Чи вистачить у Путіна сил на війну в Сирії

27 коментувати
Російський президент повторює ту ж "розводку", яку він провів два роки тому по так званому «хімічному роззброєнню»

Особливість сирійської стратегії Путіна в тому, що він не потребує значних сил заради досягнення своєї мети. Путін не збирається вирішувати проблему ІДІЛ, він просто хоче продати себе Заходу в якості важливого союзника і зажадати за це свою ціну: зменшити тиск Заходу; можливо, зняти санкції; полегшити собі життя в Україні.

Насправді максимальна воєнна мета, якої Путін може досягти, це допомогти Асаду не втриматися на всій території Сирії і, тим більше, не розбити ІДІЛ, а всього лише створити анклав на Середземноморському узбережжі. Про це говорять і всі військові кроки РФ, зокрема, створення нових баз.

Асад – керівник секти алавітів, яка становить 10% від населення Сирії. В основному вони живуть у районі Ватаки. На те, щоб допомогти Асаду утримати ці території у вигляді алавітського анклаву і тим самим перетворити їх на свій воєнний плацдарм, у Путіна військові ресурси є.

Крім того, він зацікавлений у тому, щоб ще більше розпалити пожежу конфлікту не тільки в Сирії, але і на всьому Близькому Сході. Запропонована ним коаліція, яка об'єднує Іран, Сирію і Хезболлу – це шиїтська коаліція. Путін розпалює полум'я релігійної війни між сунітами і шиїтами, які вже й без нього воюють.

Асад – керівник секти алавітів, яка становить 10% від населення Сирії

За рахунок цього він вирішує низку важливих для себе питань: повернення в коло великих гравців світової політики, нові відносини зі США, прорив міжнародної ізоляції. Крім того, розпалювання релігійної війни в регіоні може посприяти зростанню цін на нафту, що теж важливо для Путіна.

Російський президент повторює ту ж "розводку", яку він провів два роки тому по так званому «хімічному роззброєнню». Тоді Путін врятував цим Асада, зараз він намагається продублювати колишню тактику на більш масштабному рівні. Просто вражаюче, що американське керівництво потрапило в цю пастку.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.