Чого чекати від Москви в Донбасі

23 коментувати
На військову ескалацію сил у Путіна немає

На військову ескалацію сил у Путіна немає

Стратегічна мета – гадити Україні як можна більше – не змінилася, але досягати її російський президент буде вже іншими засобами

Незважаючи на те, що вторгненням в Сирію російський президент зумів частково відвернути Захід від своїх попередніх ескапад та перевести питання українського конфлікту на другий план, думаю, військовий тиск в Донбасі він збільшувати не буде.

Путін розуміє, що ціна ескалації буде для нього дуже високою і в тому числі завадить встановити нове партнерство з Сполученими Штатами, а також створення нової коаліції Сирії, чого зараз домагається Кремль.

Його стратегічна мета – гадити Україні як можна більше – не змінилася, але досягати її Путін буде вже іншими засобами. Він йде на замороження конфлікту в Донбасі, зрозуміло, зі збереженням контролю над так званими «ДНР/ЛНР». В рамках Мінських угод він буде намагатися всунути бойовиків в українське політичне поле, щоб ці люди засідали в Києві, а Україна містила окуповані території.

Це Путіну навряд чи вдасться, але зараз його влаштує і замороження конфлікту, а також легітимація його територіальних придбань (Криму та шматка Донбасу) західним співтовариством, яке вже буде дивитися на Україну, як на локальний конфлікт в порівнянні з тими великими завданнями, які вони нібито разом з Путіним будуть вирішувати на Сході.

Путін хоче, щоб бойовики засідали в Києві, а Україна утримувала ДНР/ЛНР

Нічого хорошого, звичайно, в цій ситуації для України немає, але і нічого жахливого теж, оскільки у Путіна недостатньо сил для військової ескалації.

Але дуже неприємно бачити нікчемність керівників провідних західних держав, які в останні дні пішли на поступки. Хоча на ту ж Меркель, яка заявила про готовність залучити диктатора Асада до переговорів щодо Сирії, вплинула паніка в ЄС через наплив біженців.

До речі, цікаве питання: звідки такий наплив? Конфлікт у Сирії триває вже довго, і досі масштаби були непорівнювані. А це ж вимагає величезної інфраструктури, кораблів, фінансування.

Як і ІДІЛ, до речі – нещодавно Нова Газета з'ясувала, що у нас ФСБ на Кавказі видає іноземні паспорти, щоб дозволити бажаючим добиратися до ІДІЛ. Таким чином, комбінацією різноманітних методів Путін дуже майстерно розпалює конфлікт на Близькому Сході, щоб продовжити розводити своїх партнерів по Великій вісімці.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.