Чого боїться Москва в Сирії

8 коментувати
Ще тиждень або місяць можна гордо доповідати про знищення баз ІДІЛ. Але нескінченно подавати це росіянам як перемогу не вдасться

Розповідь про нібито самогубство російського контрактника показує, наскільки влада боїться будь-якої інформації про втрати серед наших військових у Сирії. Це просто дивно: вона вважає більш прийнятною для себе вкинути інформацію про самогубство. Хоча всі прекрасно знають звичаї нашої армії: те, що у нас називається самогубствами, та ще й на грунті особистих відносин, неприємностей з дівчиною і так далі, зазвичай виявляється просто прикриттям вбивства, яке супроводжували жорстокі знущання, що є проявом так званої дідівщини.

Те, що влада сама в цьому зізнається, що б там не було, показує, наскільки страшніше для неї визнати, що в Сирії гинуть військовослужбовці. Але ці спроби сміховинні. Не буває воєн без смертей. Таке враження, що Кремль винайшов якийсь інший спосіб ведення війни – без загибелі військових і, знову ж таки, без жертв серед мирного населення.

Зарубіжні джерела дуже багато пишуть про загибелі серед мирного населення, але Кремль заперечує і ці дані. Це показує, у якій розгубленості знаходиться влада.

Москва боїться появи інформації про втрати в Сирії навіть більше, ніж у свій час – оприлюднення даних про загиблих в Україні. Оскільки тепер у суспільній свідомості миттєво виникає образ Афгану. Страх нового Афганістану з самого початку операції нависав над росіянами, і навіть за офіційними опитуваннями сирійська авантюра не користується популярністю.

Владу Асада над всією територією Сирії з тридцятьма літаками відновити неможливо

Влада дуже боїться народного невдоволення, і це обмежує її дії в Сирії. На великомасштабну наземну операцію, де будуть гинути не одиниці, не десятки, а тисячі солдатів, Кремль не піде.

Але, з іншого боку, що вона тоді буде продавати суспільству, як свою перемогу в Сирії? Вся операція була спочатку задумана, як бажання змінити порядок денний, пов'язаний з Україною, адже донбаська авантюра провалилася, Путін зазнав серйозної поразки. Химери російського світу та Новоросії остаточно розвіялися, і російський президент поліз в Сирію, щоб показати громадянам нові перемоги.

Припустимо, ще тиждень або місяць можна гордо доповідати про знищення десятків і сотень баз ІДІЛ. Але, по-перше, всім зрозуміло, що ні з яким ІДІЛ Путін не воює, а тому аргументація «потрібно боротися з ними на дальніх рубежах» не працює. По-друге, владу Асада над всією територією Сирії з тридцятьма літаками відновити неможливо, хіба що утримати алавітський анклав. Але це буде дуже складно продати країні, як перемогу. Іншими словами, Путін відразу ж після українського капкана заліз в сирійський, і виходу з цього капкана не видно.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.