З всесвітньої історії чорного піару та підкупу виборців

1 коментувати
Чорний піар і підкуп виборців - найдавніша безвідмовна зброю, де останній патрон, як правило, дістається стрілку, тобто безсовісному політику

У середині XI століття до н.е. син юдейського царя Давида, дехто Авесалом, задумав підсидіти батька. Або висловлюючись сучасною мовою київських прокурорів - "відрозбоїти" трон.

Ось як ця частина історії описана в Біблії. (Книга 2 Царів 15 глава з 1 по 6 вірш).

"Після цього Авесалом завів у себе колісниці і коней (мажор – авт.) і п'ятдесят скороходів. І вставав Авесалом рано, та й ставав при дорозі біля воріт (замість білборда) і коли хто-небудь, маючи тяжбу, йшов до царя на суд, то Авесалом кликав його та й питав: з якого міста ти? І коли той відповідав: з такого-то коліна ізраїлевого раб твій, тоді говорив до нього Авесалом: от, справа твоє добра і справедлива, але у царя нема кому вислухати тебе. О, якби мене поставили суддею в цій землі, до мене приходив би кожен, хто має суперечку і тяганину, і я судив би його по правді. (Ну ви зрозуміли: "Почую кожного"! "Покращення вже сьогодні!").

Якби мене поставили суддею в цій землі, до мене приходив би кожен, хто має суперечку і тяганину, і я судив би його по правді (Авесалом, Біблія книга 2 Царів 15:4)

І коли підходив хтось поклонитися йому, то він простягав свою руку, і обіймав його і цілував його. Так робив Авесалом з усяким ізраїльтянином, приходив на суд до царя, і вкрадався Авесалом у серце ізраїльтян".

У підсумку, за допомогою роботи на місцях і трохи чорного піару, Авесалом розколов країну, втягнув її в громадянську війну, і в кінцевому підсумку в ній загинув.


Убийство АвессаломаВбивство Авесалома


За останні три тисячі років у роботі політтехнологів мало що змінилося. Хіба що при дорозі тепер стоять не кандидати у владу, а їх зображення, під якими скороходи, скорострільно роздають агітки приблизно з тим же текстом, що використовував принц Авесалом у своїй виборчій кампанії.

А от свіжа повчальна історія про виборчу гречку кінця середньовіччя.


[Iсцена из спектакля Генрих VI театр Глобус (РФ)Сцена з вистави Генріх VI театр Глобус (РФ)


У грудні 1431 року герцог Бедфорд організував в Парижі коронацію свого племінника, майбутнього англійського короля Генріха VI - на французький трон. Це була остання відчайдушна спроба в боротьбі за корону Франції. Сама боротьба велася між англійськими і французькими монархами вже майже 100 років з 1337 року. І от 9-річному королю Англії протистояв у 1429 році коронований в Реймсі при зусиллі легендарної дівчини Жанни д'арк - Карл VII. Орлеанська Діва страчена англійцями в травні 1431-го. Але цього мало. Бедфорд розуміє, що пройшли часи, коли престолонаслідування було інтрижкою суто королівських дворів і династій. Тепер, щоб утриматися нагорі потрібно боротися за симпатії низів, в даному випадку простих парижан.

Бедфорд організовує пишну коронацію з народними гуляннями. Підготовкою гулянь зайнялися англійці. Після урочистостей, за середньовічною традицією належало всі недоїдки зі столів панів роздати міській бідноті (ну щось на зразок нинішньої гречки). Англійці заготовили печеню ще в четвер, а коронація відбувалася в суботу. Протягом трьох днів, поки їжа чекала своєї години, її постійно розігрівали. У підсумку парижан пригостили дуже несвіжими недоїдками. Це було жахливим приниженням навіть для жебраків французів. Всі наступні дні жебраки скаржилися один одному, що таких несмачних, рідких, кислих недоїдків вони ніколи ще не їли. Шанування парижан Бедфорд і англійці втратили остаточно і назавжди.

Жебраки скаржилися, що таких несмачних, рідких, кислих недоїдків вони ніколи ще не їли. Прихильність парижан Бедфорд втратив назавжди

У 1433 Бедфорд відправився в Англію, де постав перед парламентом, який звинувачував його у військових поразках у Франції. В цей час зміцнілий авторитет Карла VII посприяв відколу Бургундії від союзу з Англією. Герцог Бургундії Філіп III Добрий в 1434 році уклав з французьким королем Карлом VII перемир'я.

Бажаючи продовжити війну на континенті і відвоювати корону для свого племінника англійського короля Генріха VI, герцог Бедфорд в 1434 повернувся у Францію. Але до цього часу Карл VII набрав нечувану силу і мав високий авторитет. Мирні переговори між представниками короля Франції і герцога Бургундського розбили надії Бедфорда на подвійну корону для його племінника, який насправді був іграшкою в руках дядечка. Англійський король-тінейджер був психічно нездоровий.

І ось 15 вересня 1435 Бедфорд помер. За 18 років Англія остаточно програла свою переможну Столітню війну (1337 – 1453 рр.). Генріх VI став останнім, і не дуже вдалим англійським королем з династії Ланкастерів. Своє життя він закінчив у Тауерській фортеці, де і був вбитий з самого початку так званої війни Червоної та Білої троянд, за англійську корону, між Ланкастерами і Йорками.

Звичайно, скисла їжа, якою Бедфорд підкуповував прихильність парижан під час коронації свого племінника – це не основна причина провалу всієї кампанії. Причини втрати влади англійців у Франції більш глибинні. Але все ж істина цієї поразки - в їжі. До повної втрати довіри французького електорату.

Люди добрі, земляки, не ведіться на обіцянки: "почухаю кожного", або на скислу "гречку". За нею йде повна, тотальна, ганебна поразка, а то і громадянська війна.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.