Головна загроза торгів у Раді

1 коментувати
Чим складніша і хитромудріша криза, тим жорсткіші умови висувають партії для голосування за ті чи інші питання

Давати характеристики потенційним кандидатам на крісла у новому Кабміні поки що немає сенсу – невідомо, як вони будуть поводитися і які домовленості між ними існують. Перші висновки можна буде робити тільки після перших двох місяців роботи.

У тому, що склад уряду обговорюється так довго, немає нічого дивного. Якщо у вас є демократія і партійна структура парламенту, домовленості щодо того, хто яку посаду займе, завжди укладаються між партіями. У всьому світі, де існує парламентська демократія, ведуться переговори щодо посад - інша справа, які мотиви ними рухають.

Хоч би там що, подібну картину можна спостерігати в будь-якій іншій країні, яка перебуває в стані політичної кризи. Пам'ятаю, як в Італії за часів моєї молодості уряд змінювався чи не кожен місяць, і щоразу цьому передували важкі переговори, зокрема і щодо персоналій.

Річ у тому, як політична криза вплине на процес проведення реформ в Україні? Сама по собі зміна уряду – це зупинка реформ. Досить подивитися на той факт, що Національна рада реформ не засідає вже близько чотирьох місяців. Це означає, що не вирішуються найважливіші питання.

Зміна уряду – це зупинка реформ

Таким чином, політична криза шкодить, перш за все, реформам. Чим складніша і хитромудріша криза, тим жорсткіші умови висувають партії для голосування за ті чи інші питання, тим гірше для реформ. Коли складається така ситуація, є всі підстави підозрювати, що партія, яка висуває все більш жорсткі умови, крім власних інтересів, працює на тих, кому реформи потрібно зупинити.

З огляду на це є два основних ризики:

1. Зупинка процесу реформування країни. Нові міністри, за старою українською традицією, можуть почати усувати групи, які займалися реформами раніше, і почати призначати своїх людей. Цього я з жахом чекаю.

2. Якщо криза не зупиниться і невдоволення населення зростатиме, до влади, цілком ймовірно, прийдуть радикали. Це важке випробування для країни, оскільки радикали обожнюють насильство над власністю і над економікою в цілому.

Разом з тим, до влади може прийти прем'єр-міністр, який готовий не менш (а то і більш) рішуче і організовано працювати на реформи. Тоді я скажу, що, можливо, ця криза пішла нам на користь.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.