Гройсман не заважає

5 коментувати
Можливо, нинішній шлях не гірший за той, якого мені хотілося під впливом революційних настроїв

Минуло майже три місяці з моменту призначення нового уряду на чолі з Володимиром Гройсманом. За цей час я не помітив якихось виразних свідчень згортання реформ в Україні. Навпаки, тепер процес протікає в досить спокійній обстановці: ніяких великих скандалів. Втім, видатних історій, пов'язаних з реформами, за останні місяці теж не сталося. Можна відзначити лише старт судової реформи, однак це рішення готувалося давно.

На мій погляд, такий спокій – позитивний сигнал. Більше не виникає здивованих питань про те, чому процес застопорився, чому ми регресуємо. Навпаки, звучать позитивні відгуки. Що ми очікуємо, те й трапляється. Поїзд йде рівно, але він не стоїть. Що стосується самого Гройсмана, то він, як мінімум, не заважає цьому процесу. А чи він йде попереду цього поїзда або позаду, сказати важко. Потрібно аналізувати конкретно його дії на посаді прем'єра, проводити політичний аналіз.

Таке моє відчуття нинішньої ситуації. Що мені не подобається в нинішньому стилі реформ, так це запізнення з запровадженням соціальних амортизаторів. Реформи йдуть і викликають суспільне нерозуміння. Це цілком природно в разі, якщо соціальні амортизатори запізнюються. Якщо тарифи підвищуються, люди, які відчувають себе найбіднішими, повинні отримувати компенсації найкращим чином. Це означає, що в якості компенсації їм повинні давати безпосередньо гроші. Вони, тим часом, можуть обирати, на що їх витратити: оплатити квитанцію за електрику або піти до ресторану. Це їхнє право. Такі нововведення плануються. Впевнений, так і буде, але із запізненням.

Що мені не подобається в нинішньому стилі реформ, так це запізненням з запровадженням соціальних амортизаторів

Я дотримуюся думки, що в останні роки зроблено набагато більше, ніж за всіх попередників. Цей процес просто вражає. Можливо, комусь хотілося, щоб країна змінювалася швидше, але, чим більше я спостерігаю за цим процесом, тим більше переконуюся, наскільки він складний і суперечливий. Наприклад, я дуже хотів, щоб було проведено революційну зміну бюрократії: повністю знести стару і набрати нову на конкурсній основі. Цього не зроблено, але прийнято антикорупційне законодавство, а також введено електронні декларації, і зіграє ту саму роль - частина старої бюрократії просто втече. Іншими словами, відбудеться оновлення, але іншим шляхом.

Спостерігаючи за цим процесом, починаю думати, що, можливо, цей шлях не гірший за той, якого мені хотілося під впливом революційних настроїв.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.