Хто зараз головний союзник Путіна

7 коментувати
Іран в мріях бачить себе центром шиїтського світу

Єдиний ефективний союзник Путіна в сирійській авантюрі – це Тегеран. Іран зацікавлений в тому, щоб Путін своїми діями в Сирії, воюючи з опозицією, що протистоїть Асаду і, може бути, навіть вступивши в реальну боротьбу з ІДІЛ, виступав в якості його підтримки. Таким чином, Тегеран може спробувати реалізувати свої давні геополітичні цілі, адже в мріях він бачить себе центром шиїтського світу. Ось тільки сунітів в арабському світі – більшість.

Окрім того, мене абсолютно не переконує теза, що наша пропаганда постійно повторює для внутрішнього споживання: мовляв, ми йдемо боротися з ІДІЛ, щоб зупинити терористичну загрозу на дальніх рубежах і не допустити поширення хаосу на Росію.

Адже як раз те, що Путін робить в Сирії, різко пожвавить діяльність джихадистів не тільки на Північному Кавказі, але і по всій території Росії в цілому. А всі ми знаємо, чим займаються ісламістські терористи в РФ.

Але про ці загрози Росія не дбає і діє все активніше. Можливо, це пов'язано з тим, що Кремль бачить вкрай безпорадну реакцію США на свої дії. Надихнувшись такою бездіяльністю противника, нещодавно Росія навіть зажадала вивести американську авіацію з повітряного простору Сирії.

Через Путіна Тегеран може спробувати реалізувати свої давні геополітичні цілі

Формально США відповіли, що будуть продовжувати заплановані ними операції в межах своєї коаліції, але нещодавня поведінка Керрі надій на реальну відповідь Росії не вселяє.

Цього дипломата не можна залишати наодинці з Лавровим – я завжди про це говорив і писав. Лавров – більш сильний психофізично альфа-самець, якщо можна так висловитися, при зустрічах він просто-напросто пригнічує Керрі і змушує його говорити все, що потрібно Кремлю.

Таким чином, зараз на Близькому Сході на реальну відповідь Кремлю сподіватися не варто: ні США, ні їхні союзники в Саудівській Аравії на це нездатні. Але, незважаючи на це, авантюра закінчиться для Путіна сумно, адже він так і не зрозумів, у що вплутався.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.