Що об'єднує Путіна, Яценюка та Авакова

7 коментувати
Не Аваков сказав своє «бе-бе-бе» першим, це зробив Путін ще в 2006 році

Не Аваков сказав своє «бе-бе-бе» першим, це зробив Путін ще в 2006 році

Тепер я точно знаю, хто в Україні дивиться російську пропаганду

Не вірю в такі збіги, але буду сподіватися, що все сталося випадково. Тим більше в Україні «антигрузинська» кампанія почалася давно - з дрібних уколів і бурчання з приводу «приїжджих», до публічних виступів українських політиків, - пише Олег Панфілов на Крим.реалії.

На високому рівні у присутності президента - в перший раз. Дивним чином збіглося з висловлюваннями Путіна на нещодавній прес-конференції відносно Грузії і Саакашвілі, в першу чергу. Тепер я точно знаю, хто в Україні дивиться російську пропаганду, це - Аваков і Яценюк.

Дивним чином, висловлене Аваковим і Яценюком збігається з настроєм Путіна. Через два дні, на своїй прес-конференції Путін повторив версію про «гастролерів», збрехавши про те, що американці не дають Саакашвілі робочу візу, і одеський губернатор змушений був опублікувати фотографію цієї самої візи, виданої на три роки. Того ж дня, одинадцятого за рахунком свята брехні Путіна, очільник МВС України, неначе почувши Путіна, заявив, що подає до суду на Саакашвілі, згадавши, що те ж саме зробить Яценюк.

Збіг? Допускаю. Але тільки в одному випадку, якщо ці люди думають однаково, тим більше про одне й ту ж людину, Саакашвілі. Якось зовсім загублена ще одна тема - грубо змонтоване відео, яке першим опублікував прес-секретар МВС України та на яке посилався міністр Аваков. Чому відео і чому так вульгарно вийшло? Відео, на думку багатьох політичних інтриганів, найкращий спосіб переконати необізнаних глядачів.

Не вірю в такі збіги, але буду сподіватися, що все сталося випадково

Точно так само в Грузії три роки тому поширювали відео зі «сценами насильства» в грузинських в'язницях, як «доказ злочинів» Саакашвілі. І що вплинуло на результат парламентських виборів. Через місяці люди стали уважно роздивлятися то відео і побачили велику кількість огріхів - усміхнений ув'язнений, якому в пряму кишку нібито засовують держак від віника. Інтер'єр виявився зовсім не тюремний, а на стіні «камери» раптом з'явилася намальована червоною фарбою цифра «5» - порядковий номер партії Саакашвілі на виборах. Така оригінальна знахідка режисера.

Останнім часом талановитих режисерів і монтажерів розплодилося в неймовірній кількості, особливо з появою Путіна при владі. Сподіваюся, всі пам'ятають про відео, на якому був зображений чоловік, схожий на генерального прокурора Росії Юрія Скуратова? Можна припустити, що на Луб'янці створена нова кінокомпанія «ЧК-XXI століття». Іноді виходить правдиво, як відео зі стратою «агента ФСБ» в ІДІЛ - хороша режисура, професійні оператори, талановитий монтажер, але драматургічні огріхи все ж таки видно. У відео «зустріч Саакашвілі з російським бізнесменом» драматургічна знахідка існує, все інше - якість міського телебачення Мухосранська. Відео, як з'явилося, так і зникло, всім стало смішно, але ще смішніше від того, що на цю фальшивку послався міністр Аваков, людина начебто не дурна.

Що ж об'єднує цю трійцю - Яценюка, Авакова і Путіна? Посмію припустити - ненависть до Саакашвілі. Правда, російський президент більш досвідчений у цій ненависті, він при згадці Саакашвілі «їсти не може» вже 10 років, з того самого часу, коли грузинський президент послав того після пропозиції жити разом, як в СРСР. І не Аваков сказав своє «бе-бе-бе» першим, це зробив Путін ще в 2006 році, коли почав збирати компромат на Саакашвілі. До того часу в Тбілісі точно знали, що Путін - злодій, а з Москви кричали, що Міша - божевільний, тобто, «бе-бе-бе».

Дивним чином всю трійцю об'єднує ненависть до реформ. Путіна це почало дратувати практично відразу після «революції троянд» - він не хотів, щоб населення пострадянського простору почало заздрити якомусь «вискочці» з Тбілісі і тому, що в Грузії стало безпечно жити, що корупція переможена, а президентський кортеж їде так, як усі - без перекриття вулиць і площ. Страшна ненависть обуяла Путіна, він став усвідомлювати, що людям більше сподобаються реформи, ніж створення «русского мира», супроводжуваного війнами, репресіями і вбивствами політичних опонентів.

Феномен виживання Саакашвілі в цих умовах, коли малесенькій країні, в 144 рази менше злого і кровожерного монстра, вдалося зберегтися і розвиватися аж до закінчення конституційного терміну президентства Саакашвілі, ще належить вивчати. Останньою напастю, посланою Кремлем для випробування, став російський авантюрист Бідзіна Іванішвілі, з приходом якого почалися політичні репресії по-російськи. Аваков і Яценюк цього не знають? Вони дивляться тільки російське телебачення? Вони не знають про декілька десятків заяв Євросоюзу, Ради Європи, ОБСЄ та глав західних країн з протестами з приводу політичного переслідування в Грузії? Це люди стверджують, що боролися на Майдані? Але за що вони боролися, якщо поводяться точно так само, як російський диктатор?

Труднощі у грузинської команди в Україні почалися практично відразу - в українській владі виявилися не тільки ті, хто прислухався на Майдані до закликів зробити Україну демократичною правовою та європейською країною. Опинилися й інші, ті, хто себе бачить в українській політиці виключно в якості безсмертного і в усьому правого політика. Коли деякі експерти називають Саакашвілі авторитарним, то тепер в Україні це може звучати як невинна лайка - свої виявилися набагато крутіше. Зараз Україна опинилася в ситуації, яку можна було передбачити відразу після Майдану - революція не може стати успішною, якщо її плодами користуються відразу кілька лідерів різних політичних партій. Це й не революція зовсім, а, як не образливо звучить, трагічне проведення часу з передбачуваним результатом, повторенням всього того, проти чого боровся і вмирав Майдан. І Мишко тут зовсім ні причому - він приїхав допомагати Україні, а не захоплювати владу. Хто думає інакше, той Аваков і Яценюк.

Друкується з дозволу Радіо Свобода / Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут авеню, Вашингтон 20036, США


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.