Губарєв написав книгу про те, як росіяни принесли в Україну війну

22 коментувати
Без участі Росії, війни в Україні не було. Не було б стільки жертв. Донбас був би цілий і міцний. Тепер Росія дізналася про це і "від винуватців торжества", творців та ідеологів Новоросії.

8 липня 2014 року, через три дні після звільнення Слов'янська від угруповання російського бойовика Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), я стояв на мирній центральній площі міста і читав зі свого смартфона російські новини. Російські новинні ресурси повідомляли мені, який стоїть на центральній площі Слов'янська, наступне:

"В українському Слов'янську силовики влаштували жорстоку показову акцію. На міській площі розстріляли матерів ополченців, які воювали проти київської влади...".

Це повідомлення з'явилося за день до того, як вийшов епохальний сюжет на Першому російському каналі, що тут же, у Слов'янську "карателі" розіп'яли трирічного хлопчика в трусиках.

Тоді ж російські ЗМІ повідомили, що колона біженців, що складається частково з жінок і дітей, чиї батьки пішли служити в ополчення, потрапила під обстріл українських Градів.

Тамбовські, рязанські, томські телеглядачі у відповідь на цю "руську правду" спорядили своїх "відпускників" в далеку дорогу, перетворивши маленьку війну на сході України (ними ж вигадану) у велику і довгу війну. У величезну.

Тоді, стоячи на центральній площі Слов'янська, а потім об'їжджаючи всі його околиці, я подумав: коли ви, дорогі мої москвичі, і Росія, що примкнула до вас, ви жахнетеся. Жахнеться, в яку дорогу ціну обійшлися нам ці фейки. Та й їм вони теж вдарять в копієчку.

Але я помилився. Росія, в масі своїй не здатна на каяття, на переосмислення, на чесний аудит. (Не вся, а в своїй темній багатомільйонної маси).

В кінці жовтня в Росії була презентована книжка, так званого народного донецького губернатора Павла Губарєва, "Факел Новоросії". Ось два епізоди з цієї губаревской "інциклопедії", що повинні б викликати напад дизурії у всіх її читачів, борців з фашизмом і "за дідів, що воювали".

Їх описує в газеті Известия ще один "герой нашого бремени", колишній український журналіст, один з найактивніших промоутерів русского мира, точніше російської війни в Україні, Олександр Чаленко:

Що цікавого в книзі Павла Губарєва? – запитує і відповідає Чаленко.

Насамперед його розповідь про те, як прийшов на Донбас загін Стрєлкова. Про це до цього моменту практично нічого не було відомо. З книги з'ясовується, що стрєлковців заводила дружина Павла — Катерина Губарєва, перший міністр закордонних справ ДНР.

Познайомилася вона з Стрєлковим в Таганрозі (РФ) вже після арешту чоловіка, що, нагадаю, сталося 6 березня в Донецьку. Про зміст їх багатогодинної бесіди в книзі нічого не говориться, але розмова сильно схвилювала і обрадувала Катю. Чому ж? Мабуть, тим, що Стрєльцов дав їй зрозуміти: на Донбас чекає кримський сценарій. Тобто, як мінімум, прихід "ввічливих людей". (Непоганий початок для "громадянської" війни, в якій "нас там немає").

Далі Чаленко цитує: "Загін Стрєлкова спочатку повинен був висадитися" в Шахтарську, донецькому місті на кордоні з Росією. Чому саме там, Губарев не роз'яснює. Потім, мабуть, Стрєлков повинен був рушити на Донецьк. Потім усе переграли, і кінцевим пунктом "експедиції" чомусь був обраний Слов'янськ. Чому, також залишається таємницею.

Ось що розповідає про це губаревець із позивним Буйний, безпосередній свідок і учасник тих подій. Його спогади цитуються у "Факелі Новоросії".

"Спочатку на нас вийшла Катерина (Губарєва. — прим. Чаленко.) і повідомила, що загін з Криму зайде через Шахтарськ. Сказала нам тоді, що потрібно захопити і до вечора утримати в Донецьку обласну держадміністрацію, телевежу і будівлю СБУ. Тоді вона запитала: "Що вам для цього потрібно?" Чим, зізнаюся, привела нас в замішання. А що, власне, потрібно? Ми цього толком не уявляли. Катя тоді говорила, що треба тільки трохи протриматися — а далі "Крим". Тоді всі в це вірили. Чекали на Рязанську повітряно-десантну бригаду. Мовляв, ось вона, поруч! А ми її повинні будемо зустріти з квітами, повітряними кульками, хлібом-сіллю".

Безпосередньо зустрічати Стрєлкова і його загін з 52 осіб було доручено Буйному. Йому 10 квітня від Стрєлкова прийшла шифровка: мовляв, треба до зустрічі загону підготувати вантажівку ГАЗ-66. Так як таку машину в прикордонній смузі було дістати нереально, Буйний домовився з шофером вантажівки "Нової пошти". Так і так, треба контрабандні яблука перевезти. Той погодився.

І ось Буйний зустрічає загін. Було це в ніч на 13 квітня. Його стрєлковці кладуть "мордою в землю" (так скомандував їм Стрєлков). Потім світять ліхтариком в обличчя, і хтось упізнає в Буйному свого. Все нормально. Потім між Гіркіним і Буйним відбувається такий діалог.

"Стрілець, дивлячись на шофера вантажівки "Нової пошти", поцікавився:

— Водій свій чи в розхід?

— Ні-ні, водій свій, в розхід не можна! — обалдев, відповідаю Стрілку.

А той почув цю фразу, злякався ще більше і страшенно зблід".

Буйний так прокоментував цей епізод. "Знаєте, чим стрєлковці відрізнялися від місцевих? Від них пахло війною і якийсь невідворотною рішучістю. Вони заходили і в принципі розуміли, що доведеться воювати і лити кров, а ми вірили до останнього, що це буде Крим".

_________

Ось це і є правда про причини війни в Україні. Але прочитавши в Известиях ось цю правду, росіяни не здригнулися і не розплакалися. Не викликало це одкровення від Губарєва громадського шоку. Немає питань ні до себе, ні до влади. Як же так, "ми там є", "ми цю кашу заварили". Навіщо? Чиї інтереси і з яким результатом ми відстоювали? і

Зрозуміло, в кожному правилі є винятки. І в Росії набереться тисяч 300-400, може й мільйон людей, які жахнуться того, на яке ж історичне дно їх знову занурили кремлівські старці, наситивши пропаганду ЗМІ наймоторошнішою фальшю.

Але от інші 140 млн ще довго будуть жувати цю російську кашу про "фашистів", "бандерівців", "розп'ятих снігурів", "з'їдених хлопчиків" тощо, яка припала так до речі. Це вже не вибір Кремля. Війна зі своїми сусідами, це самостійний, свідомий вибір сучасної Росії.

P. S. Звичайно, від історичних зв'язків не втечеш, можливо навіть, що росіяни і українці - брати. Але це ні про що не говорить. По-перше, всі люди брати. По-друге, Каїн Авелю був теж не чужим.

Але прокляття Небес Каїн заслужив не тієї миті, коли убив Авеля, а коли на питання Бога, де Авель, брат твій? відповів: не знаю; хіба я сторож братові моєму?

Бог дав вбивці Каїнові останній шанс жахнутися скоєного. Але як раз тої миті Каїн "вставав з колін". Це був не найкращий момент для покаяння.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.