Папугам-критикам. Відповідь Авакову від «грузинів-гастролерів»

15 грудня 2015, 19:52
6663
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Невже ви і справді думаєте, що українці настільки терплячі, що вони будуть ще довго спокійно дивитися на все, що ви коїте

У світлі останніх подій дуже хотілося б висловити своє бачення того, що відбувається – звичайного громадянина прекрасної держави Україна, а не прокурора. Я помітив цікаві і багато в чому симптоматичні наратив і тенденцію нападок з боку диванних Facebook-реформаторів, міністрів і казнокрадів у стилі: «Міша нічого не зміг зробити в Одесі». Цю фразу, немов папуги, повторюють маловідомі підручні депутати після відповідного «прогону» по вайбер-чатах на тему «Як реагувати на чергове викриття Міхеїла».

Якщо говорити відверто, ми весь час чекали, коли ж настане цей момент істини, коли ж заговорить більшість з когорти квазіполітиків, які, на мій превеликий жаль, наївно вважають, що саме вони були лідерами Майдану, а не люди, які стояли там, довірили їм цю роль. Я пам'ятаю, як особисто три дні стояв з колегами в ті дні на Майдані, і щиро дивувався тому, як сила волі народу буквально тягне за собою частину «збанкрутілих політиків, що безнадійно вичерпали свій ресурс.

Роздратування певної частини чиновників, які міцно тримаються за свої привілейовані крісла, і той дискомфорт, який зараз відчувають казнокради, пов'язаний з дуже простим фактом: в Одесі ні губернатор, ні прокурор, ні керівник УВС, ні керівник митниці хабарів не беруть – це принципова позиція. Вони не беруть участь у звичних для багатьох за багато років міжсобойчиках, не забирають частки в бізнесу і не будують вілли в Совіньоні або Монако, наживаючись на 7-му кілометрі.

Напевно, всі відзначили, яка божевільна «підтримка» від уряду була весь цей час у Міхеїла, і який карт-бланш він отримав від місцевих політичних кланів. Всі вони з нетерпінням рахують дні і, напевно, в захваті від кожної гривні, яка не надійшла в одеський бюджет, а призначена для будівництва дороги Одеса-Рені, отримують неприховане задоволення, коли такі рідні для них «потоки» і «податкові майданчики» по їхній волі і зусиллю перетікали в Київ або Дніпро.

Я, грузинський українець, «гастролер» з українським паспортом, який ним дорожить і гордиться

Для цих людей суть справжньої роботи полягає в імітації управління та реформ, вони чіпляються за єдину поки що перемогу українсько-грузинської команди - патрульну поліцію. При цьому їм не лінь критикувати Саакашвілі та його соратників - як же вони могли, щодня і щогодини воюючи з урядом і олігархами, не відродити Одеський регіон і не закласти непорушні підвалини для його подальшого процвітання.

Невже ви і справді думаєте, що українці настільки терплячі, що вони будуть ще довго спокійно дивитися на все це? Адже саме через вас гинуть тисячі українців та «грузинів-гастролерів», як ви їх називаєте, які приїхали захищати вашу землю, яку щиро люблять і вважають рідною. Поки ви і ваші «шнирі» займаються безсовісним захопленням, «кришуванням» потоків і оформленням офшорних компаній, куди витікають кошти на снаряди та їжу, призначену для патріотів в окопах?

При цьому ви без докорів совісті обурюєтесь: ну як же так, чому ж Міша за цілих чотири місяці не зміг очистити серединку болота? Хочу вам відкрито сказати - ви дуже помиляєтеся і забуваєте, хто і як вас привів на ваші посади. Це ті прості люди, добробут яких ви холоднокровно крадете прямо на їхніх очах без тіні сорому. Нахабно і щодня. Я, грузинський українець, «гастролер» з українським паспортом, який ним дорожить і гордиться, щодня живу з цією відповідальністю перед українським народом, який втратив надію.

Ви, напевно, не зрозуміли, хто ми такі і з якою метою сюди приїхали. Ми намагаємося робити те, що вважаємо правильним, вкладаючи в це весь свій досвід, душу і енергію. Наша команда разом вже 11 років. Ми пройшли і перемоги, і поразки, але є те, що нас завжди об'єднувало – загальні цінності і моральне задоволення від досягнутого результату, а ніяк не потоки і схеми, як це звично для деяких. Ця робота відбивалася в конкретних успіхах, які кожен з нас може побачити за дві години польоту над Чорним морем. І таким, як ви, у наших рядах не було місця! Більше того, такі, як ви, або боялися висовуватися (вичікуючи потрібний момент, коли ослабне держава) або ж сиділи там, де таким, як ви, і місце.

Новое время готове надати слово для відповіді всім особам, згаданим у цій колонці

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Наукпоп

Сьогодні, 21:02

thumb img
Загадка світобудови. Фізики висунули гіпотезу про таємничі білі діри у Всесвіті
Культура

Сьогодні, 08:05

thumb img
Час відплати і Давай танцюй. Головні кінопрем'єри тижня
Геополітика

Сьогодні, 15:10

thumb img
На закритих зустрічах у Кремлі прес-секретар Путіна прогнозує перемогу Порошенка - джерело