Наш шлях. Чому ми так повільно рухаємося

29 коментувати
Україна – країна, що наближається до Європи. Наші цінності – це цінності виживання, а не розвитку

Четвертий квартал 2016 року Україна завершила зростанням економіки на рівні 4,7%, у порівнянні з аналогічним періодом 2015-го; порівняно з третім кварталом 2016-го, зростання склало 1,9%. У четвертому кварталі року зростання взагалі, як правило, більше, ніж у третьому – але тільки якщо мова йде про зростаючу економіку. Якщо ж економіка падає, то і зростання буде менше.

Тобто, українська економіка дійсно зростає і причини тому різні. Як правило, наша економіка зростає тоді, коли зростають ціни на експортовані Україною сировину та напівфабрикати.

Чи забезпечено зростання реформами, складно сказати. Реформи, безсумнівно, приносять користь, однак вони не так швидко проявляються в конкретних речах. Тим більше, що їх темпи дуже відрізняються від європейських.

Ми – не європейська країна. У нас не виходить системно і швидко.

По-перше, тому що революціонери, майданівці, не висунули в політику радикальних реформаторів. Замість цього вони передали владу найбільш ліберальним представникам старого політикуму. Тип поведінки і навички цих людей відповідають їх старому досвіду. За своєю природою вони не революціонери.

Ми – не європейська країна. У нас не виходить системно і швидко

По-друге, цінності, на яких побудовані реформи в країнах Східної Європи, збігалися з цінностями населення. Вони будували інститути на європейський манер. А у нас країна, що наближається до Європи. У населення інші цінності – цінності виживання, а не розвитку.

Процес реформ, як і всякий процес насильницьких змін, – це кризовий процес. Населення відчуває на собі цю кризу, але не готове приймати її, як це було в європейських країнах.

По-третє, у нас війна.

По-четверте, опір нашого олігархату і включеність населення України в корупційну систему не йдуть у порівняння з європейським досвідом. Опір українських олігархів сильніший і розумніший.

Але навіть в умовах цих труднощів реформи в Україні йдуть. Але йдуть несистемно і нешвидко. Можливо, тільки можливо, це і є наш шлях. Адже є об'єктивні фактори, які змушують нас так себе вести.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.