Які соціальні реформи готує нам уряд?

1 коментувати
До кінця цієї сесії Гройсманом анонсовано проведення «реформ» пенсійного забезпечення та охорони здоров’я, внесення змін до трудового законодавства 

Останнім часом Гройсман та інші урядовці у ЗМІ вдаються до спекуляцій і маніпуляцій щодо соціальної тематики, при тому що урядом ухвалені рішення, які значно погіршили соціальне становище мільйонів громадян.

Так, вкотре відбулося підвищення вартості комунальних послуг та енергоносіїв з одночасним зменшенням соціальних норм споживання та впровадженням жорсткіших умов оформлення субсидій.

До кінця цієї сесії Гройсманом анонсовано проведення «реформ» пенсійного забезпечення та охорони здоров’я, внесення змін до трудового законодавства.

1. Пенсійна реформа.

17 травня на засіданні Кабміну Гройсман презентував основні положення законопроекту щодо так званої пенсійної реформи, який цинічно названо щодо «підвищення пенсій» (16 травня подано на схвалення МВФ).

Всі три «реформи» уряду погіршують соціальне становище громадян і обмежують їхні соціальні права 

Під гаслом щодо «осучаснення» пенсій (торкнеться 5 млн з 12) Кабміном відповідно до Меморандуму з МВФ заплановано збільшення тривалості страхового стажу до 35 років з 2028 року, що фактично призведе до підвищення пенсійного віку до 65 років.

Покоління 70-х, 80-х раніше 63 років, а покоління 90-х раніше 65 на пенсію не вийде.  

Для виходу на пенсію в 60 років треба з 2018 року мати мінімальний страховий стаж не менше 25 років.   

Роки страхового стажу яких не вистачає Уряд милостиво дозволяє докупати.

Крім того планується максимально обмежити право на дострокові і пільгові пенсії (за списками 1 і 2 – робота на шкідливих виробництвах).

Також  з 1 січня 2018 року скасовується право на призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров`я, соціального захисту та інших.

З позитивного, уряд планує скасувати обмеження розміру пенсій (85%) пенсіонерам, що працюють.

Мета урядової пенсійної реформи – скоротити дефіцит бюджету Пенcійного фонду за рахунок зменшення кількості людей, що претендують на пенсійні виплати.

Урядова пенсійна реформа, у разі її запровадження значно погіршить умови призначення нових пенсій.

2. Медична реформа.

У Верховній раді України зареєстровано урядовий законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» і супутні законопроекти. У порушення регламенту ВР вони передані на розгляд у профільний комітет з охорони здоров’я, а комітет з питань соціальної політики.

Цим проектом, всупереч статті 49 Конституції України, приховано запроваджується платна медицина (вводиться співоплата медичних послуг громадянином та державою, причому доля кожного не визначена).

Крім того, всупереч декларованій децентралізації встановлюється жорстка централізація коштів, які передбачатимуться на фінансування медичної галузі.  Передбачається створення нового ЦОВ – Національної служби здоров’я, що монопольно буде видавати ліцензії і фінансувати медичні заклади (близько 70 млрд.грн ).

Ухвалення цього закону унеможливить отримання малозабезпеченими громадянами медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги.

3. Трудовий Кодекс

У червні поточного року на розгляд Верховної Ради України виноситиметься проект Трудового кодексу № 1658 для ухвалення його у другому читанні.

Проектом передбачається, в порушення Конституції України, суттєве звуження прав працівників та посилення роботодавців.

Зокрема, дискримінація жінок (жінок з малими  дітьми – дозволяється ставити на роботу у нічну зміну, у вихідні і святкові дні. Самотніх матерів – звільняти на загальних підставах), значно розширено і спрощено підстави для звільнення працівників, роль профспілок на підприємстві фактично зводиться до нуля.

До другого читання комітетом з питань соціальної політики не врахована половина пропозицій і зауважень МОП.

Всі три «реформи» уряду погіршують соціальне становище громадян і обмежують їхні соціальні права, що напряму суперечать статті 22 Конституції України,  яка забороняє при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинних законів звужувати існуючі права і свободи.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.