Чому вбивство стюардеси Наді сколихнуло всю країну?

26 коментувати
45 років тому в СРСР була здійснена перша успішна спроба викрадення лайнера за кордон. На жаль, далася вона кров'ю.

15 жовтня 1970 року з Батумі в Сухумі вилетів рейсовий літак АН–24. На його борту було 46 пасажирів і 5 членів екіпажу. Через 10 хвилин після зльоту, один з пасажирів 46–річний Пранас Бразінскас підкликав 19-ти річну бортпровідницю Надію Курченко і передав їй конверт. У конверті лист. У листі вимога для екіпажу:

1. Наказую летіти за вказаним маршрутом.
2. Припинити радіо зв'язок.
3. За не виконання наказу — Смерть.

Надя кинулася в кабіну, закричавши «Напад!» Бразінскас і його 13-річний син, він був поруч, відкрили стрілянину. Надя загинула. Командир екіпажу Георгій Чахракия з паралізованими ногами довів літак до турецького аеродрому в Трабзоні, також важке поранення отримав штурман літака. Це було перше в радянській історії вдале викрадення повітряного судна.

Описуючи захоплення літака, газета Комсомольська правда насамперед зазначила, що Надія Курченко – комсомолка. Це правда. Комсомолка. Красуня. Судячи з відгуку в газеті її колишньої класної керівниці, ще й спортсменка. Плюс до цього - студентка. Через два місяці їй мало виповнитися 20 років. Через три - у неї було назначено весілля.

Вбивство дівчини сколихнуло всю країну. Преса була завалена листами читачів.

До речі, Туреччина не видала викрадачів, однак вже 16 жовтня, тобто на наступний день після викрадення АН-24, повернула в СРСР і літак і переляканих пасажирів. Бразінскаси (батько і син) отримали тюремний термін в Туреччині. До 1974-го молодший відбув покарання, старший амністований. Потім вони благополучно перебралися до США. У 2002 році Бразінскас молодший вбив Бразінскаса старшого. Але йдеться не про них.

За шість років до цих подій поетеса Ольга Фокіна написала зворушливий вірш «Пісні у людей різні».

У 1971 році цей вірш помітив молодий композитор Володимир Семенов. І написав на них музику. Тоді ж молодий колектив ВІА Цвєти, під керівництвом Стаса Наміна виконали цю пісню. Вона стала хітом на всі часи. Пізніше народилася гарна легенда, що ця пісня присвячена Наді Курченко.

Коли її слухаєш, то здається, що так воно і є. Інакше і бути не може. 100% - ця пісня присвячена цій красивій дівчині, чиє життя обірвали два негідника.

Сьогодні Наді було б 64. У неї, напевно, були симпатичні діти і онуки. Вбивство молодих людей, це не просто страшний злочин проти людини, це злодійство проти ненародженого покоління. Здається, ця тема зараз особливо чутлива в Україні.

Всім дівчатам і хлопцям, багато з яких навіть мені за віком годяться в сини і дочки, загиблим у цій шаленій, божевільній українсько-російській війні "Надіна" пісня:

[VIDEO_BLOCK_1]Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.