Чи варто очікувати нового наступу в Донбасі

7 коментувати
Після невдач Трампа під час президентської гонки Путін, можливо, наважиться на якусь авантюру

Ситуація на сході України продовжує загострюватися: численні обстріли, диверсійні групи, атаки на окремих ділянках. З точки зору погодних умов, серпень і вересень – найбільш зручні місяці для наступу. Чи збирається Кремль скористатися цією можливістю, невідомо (щоб відповісти на це питання, потрібно мати дані про стан психічного здоров'я однієї людини – Володимира Путіна, а він, як сказала Ангела Меркель, живе в іншій реальності).

Ухвалення Москвою рішення про масований наступ у Донбасі з метою, наприклад, захоплення Маріуполя або формування сухопутного коридору в Крим, обернеться для неї політичною катастрофою. Різко посиляться санкції Заходу, які Москва активно намагається скасувати. Президенту Бараку Обамі стане важче опиратися вимогам військово-політичного істеблішменту США надати Україні летальну зброю. Крім того, наступ напевно буде супроводжуватися великими жертвами з російської сторони, не кажучи вже про втрати України.

Тому з раціональної точки зору, Кремль навряд чи зважиться на подібний крок. Однак є чимало свідчень, які наштовхують на думку, що якісь великі провокації все ж таки готуються. Крім різного роду обстрілів і сутичок, пролунав ряд неоднозначних політичних заяв. Наприклад, сепаратисти вперше визнали, що обстрілюють українську територію і навіть погрожують продовжити в тому ж дусі.

Повністю виключати таке безумство російської влади, як наступ на Україну, не можна

Таким чином, повністю виключати таке безумство російської влади, як наступ на Україну, не можна. Особливо враховуючи, що в останні дні втрачає свою силу передвиборча кампанія кандидата в президенти США Дональда Трампа, на якого Путін покладає великі надії. У разі успішного розвитку кампанії Трампа, російський президент у жодному випадку не робив би жодних кроків щодо ескалації ситуації в Донбасі до виборів в США. Але зрозумівши, що кампанія Трампа провалюється, Путін, можливо, наважиться на якусь авантюру.

Це трагедія, це війна. І обернеться вона важкими політичними наслідками для Росії.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.