Влада Путіна тримається на бандитах

0 коментувати
Як і більшовики 99 років тому, нинішня російська влада створює військові формування з криміналу

В юності його постійно виганяли з роботи «за зваблення дружини поміщика», то «за розкрадання 200 рублів хазяйських грошей», раніше був звільнений з реального училища за «погану поведінку», а насправді – за перші кримінальні справи і арешти. До появи більшовиків він пробивався обманами і грабежами, в радянській літературі йому дали романтичне прізвисько – «бессарабський Робін Гуд», - пише грузинський професор Олег Панфілов для Крим.Реалії.

В самому кінці 1903 року він в черговий раз потрапив на два місяці у в'язницю по кримінальній справі і став визнаним лідером бандитського світу: восени 1904 року він – на чолі кишинівської есерівської групи, що займалася пограбуваннями та вимаганнями. Тільки в грудні 1905 року його банда провела дванадцять нападів на купців, царських чиновників, поміщиків, 6-7 січня 1906 року банда здійснила 11 озброєних пограбувань, всього з 1 січня по 16 лютого було скоєно 28 пограбувань. До 1918 року майбутній червоний командир Григорій Котовський вже був рецидивістом.

Якщо уважно переглянути бесцензурні біографії червоних командирів, то стане зрозуміло, чому громадянська війна в 1920-х роках в Росії, а потім окупація колишніх окраїн Російської імперії проходила так жорстоко. Михайло (Мойсей) Вінницький, засуджений до 12 років каторги за вбивство одеського поліцмейстера, в камері познайомився з бессарабським злочинцем Котовським. Звільнившись достроково, Мішка-япончик повернувся до грабежів, а наприкінці 1918 року прийшов до більшовиків і запропонував створити червоноармійський полк. «Ми грабували лише буржуа. Ми здійснювали нальоти на банки, нічні вар'єте і клуби. Але зі старим життям покінчено! Я хочу запропонувати вам випробувати моїх хлопців. Вони підуть у Червону Армію і будуть воювати. Ви не пошкодуєте. Тим більше, що у моїх людей зброя є, і в грошах я не потребую», – переконував більшовиків Мишко.

Багато радянських ідеологів марксизму-ленінізму були з кримінальним минулим. Як Сталін на прізвисько Коба, очолював терористичну організацію в Тифлісі, яка в 1905-1907 роках грабувала банки. Як Симон Тер-Петросян на прізвисько Камо. Як тисячі інших революціонерів, «борців за світле майбутнє», швидко зрозуміли, що з'явився легальний спосіб грабежів, за які не тільки не покарають, але ще і орден дадуть, пам'ятник поставлять і назвуть героєм. Комуністична ідеологія ленінського твору була божевільною: гасла і 55 томів повного зібрання творів – стільки не міг написати нормальний чоловік, який, за офіційною версією, один час жив у курені, потім бігав від царської охранки, користувався чорнильницею з хліба і переховувався в європейських країнах. Ненормальний зміг, але, крім гасел маячних ідей, Леніну потрібні були виконавці. Знав він про те, що навколо нього збираються злочинці? Звичайно, знав, він на них сподівався, він їх підтримував, хоча і не довіряв.

Червоні командири грабували населення, вбивали один одного. Радянська влада ретельно оберігала цю частину історії

З рапорту секретаря воєнкома 6-ї дивізії Хагана, 29 вересня 1920 року, №2: «Проїжджаючи далі по місточку нам раз у раз попадалися по вулиці окремі особи, які продовжували грабувати. Тов. Шепелєв переконливо просив їх роз'їхатися по частинах. У багатьох на руках були пляшки з самогонкою, під загрозою розстрілу на місці така у них відбиралася і тут же проливалася» (граматика збережена – КР).

В політвідділ 6-ї Кавдивізії. ВОЄНКОМ комдивові 33-го Кавалерійського полку 5-ї Кавалерійської Дивізії. ДОПОВІДЬ. 2 жовтня 1920 р.: «28 вересня, як тільки стемніло, червоноармійці 3-го ескадрону і частина першого і окремі особи інших ескадронів пішли в пішому строю купками в містечко, де почався погром єврейського населення. Воєнком ескадрону тов. Алексєєв доніс, що половину натовпу п'яна і в збудженому стані і патруль не може впоратися. Після цього в квартиру Штабу полку входить колишній командир 3-го ескадрону тов. ГАЛКА п'яний і натовп чоловік 15-20 теж в такому стані, всі озброєні, ГАЛКА починає кричати на командирів полку і бити прикладом у підлогу погрожуючи, що я переб'ю всіх, хто наважиться піти проти мене і додаючи: я більше не солдат Червоної армії, а «БАНДИТ». Командир став умовляти його, а я не вважав за потрібне входити в пояснення з п'яною юрбою, яка прийшла свідомо влаштувати бешкет і чіплялася до кожного слова. Шукали голови комячейки 4-го ескадрону тов. КВІТКУ, який затримав двох грабіжників 3-го ескадрону і відібрав у них награбовані речі, ГАЛКА виразно кричав: вб'ю КВІТКУ. Ми дізналися від Командира 34, що в них положення одноманітне і ескадрон не приходив і цілу ніч був повальний грабіж і вбивство».

Червоні командири грабували населення, вбивали один одного. Радянська влада ретельно оберігала цю частину історії, видаючи пропаганду дивних цінностей про «героїв», «захисників батьківщини», «будівничих світлого майбутнього». В кінці 80-х років, в епоху перебудови та ідеологічної плутанини, я, науковий співробітник інституту історії Академії наук Таджикистану, сидів в архіві інституту марксизму-ленінізму і читав раніше заборонені документи 20-х років. Важко передати той стан, коли ти з кожним аркушем документів усвідомлюєш злочинність радянської влади, жахливу кровожерливість тих, хто направляв у «світле майбутнє» – про правила розстрілу, про концтабори. Пізніше маленька частина документів була опублікована, і багато дізналися про те, що насправді на території СРСР за весь час його існування було кілька сотень повстань і заворушень. Населення чинило опір марксизму-ленінізму, а влада топила повстання в крові.

Коли я чую тужливі слова пісні Олега Газманова – «офицеpы, офицеpы, ваше сеpдце под пpицелом за Россию и свободу до конца», – я згадую історію десятилітньої давності. В центрі Душанбе стояв у черзі в дві-три людини в кіоск за цигарками. Розштовхуючи величезною тушею, до віконця почав протискатися військовий, наскільки пам'ятаю кількість зірочок, підполковник, з 201-ї російської дивізії, дислокованої в Таджикистані. Півтора центнера сопіло, хрипіло і здавлено шипіло, що «йому ніколи», він «бойовий офіцер», що «не вам вказувати мені». Бундючна газмановська пісня миттєво ставала пародією на розжирілих офіцерів, з якими не те що про честь чи свободу говорити, вони насилу розуміють, де живуть, що прочитали за останні чверть століття та чи знають взагалі слова «спасибі» і «будь ласка».

Ще в пам'яті зберігається фільм «Офіцери» – з Лановим і Юматовим, знятий за благословення тодішнього міністра оборони СРСР Андрія Гречка «Є така професія – захищати Батьківщину». Фільм насправді врятувала чудова актриса Аліна Покровська, а все інше, як кажуть на режисерському сленгу – «лабуда»: фільм повинен був показати чесних і мужніх офіцерів. Фільм знятий в 1971 році, в той радянський час, коли Радянський Союз щосили воював – в Нікарагуа і у В'єтнамі, Лаосі та Анголі, Мозамбіку і на Далекому Сході, і якраз через три роки після вторгнення радянської армії в Чехословаччину. Образ окупанта було необхідно облагородити і додати блиску, показати благородство і мужність, але в підсумку все одно вийшла безсовісна пропаганда.

Тепер перед очима наступне покоління офіцерів. Наприклад, генерал-майор Рамзан Кадиров. Чи підполковник «Моторола» – Арсеній Павлов, або підполковник «Гіві» – Михайло Толстих: перший ще недавно працював автомийником, другий – водієм дизельного навантажувача на канатному заводі. Ніякої спеціальної військової освіти не мають, як і не мають освіти взагалі, крім середньої, а у Кадирова вона незакінчена. Таких полковників і генералів на пострадянському просторі величезна кількість, особливо там, де виникали локальні сепаратистські війни, ініційовані Росією.

Після більшовицької революції на службу більшовикам добровільно вступили 164 генерала. 35 з них розстріляні, 25 – засуджені на різні терміни ув'язнення, доля 35 осіб невідома, 14 осіб перейшли на бік білих або повтікали за кордон, двоє страчені білими, 31 чоловік помер до початку великого терору. Взагалі не потрапили під репресії 15 осіб. Їх місце займали «кухаркині діти» – хто з кримінальним минулим, хто взагалі не мав ні досвіду військової служби, ні освіти. Вони створювали Червону армію, армію окупантів і мародерів. У радянський час було велика кількість заходів для створення професійної армії, будувалися училища, інститути і академії, в яких знову вчилися ті, хто виховувався на брехні про «ратні подвиги» предків. Армія завжди була частиною ідеології, і коли радянських, тепер російських військових відправляють виконувати інтернаціональний обов'язок, то рідко коли обходиться без скандалу – мародерства і невмотивованих вбивств.

Як і більшовики 99 років тому, нинішня російська влада створює військові формування з криміналу – так зручно. Почитайте історії сепаратизму на пострадянському просторі, скрізь були люди, яких запам'ятали за кримінальними кличками, а не по іменах і прізвищах. Як і зараз ви дізнаєтеся, як насправді звуть бандита по кличці «Моторола» або його колегу «Гіві». Обидва – полковники, без освіти, без військової кар'єри. Є ще генерал-майор без освіти – Рамзан Кадиров і його оточення, теж суцільно з полковників і генералів. Документи про їхні злочини ще доведеться усвідомити.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут-авеню, Вашингтон 20036, США


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.