінуванням на пострадянському просторі, і що це не НАТО наближається до нас, а сусідні народи та держави в жаху розбігаються від нас, нашої ввічливої духовності та камуфляжної всесвітньої чуйності. А тепер вони в збентеженні задають собі питання "Що ми (тобто вони і чоловік у майці) хочемо в Сирії?" І зізнаються собі, що не знають відповіді. Зізнаються, але все одно дружно продовжують жувати тошнотворну "геополітичну" жуйку: "Близький Схід – наш крок до повернення на глобальну арену. Кремль вірно оцінив, що Сирія – єдиний серйозний актив, яким він володіє, ключ до всіх тамтешніх процесів. Ризик справді великий, хоч і є шанс закріпитися". На зло гордовитому піндосу, додам я.

Це до якого маразму повинна була дійти зовнішня політика Кремля, щоб єдиним її активом залишився військовий союз з сирійським м'ясником та терористами "Хезболли" і "Корпусу вартових ісламської революції".

Не до випадкового товариша по чарці, а до небес вічно проклинаючого та вічно привабливого Заходу звертають бухаючі в бункері своє екзистенційне російське питання: "А ти мене поважаєш?" І знову немає відповіді.

І прийдуть менти (Іванов, Шойгу, Патрушев, Рогозін), як Вершники Апокаліпсису, і на виконання останнього доленосного рішення Ради безпеки РФ по інвентаризації індивідуальних засобів захисту громадян вручать кожному з нас особисто від Батька в майці чотири індивідуальних комплекти захисту від хімічного, біологічного, радіологічного і теплового ураження. Так відгукнеться пророче слово Олексія Широпаева. Виявився наш Батько не Батьком, а суперсерійним глобальним маніяком.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут-авеню, Вашингтон 20036, США


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.