Хто може прийти на зміну Яценюку та його Кабміну

18 коментувати
Одним з найбільших недоліків політики в Україні є відсутність фактичної спадкоємності

Днями міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що Міжнародний валютний фонд візьме паузу у програмі розширеного фінансування EFF у разі зміни уряду в Україні.

Повинен підкреслити: в матеріалах фонду зазначено, що в такій ситуації Фонд почекає, поки новий Кабмін підтвердить зобов'язання попереднього. Таким чином, в МВФ не протистоять зміні уряду, їм просто потрібна безперервність політики. І, без сумніву, яким би не був новий уряд, хорошим або поганим, він негайно підтвердить цю спадкоємність.

Проблема в тому, що, спостерігаючи протягом 25 років за різними українськими урядами, я дійшов висновку: одним з найбільших недоліків політики в Україні є саме відсутність фактичної наступності. Не формальної, яку нові міністри одразу підтвердять, а саме реальної.

Справа в тому, що кожен новий міністр, прем'єр чи президент у нас починає з нуля. І це заважає нам діяти, гальмує розвиток країни.

Стосовно ж того, чи загальмує заміна уряду хід реформ, то тут багато залежить від формулювання. У нас при обговоренні цього питання найчастіше мова йде про те, кого знімуть. Насправді ж потрібно міркувати, кого замість кого поставлять.

Кожен новий міністр, прем'єр та президент у нас починає з нуля

Наслідки такої заміни будуть пов'язані з тим, хто прийде замість визначених міністрів. Якщо прийдуть люди, більш радикально налаштовані, з нового покоління, Майдану, в цьому випадку ми будемо спостерігати прискорення реформ.

Якщо ж кандидати, нехай навіть і ліберально налаштовані, будуть зі старого політикуму, то, швидше за все, ніяких особливих змін не відбудеться: реформи продовжать йти, як і йшли, але вкрай повільно.

Отже, багато залежить від того, хто саме прийде до влади в результаті замін в уряді.

Крім того, вважаю, сплеск публічного невдоволення владою в останні дні має під собою як мінімум дві підстави. Одне з них є природним, оскільки не спостерігається особливих успіхів, а друге, вважаю, досить штучне. Адже реформи, якими б вони не були, ідуть, і вже скоро почнуть впливати і на населення, і на політичний клас, і на еліти.

Напевно, сплеск невдоволення також стимулюється тими, хто хотів би, щоб цього не сталося, адже, як я вже писав, спадкоємність – це не наша характерна риса. Саме тому заміна уряду неодмінно загальмує реформи.

З іншого боку, всі мої зауваження будуть нівельовані, якщо замість людини нерішучої і суперечливої в реформах, зануреної в старий політикум з усіма відповідними зв'язками та зобов'язаннями, прийде нова людина з, умовно кажучи, проєвропейських радикалів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.