Гонка озброєнь між Україною і Росією

0 коментувати
У 2011 році 84% українців позитивно ставилися до Росії, сьогодні 72% жителів країни протилежної думки про свого сусіда

Першу частину колонки Нолана Петерсона читайте тут

Україна – епіцентр сучасного протистояння між Сходом і Заходом, і може стати точкою спалахування майбутніх конфліктів.

Війна між українськими збройними силами та комбінованими силами проросійських сепаратистів і російських військовослужбовців забрала життя 10 тисяч осіб, близько 1,7 млн мирних жителів змушені були покинути свої домівки на Донбасі.

Незважаючи на 17-місячне перемир'я, уздовж лінії фронту щодня відбуваються ракетні та танкові обстріли, працює важка артилерія, гинуть мирні жителі і військові.

Війна в Україні не переросла в широкомасштабний конфлікт з участю країн НАТО, чого багато хто побоювалися в 2014 році. Сьогодні такі члени Північноатлантичного альянсу як США, Канада і Польща проводять в Україні військові навчання, проте війська НАТО безпосередньо не беруть участь в операціях на Донбасі. «Не було і малої ймовірності того, що в Україну будуть направлені бойові підрозділи НАТО», – каже Бен Вітлі, почесний науковий співробітник Школи історії при Університеті Східної Англії.

На початку конфлікту українська армія виявилася слабо підготовленою. Солдати були не готові до ведення бойових дій, запаси зброї і боєприпасів виснажилися за десятиліття розкрадання, влаштованого корумпованими олігархами і торговцями зброєю.

Щоб активізувати набір контрактників, керівництво армії підвищило заробітну плату до $275 на місяць – що набагато краще, ніж мінімальна українська зарплата в $54

Під час військового параду з нагоди Дня незалежності президент України Петро Порошенко заявив про довгостроковий план щодо зміцнення збройних сил для протистояння російській загрозі. Незважаючи на те, що Україна ще не скоро зрівняється з Росією у вогневій силі, деякі побоюються, що нинішній конфлікт може породити гонку озброєнь між двома колишніми радянськими республіками.

З моменту початку війни на Донбасі Україна спрямувала до району бойових дій понад 300 тисяч солдатів. У рік початку війни військовий бюджет країни збільшився на 23%, з кожним роком військові витрати планують збільшувати на 10%. Протягом двох років від початку конфлікту загальна військова міць України збільшилася на 25% - з 200 до 250 тисяч солдатів. На сьогодні військовий резерв держави налічує понад 80 тисяч чоловіків і жінок.

Склад українських збройних сил теж еволюціонував за ці два роки.

На сьогодні в українській армії служить близько 17 тисяч жінок, 10 тисяч з них – у бойових підрозділах. З 3 червня українським жінкам офіційно дозволено служити в бойових підрозділах, хоча багато хто вже служили неофіційно в добровольчих батальйонах. Українські жінки також можуть ставати офіцерами.

Сьогодні українська армія на 70% складається з контрактників. До війни цей показник становив 60%. Протягом 2016-го близько шести тисяч військовослужбовців щомісячно укладають контракт з армією. Влада розраховує за підсумками року завербувати 65 тисяч контрактників.

Щоб активізувати набір контрактників, керівництво армії підвищило заробітну плату до $275 на місяць – що набагато краще, ніж мінімальна українська зарплата в $54.

Крім того, Україна відроджує Національну гвардію, приєднуючи до неї безліч добровольчих батальйонів, що утворилися в перші дні війни, коли регулярна армія була зовсім не готова до відбиття атаки.

Російська військова кампанія на Донбасі охолодила ставлення українців до їхнього східного сусіда.

У 2011 році 84% українців позитивно ставилися до Росії. Але на сьогодні, за даними фонду «Демократичні ініціативи», 72% українців негативно ставляться до Росії, 77% – вважають, що РФ становить загрозу для своїх сусідів.

За останні два роки різко змінилося і ставлення українців до військової служби. Після розпаду Радянського Союзу військова служба в Україні не вважалася почесним заняттям. Навпаки, багато хто вважав, що в армію йдуть за браком інших варіантів.

Сьогодні солдати в уніформі – звичне явище на вулицях та залізничних станціях в українських містах і селищах. Виникло безліч ветеранських організацій, з'явилася субкультура бородатих ветеранів у стилізованих футболках – скидається на американське покоління ветеранів після терактів 11 вересня.

«Солдати й офіцери знову відчувають свою соціальну відповідальність і повагу з боку суспільства. Повагу до своїх захисників», – сказав під час військового параду до Дня незалежності Петро Порошенко.

«Цей парад стане сигналом для наших міжнародних партнерів, що Україна спроможна захистити себе, але їй потрібна подальша підтримка, – додав Порошенко. – Наш парад – це також сигнал нашому ворогові. Українці готові вести боротьбу за свою незалежність».

Переклад НВ

Повну версію колонки Нолана Петерсона читайте на The Daily Signal. Републікування повної версії тексту заборонене

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.