Так говорив Борис Нємцов

3 коментувати
Нємцов: Путін, безумовно, не дуже адекватний. Але заради збереження влади він готовий на цілком раціональні вчинки

Нємцов: Путін, безумовно, не дуже адекватний. Але заради збереження влади він готовий на цілком раціональні вчинки

"Путін відправляє бойовиків на Схід України не через військкомати і не через призивні пункти, він їх направляє за допомогою зомбоящика"

Влітку 2014-го, коли на Сході України лише запахло великою руйнівною війною, і в Росію з України пішли перші труни з тими, кого там немає, редакція НВ припустила, що якщо не Кремль, то вже точно росіяни пробудяться від сну. Як тільки побачать, до якої великої крові їх тягне «чорний полковник».

Вийшла тоді велика стаття на цю тему з відповідною обкладинкою.

Втім, наївність ця виявилася караною. Карана війною в довгу. Росія не здригнулася, не просльозилась. Свої труни вона досі не рахує, продовжуючи розпочате, стріляючи в спину, прикриваючись мирним населенням.

Згадав я це не випадково, а саме в річницю вбивства в центрі Москви, опозиційного політика Бориса Нємцова. Одного з (не) багатьох росіян, хто щиро бажав мирного неба і своїй країні, і своїм сусідам.

Я, як журналіст НВ, подзвонив того літа 2014-го, коли усе стрімко загорталося, і у нас вийшла змістовна розмова з Борисом Юхимовичем.

"Путін воює з вами, виходячи з внутрішньої проблеми, щоб утримати владу. Це підло, аморально, але вибачте, досить раціонально"

Я зберігаю розшифровку тієї розмови. Для нащадків. Для історії. Для себе.

Пряма мова Бориса Нємцова (липень 2014-го)

 ….

Борис Нємцов:

«…Сама по собі пропагандистська машина почала відбудовуватися не зараз під час російсько-української війни, а брехливо, підло і агресивно ще під час російсько-грузинської війни, влітку 2008-го.

Там були відпрацьовані всі методи промивання мізків, які дуже сильно впливали на громадську думку, але оскільки Грузія - не Україна, то масштаби колективного знищення головного мозку російської людини інші. Я вважаю, що це пропагандистська машина і є зброя інформаційного терору, що знищує здоровий глузд в людині, який формує у ній агресію. Вона нацьковує росіян на українців і змушує багатьох росіян, навіть без грошей, братися за зброю і їхати в Донбас, Луганськ. Крім найманців, як українське суспільство думає, там є добровольці. Ці добровольці ризикують своїм життям, воюють, тому що Путін замінив їм мозок. Він вставив файл ненависті до українців. У людей стали наливатися кров'ю очі, стискатися зіниці. Це не так швидко відбулося, як здається. Це все почалося ще в 2008-му.

Ось зараз обговорюють мирний план Порошенка. Я вважаю, що це неможливо. Я до нього ставлюся співчутливо, до цього плану, хоча вважаю, що це правильно те, що він робить. Але план не досягне мети. Миру там не буде до того часу, поки буде працювати ця паскудна пропагандистська машина. Тому що вона, ця машина, і є інструментом відправки бойовиків на схід України. Зараз бойовиків Путін відправляє не через військкомати, і не через призовні пункти, він їх направляє за допомогою зомбоящика. Зомбоящик продовжує працювати на повну потужність, кожного дня, кожну годину підживлює ресурси сепаратистів.

Для того, щоб план [мирного врегулювання конфлікту] був успішно реалізований, необхідно дві речі. Перше, ось ця звіряча, підла інформаційна машина повинна бути зупинена. Оскільки вона діє не тільки на російський народ, але вона діє і на схід України. І друге, це закриття кордонів з російської сторони. Справа в тому, що, цей пан [Путін] не порушив жодної кримінальної справи за фактом незаконного перетину кордонів, за фактом контрабанди зброї. Жодної! Я звертався в ФСБ, чому не порушено справи по кадировцям, які приїжджали в Донецьк? Відповіді немає! Це визнання того, що він причетний до всього цього. Оскільки межа, це ФСБ. У нас прикордонні війська належать ФСБ, а ФСБ керує Путін, то очевидно, що вказівки, щоб кордон був ось такий, давав він. Хоче Порошенко, не хоче Порошенко, але ці два питання доведеться вирішувати.

<…>

Він [Путін], безумовно, не дуже адекватний. Але заради збереження влади він готовий на цілком раціональні вчинки. Оскільки збереження влади є його абсолютним пріоритетом. Він і війну почав в Україні, щоб показати, що Майдан закінчується хаосом. А Майдану він боїться в Москві, а не в Києві.

Він з вами воює, щоб показати, що народ не може повалити владу. Він хоче показати, що такий спосіб повалення з влади шахрая і злодія, неприйнятний. Ось що хоче сказати Путін. Тому що це закінчується ось цим бардаком: Донецьком, Луганськом, з трупами, біженцями і т.д.

Він воює з вами, виходячи з внутрішньої проблеми, щоб утримати владу. Це підло, аморально, але вибачте, досить раціонально. Російська людина дивиться і думає: так, вийшли на Майдан, скинули негідника. Межигір'я, Золоті батони, - покидьок, негідник, вивіз купу грошей. Все так. Але подивіться який у них там бардак. Чорт з ним, цей краде, але і нехай краде, зате у нас такого бардаку немає. Це посил всім. Ви що, війни хочете? Ніхто не хоче. Ну дивіться, у них війна. Те, що він розігрує цю історію, він розігрує, щоб у себе Майдан не отримати. Точно так само також заради збереження влади він буде діяти з Порошенком, заради збереження Криму. На Криму ця людина виповзла. До Криму його рейтинг був 40%, зараз 80%.

<…>

Друге питання - він [Путін] повинен закрити кордони.

Усі доповідають Порошенку, мовляв кордон закритий, все нормально. Я не вірю в це. Я не вірю, що українські прикордонники можуть кордон утримати. Вони можуть його утримати, якщо люди і з того боку кордону виконують свої обов'язки.

_____________

Борис – ти маєш рацію.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.