Коли в Україну повернуться інвестиції

2 коментувати
2016 рік не стане роком бурхливих інвестицій в українську економіку

Нещодавно президент України заявив, що він очікує в 2016 році вливання мільярдних інвестицій в українську економіку. «Очікую від уряду забезпечення економічного зростання і переходу від кредитних кисневих подушок до інвестиційної терапії, активізації реформ за всіма напрямами», - додав Петро Порошенко у вступному слові до щорічної підсумкової прес-конференції для українських журналістів.

Тим не менш, за попередні півтора року у мене склалося стійке відчуття, що реформи в Україні просуваються повільно. При владі знаходяться помірковані ліберали зі старого політичного шару, які в силу свого минулого досвіду не схильні до рішучості (детальніше про причини повільності реформ читайте тут).

І я не один такий, інвестори - люди не менш розумні, ніж я. Напевно, вони так само добре відчувають цю неквапливість у процесах перетворення України. Відповідно, вони будуть так само повільно реагувати своїми інвестиціями на тенденції в економіці України. Вони повинні переконатися в стійкості тих прогнозів, на які ми поки що тільки сподіваємося, зокрема, що в цьому році буде нехай повільне, але зростання економіки.

Виходячи з цієї логіки, я припускаю, що 2016 рік не стане роком бурхливих інвестицій в українську економіку. Добре б, щоб цей рік став роком позитивного прокльовування позитивних тенденцій в економічному стані країни. Якщо в 2016 році Україна продемонструє хоча б невелике зростання за всіма параметрами, включно з інвестиціями; якщо будуть якісь маленькі позитивні зміни, які не виражаються в зростанні, але впливають на поліпшення інвестиційного клімату, тоді в 2017 році повернення інвестицій стане більш імовірним.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.