РПЦ та російські комуністи: раптовий роман

5 коментувати
Зюганов розуміє, що вільні люди вірити в комуністичну нісенітницю не хочуть. Тому він вирішив дружити з церквою

Останнім часом між російськими комуністами і РПЦ стійкий взаємний роман – і ті, і інші не втомлюються зізнаватись один одному в любові, проводять взаємні нагородження, знаходять приводи для того, щоб подарувати черговий комплімент. У минулий вівторок фракція КПРФ, як заявив сам начальник партії Геннадій Зюганов, внесла до Державної думи законопроект про перенесення Дня Росії 12 червня на 28 липня. «Ми пропонуємо скасувати святкування 12 червня і Вдень Росії оголосити 28 липня – День пам'яті великого князя Володимира, реального засновника нашої централізованої держави», – сказав Зюганов. Він також уточнив, що 28 липня відбулася знаменна подія – Хрещення Русі, - пише грузинський професор Олег Панфілов для Крим.Реалії.

У пасажі товариша Зюганова, що властиво радянським комуністам, є дві ознаки запеклої брехні. Дивне визначення «централізована держава» на тлі того, що київський князь Володимир жив між 960 і 1015 роками і столицею його держави Київської Русі було місто Київ, а також кілька провінційних міст – Смоленськ, Рязань, Суздаль, Новгород. За східною окраїною Київської Русі жили різні народи, включаючи велику державу Ідел Болгарі, Волзька Булгарія, жителі якої говорили на тюркських мовах. Держави, яка має на увазі товариш Зюганов та яка включає Владивосток, Новосибірськ, Єкатеринбург та інші, не було і в згадках. Вона створена в результаті загарбницьких воєн і окупована предками доктора радянських філософських наук Зюганова пізніше.

На думку Зюганова, ця дата, на відміну від 12 червня, «буде сприяти зміцненню Російської держави, духовної, моральної і загальнополітичної державної єдності». Був би живий товариш Ленін, його або "кондратий хватил бы", або б він викликав Дзержинського з маузером. Хоча, по правді сказати, в комуністичній ідеології так багато накручено брехні, що визначити, хто більше брехав – Ленін чи нинішній його клон Зюганов, – складно, майже неможливо. Можна спробувати визначити, що за ігри знову затівають комуністи з РПЦ?

Мені дуже подобається фільм Юрія Хащеватського «Боги серпа і молота», який я показую своїм студентам, коли треба пояснити, що таке комуністична ідеологія і пропаганда. Юрій використовує свій неповторний голос з відтінками одеської іронії, щоб передати своє відкриття – ранні комуністи – більшовики у своїй наспіх складеній ідеології використовували канони православної церкви. Більшовики, звичайно, чули про програмну працю Карла Маркса, деякі, підозрюю, навіть читали. Але Карл Маркс народився в Німеччині, про російські реалії тільки здогадувався, тому мову використав класичну німецьку, чітко пояснюючи, що таке капітал, прибуток і напрямок активів для розширення виробництва. Більшовики прочитали «Капітал» догори ногами, заборонивши приватну власність, лаючи капіталістів, перетворюючи величезну країну на табір рабів.

Визначити, хто більше брехав – Ленін чи нинішній його клон Зюганов, – складно, майже неможливо

Головна проблема, з якою зіткнулися більшовики, – звичка росіян вірити в Бога, почитати святих і мати приватну власність, яку плекали, обробляли, розширювали і отримували від неї прибуток, тобто були капіталістами різного рівня – від кулаків до купців і промисловців. З капіталом більшовики розібралися швидко – заборонили, «надлишки» відібрали, хто протестував, того розстріляли, мовчазних загнали в колгоспи, оголосивши заводи і фабрики соціалістичною власністю, тобто власністю більшовиків. З вірою в Бога було складніше – населення зберігало традиції предків, яких хрестили кілька століть тому.

Більшовикам з самого початку не вистачало символічності, щоб народ повірив і запам'ятав – серп і молот, свастика на банкнотах, червона зірка. Ще – карикатурні буржуї з товстими животами і численні вороги – «біляки», «білофінни» і «білополяки». Всі ці образи годилися для ненависті, а для любові і замилування нічого не було, поки не помер Ленін. З того моменту радянська влада, яка вже зруйнувала десятки тисяч церков, мечетей, синагог і дацанів, розстрілявши тисячі священиків, почала переймати у церкви символи, переробляючи їх на більшовицький лад.

Само собою, Ленін став «богом» – і «батьком», і «сином», і, судячи з того, що труп було відразу ж поміщено в мавзолей, і «духом святим». Як єхидно переказував Хащеватський історію з похованням Леніна, все нагадувало біблійний опис – «і, взявши тіло, Йосиф обгорнув Його плащаницею чистою і поклав Його в новому своєму гробі, що висік у скелі; і, прикотивши великий камінь до дверей гробу, вийшов». Комуністи могли закопати труп відразу ж, як личить християнам і, враховуючи походження вождя, згідно з іудейськими традиціями. Ні, більшовики вирішили зробити з нього «бога» і помістили на загальний огляд, знехтувавши усіма традиціями. Оскільки вони здогадувалися, що Ленін не святий, то вирішили відразу витратити величезні гроші на бальзамування, щоб органіка не протухла і Ленін виглядав так, як святі нетлінні мощі.

З 1924 року почалося справжнє обожнення вождя – мільйони зображень у вигляді пам'ятників, скульптур, бюстів і бюстиків, картин і листівок, плакатів марок стали заповнювати повсякденне життя радянських людей. Примружений погляд, в кепці і без, зустрічав людей всюди – на вулиці, в школі, інститутах, установах, колгоспах, на заводах, в парткомах і НКВС. Як майже у всіх будинках до більшовиків висіла ікона Ісуса, так тепер вона була замінена Леніним. Вигадувалася величезна кількість пісень, віршів, книг, казок і билин. Як молитва, звідусіль лунали гасла «Ленін жив, Ленін живий, Ленін буде жити» – це не святість? Або «Ленін живіший за всіх живих» – це не друга «месія»? Цитати з Леніна повинні були замінити звичне: «Отче наш» – на пісню «Ленін завжди живий», «Символ віри» поміняли на «Марш комуністичних бригад», «Тропарі» замінено піснею «Партія – наш рульовий».

З головним комуністом було простіше, складніше зі «святими апостолами», оскільки їх періодично розстрілювали або висилали в табори, перетворювали з «близьких соратників» на «ворогів народу». Кого розстрілювали, тих ретушували на фотографіях разом з «богами» (забув сказати, що після смерті Леніна з'явився молодший «бог» – Сталін), зафарбовували чорнилом, видаляючи їх з пам'яті народної. З кінця 30-х років і особливо після Другої світової війни стали випускатися «іконостаси», які також вивішувалися у всіх публічних місцях. За часів Сталіна вони називалися «Рада міністрів СРСР», у часи Брежнєва публікувалися мільйонними тиражами плакати «Політбюро ЦК КПРС». Вони, ці «апостоли», проводжали людей своїми суворими поглядами з усіх площ сіл, кишлаків, аулів, сіл, селищ та міст. Люди на них натикалися, але не хрестилися – заборонено, і «слава КПРС» теж чомусь не говорили – мабуть, гидко було.

Коли кілька сотень або тисяч радянських людей опинялися в замкнутому приміщенні, то вони співали. Масове виконання – звідти ж, з церкви: тепер «Пасха Христова» замінена «Інтернаціоналом», а молитва Великої седмиці «Так мовчить всяка плоть людська» – гімн СРСР. У царський час було просто – цар, він же глава церкви і в гімні вміщалося все – «Боже, царя храни». При комуністах пісень навигадували безліч, була навіть така – «Наш Генеральний секретар», і, якщо хто пам'ятає слова відомих молитов, той може порівняти текст: «Ви –комуніст, голова країни народної, Кличе землю в сонячну далину. Спасибі Вам за Ваш священний подвиг, Пане Генеральний секретар!» Ну чим не «Молитва прославлення та поклоніння Господу»?

Крім масових пісень і заходів «соборності» у вигляді з'їздів КПРС, партзборів і мітингів на підприємствах, комуністи перейняли і хресний хід, перетворивши його в святкові демонстрації, на яких радянські люди були зобов'язані нести «ікони» – Леніна, Сталіна, Брежнєва, відповідно до часу їх правління, і «святих апостолів» – членів Політбюро. А також численні радянські «символи віри» – серп і молот, земна куля, нібито вже захоплена комуністами, макети металургійних печей і муляжі високоудійних корів. Радянський «хресний хід» 1 травня і 7 листопада був обов'язковий для всіх віруючих у радянську владу. «Атеїстів» радянської влади називали дисидентами, ворогами і відправляли в тюрми – для покаяння. Навіть обряд сповідання був перейнятий комуністами, але зроблений більш масовим, коли радянський чоловік, який провинився, мав вибачатись перед комсомольськими, партійними зборами або товариським судом. Розкаяних прощали, «відпускали гріхи».

Нарешті, в сонмі комуністичної віри був величезний ряд «великомучеників» – героїв, які здійснювали численні подвиги: хто з однією гранатою на танк кидався, хто на кулемет – грудьми, а хто і зупиняв цілі армії. Крім військових «великомучеників» були цивільні – переможці соцзмагань і численних зобов'язань. Хтось перевиконував план в 100 разів, хтось видавлював з корови зайві п'ять літрів, хтось збирав зайві тонни пшениці, які раптом несподівано заколосились краще, ніж минулорічні. Ну не диво? Перевірити подвиги «великомучеників» складно, але можна: наприклад, не було подвигу «28 панфіловців», не було «подвигу Олександра Матросова», не було тисяч інших. Радянська влада створювала «великомучеників» не на завжди, на якийсь короткий час. Здається, комуністи самі не вірили в те, що базікали населенню.

Тепер – про товариша Зюганова. Він, швидше за все, розуміє, що комуністична ідеологія може бути «привабливою» тільки в умовах концтабору під назвою «СРСР», вільні люди вірити в комуністичну нісенітницю не хочуть. Тому він вирішив дружити з РПЦ, яка, в свою чергу, перетворилася на ідеологічний придаток Кремля. У РПЦ так багато державників і такі великі традиції радянського православ'я, що ідеологічно близькі, як рідні. У РПЦ плюють на поширення «ікон» з ликами Леніна, Сталіна та інших головорізів, лідер КПРФ приймає нагороди РПЦ, а в знак подяки несе нісенітниці про те, що «першим комуністом був Ісус».

Насправді, будь-який богослов зможе знайти біблійне позначення антихриста: у Біблії слово антихрист використовується чотири рази (1 Ін.2.18 – 22;4.3; 2 Ін.7). Антихрист так само названий: «людина гріха» (2 Фес.2.3); «противник» (2 Фес. 2.4); «несправедливий» (2 Фес.2.8); «прийде в ім'я своє» (Ін.5.43); «звір, що виходить із безодні» (Отк.11.7; 13.1; 14.11; 17.8). Не складно зіставити опис і образи. Тим більше при зіставленні Христа і Антихриста останній займається саме тим, що проповідують КПРФ – починаючи з фальшивих чудес і ідеології лжепророка, проявляє себе як священик і пророк. Якщо Зюганов прихильник ленінізму, то чому забуває про жахливі злочини своїх старших товаришів? Якщо РПЦ дбає про душу, то чому прощає комуністам їх диявольську ідеологію. Проте, все, що відбувається в Росії, в тому числі і відносини КПРФ з РПЦ ні до віри, ні до ідеології не мають ніякого відношення. Якщо в РПЦ знайомі з Євангелієм від Матвія (гл. 5, ст. 37), то промовлене Зюгановим – «від лукавого».

P. S. Того ж дня представники Російської православної церкви протоієрей Дмитро Смирнов та протодиякон Андрій Кураєв підтримали ініціативу КПРФ. Відповідно, новій спайці бути. У відповідь РПЦ може канонізувати Леніна, Сталіна і всіх працівників НКВС, які розстрілювали в 30-х роках священиків. Велике щастя чекає жителів Російської Федерації.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.