Парламент збирається "полегшити" життя бізнесу

26 травня 2017, 10:37
4421
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Після кількох невдалих спроб у Раді таки протиснули для розгляду відхилений на минулій сесії проект закону щодо використання житлових приміщень

Варто процитувати головну норму закону: «Використання не за призначенням квартир у багатоквартирних житлових будинках, в тому числі як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання, забороняється».

Чинний закон (ст. 383 Цивільного кодексу) забороняє використовувати житло для промислового виробництва. Але тисячі наших співвітчизників зараз використовують житло як офіси, для надання консультативних, юридичних, нотаріальних та багатьох інших послуг. Не знаю цифри, скільки громадян в якості юридичної адреси свого невеликого бізнесу вказали свою чи орендовану квартиру.

З прийняттям закону цього не можна буде робити. Ідіть в офісні центри та орендуйте там «дешеві» приміщення, якщо надумаєте створити свій легальний бізнес.

Не знаю, чи квартиру трактуватимуть закладом, але у випадку передачі в оренду це точно тимчасове проживання. А на нього – табу.

Нормальній людині важко збагнути: чому закон одним дозволяє, іншим – ні

Проект закону – приклад вибіркового законотворення, коли правовідносини регулюються вибірково для різних громадян. Бо законопроектом власникам чи зареєстрованим у квартирі дозволяється все, навіть заборонена зараз господарська діяльність. Але, борони Боже, з’явиться хоча б один найманий працівник – тоді ні. Нормальній людині важко збагнути: чому закон одним дозволяє, іншим – ні.

Нас переконують, що офіси у будинках заважають і несуть людям загрозу. Мені, до речі, заважають у будинку сусіди. Може їм законом заборонити жити поруч?

Мало не забув. Полум’яний парламентський привіт усім тим, хто, повіривши у недавно прийнятий закон, створив у будинках приватні дитячі садочки. Не гоже нам якісь буржуйські замашки культивувати.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Food&Drink

Вчора, 15:37

thumb img
Дієта апокаліпсису. Вчені назвали п'ять продуктів харчування, які зникнуть через глобальне потепління
Культура

Вчора, 23:34

thumb img
Дозволити змінити свідомість? Що дивитися на фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA-2019
LOL

Вчора, 14:38

thumb img
Заворожуюче. Знімок українця потрапив до 26 найкращих фотографій, зроблених за допомогою дрона