Якою буде ситуація в Донбасі до кінця року

3 коментувати
Мінські угоди повинні бути виконані в повному обсязі до початку 2016 року. Термін закінчується, але прогресу немає

У нас нарешті з'явилися хороші новини, що стосуються Мінських угод: вперше за останні два тижні ситуація в Донбасі хоча б віддалено відповідає опису "режим припинення вогню". Сподіваюся, так триватиме й надалі.

На жаль, крім двостороннього припинення вогню, в тексті Мінських угод є ряд інших умов, які повинні бути виконані. І ось тут хороших новин не так багато: росіяни так і не відвели свої війська з Донбасу, як і озброєння.

Зараз Україні і Заходу необхідно зосередитися на тому, щоб Мінські угоди були повністю виконані. Якщо до кінця року досягти цього все ж не вдасться, і Мінську-2 прийде кінець, дуже важливо, щоб Україна могла заявити, що зі свого боку вона зробила все можливе, і єдиний винуватець того, що перемир'я не вийшло – це Росія, а також сепаратисти, яких вона підтримує.

В такому разі у Заходу будуть розв'язані руки, і він отримає залізобетонне обґрунтування для введення додаткових санкцій проти Росії і кремлівської верхівки. Це дасть Заходу додаткові важелі для примусу РФ до миру.

Росіяни так і не відвели свої війська і озброєння

Росія, в свою чергу, робить вигляд, що вона слідує букві Мінських угод. Але я дуже сумніваюся в щирості заяв міністра закордонних справ РФ Лаврова про готовність сепаратистів провести вибори на окупованих територіях згідно з українським законодавством і допустити на дільниці міжнародних спостерігачів, зокрема, представників ОБСЄ.

Звичайно, сподіватися на можливість компромісу потрібно, але поки що все, що говорять сепаратисти, викликає у мене серйозні і більш ніж обґрунтовані претензії. Вони вже не вперше заявляють про готовність до мирного врегулювання, але питання в тому, чи справді це потрібно Росії, чи натиснуть росіяни на сепаратистів, щоб ті провели реальні вибори.

Я хочу сподіватися на виконання Мінська-2 до кінця року. Але, як аналітик, змушений визнати, що шансів на чесність Росії і сепаратистів мало. Боюся, що до кінця року ситуація в Донбасі все ще буде дуже важкою. І, якщо буде зібрано достатньо надійні докази того, що виною всьому є небажання Росії співпрацювати, вважаю, Захід зможе скоординувати свої зусилля і дати РФ адекватну відповідь.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.