Російська шпана в Європі

5 коментувати
Чим більше воювала Росія, тим більше з'являлося історій про поведінку шпани у Європі

«Шпана, гопники, «реальні пацани», урла, сволота, шушваль прийшли з Радянського Союзу. Тоді вони були частиною кримінального світу, контрольованого НКВС-КДБ для заспокоєння мас, піною кримінальної еліти – злодіїв в законі. У Сергія Ожегова шпана – дрібні шахраї, хулігани, в минулому шпаною називали арештантів. Зараз шпана – важлива, поряд зі злодіями в законі і олігархами кремлівська еліта, бойові бригади, люди без совісті, партійної приналежності та релігійної прив'язки, це бойовики, яких посилають уперед – налякати, побити, образити. Зараз це передовий загін «русского мира», - , - пише грузинський професор Олег Панфілов для Крим.Реалії.

Російська шпана любить Європу, вона любить шопінг в європейських країнах, любить опісля повернення демонструвати фотографії з Єлисейських полів або римського Колізею, панорами Празького Граду або селфі біля Букінгемського палацу. Шпана дивує європейців дикими криками і лайкою, думаючи, що ніхто не розуміє і можна кричати скільки завгодно і набагато голосніше, ніж у себе в Нижньому Тагілі або в селищі міського типу Задрищенське.

Шпана тупіше просто п'є пиво, витріщається на жінок і голосно коментує те, що відбувається навколо. Шпана трохи розумніша ходить подивитися на музеї – не всередину, там нудно, а зовні – зробити селфі у Прадо або Луврі. А потім піти пити пиво. Спостерігати за шопінгом шпани – заняття для міцних людей. Шпана голосно, як у себе в Нижньому Тагілі, обговорює розмір трусів, прикладаючи їх до своїх телес, може крикнути на весь магазин, щоб запитати Вєрку про розмір ліфчика Зінаїди Іванівни з відділу кадрів. Або доводити продавця парфумерного магазину, вимагаючи їй продати «жовті духи», як у сусідки Машки.

Для Європи російська шпана – не новина

Шпана не має поняття про совість і на вимогу припинити кричати на вулиці дуже дивується. А потім можуть прочитати російською німцям чи італійцям лекцію про те, як їх усіх тут "имели" російські воїни – і Олександр Суворов, і маршал Жуков, і Тухачевський, і інші, що вони «завоювали» Європу не для того, щоб їм аборигени вказували. В Європі, незважаючи на близькість, знати не знають, що таке Росія, якщо, звичайно, хтось із корінних жителів не прочитав Толстого чи Достоєвського. Ті, що кричать на вулицях – це так звана побутова шпана, у якій заощадили трохи грошей, і вони вирішили купити «путівку», щоб побачити, що ж це за Європа, чи вона краще за Брянськ або Калугу?

Шпана з інтелектуалів – особливий підвид. Якщо де-небудь у Лондоні, наприклад, на Падінгтон, ви зустрінете дівчаток 12-14 років, які пристойно одягнені, але розмовляють за допомогою російського мату, то ви напевно зустріли нащадків заможної шпани, яка купила в Лондоні дороге житло і забезпечила підростаючу шпану хорошим коледжем або університетом. Юне створіння, можливо, навіть непогано вчиться, але звичка до мату – звідти, з рідних місць шпани, притулила себе в Туманному Альбіоні завдяки віджатому у когось бізнесу або спадку.

Існує і «середній клас» шпани, коли жіночі особи ходять парами або трійками по бутіках, довго приміряють побачене, роблять це з таким виглядом, ніби в Урюпінську місцева фабрика трикотажних виробів виробляє товари краще, якісніше і більше додає люрексу. У них задумливий вигляд, початковий базис іноземного лексикону і на питання продавця «What do you want to color and size?» не витріщають очі, як шпана з Нижнього Тагілу, а можуть навіть відповісти. Шпана «середнього класу» може довго вибирати товар у сирному магазині, радячи подружці брати «повонючее». Одного разу в Парижі стояв з приятелем, російськомовним європейцем, у довгій черзі на виставку ранніх імпресіоністів, розмовляючи про щось. Дама. що стояла попереду кілька разів оберталася і з цікавістю нас роздивлялася. Потім підійшла і здивовано сказала мовою нащадка першої хвилі російської еміграції, що вперше чує у черзі на виставку російську мову.

«Інтелектуальна шпана» – еліта «російського світу», соціалісти, комуністи, колишні комсомольські діячі, вчені радянського розливу і самоучки-історики. До того «інтелектуальному» наброду можна додати численних краєзнавців, членів самопальних академій наук і просто неадекватних людей, здебільшого психічно неврівноважених. Вся ця шпана займається інформаційним хуліганством – пише і видає книги про перемогу російської зброї над Китаєм в I тисячолітті до нашої ери, про російське походження Ісуса, про російські космічні кораблі, що борознять всесвіт, та інші нісенітниці, які, на думку Кремля, повинні виховувати населення в патріотичному дусі. Ця шпана зазвичай в Європу не їздить, а якщо й їздить, то для того, щоб виступити на якомусь форумі місцевих комуністів або соціалістів.

У першій трійці еліти російської шпани знаходяться пропагандисти. Ці представники однієї з найдавніших професій 16 років тому ще називалися журналістами, але з приходом Путіна в Кремль їхню професію було кардинально перепрофільовано. Як і в будь-якому іншому публічному домі, шпана пропагандистів ділиться на категорії в залежності від оплати за свою діяльність та близькість до Кремля. Як і будь-яка інша шпана, пропагандисти особливо не піклуються не те, що про достовірність, але і про якість нісенітниць, яким вони пригощають шпану інших категорій. Волати до совісті пропагандистську шпану сенсу немає: вона на утриманні Кремля, і ступінь їх осудності пропорційно пов'язана з розміром гонорару.

Пропагандистська шпана – важлива частина російського істеблішменту, кремлівських урок, які маніпулюють не тільки фінансами, називаючи, наприклад, присвоєний газ «народним надбанням», але і економікою, культурою, спортом, а інформація – це головний арсенал Путіна у війні проти всіх. Пропагандистська шпана за вказівкою може оббрехати кого завгодно, може розповісти про розіп'ятих хлопчиків або закликати до підтримки у зв'язку із звинуваченнями російських уболівальників у побитті англійців – мовляв, вони самі себе били, а деякі навіть самовбилися У Кремлі вірять, що пропагандистська шпана всесильна і якщо вони будуть брехати постійно, то весь світ повірить, що санкції проти Заходу піднімуть російське сільське господарства до неймовірних висот.

І, нарешті, передовий загін Путіна – «урядова шпана», гладкі, доглянуті дядьки і тітки, які «на білому оці» міркують про нестерпну демократичність російської влади, перед яким меркнуть навіть найзухваліші європейці, які стверджують, що в Росії диктатура. Частина з цієї шпани працює в уряді Росії, частина – депутати Державної думи і Ради Федерації, де насправді повинні розуміти, що таке закони і виконання законів, але на ділі вони провідники головного ідеологічного прийому «русского мира» – понтів. Ці товариші чоловічої і жіночої статі зовсім не знають міжнародного права, конвенцій, договорів, зобов'язань перед іншими країнами, а висловлюють виключно своє бажання, наприклад, як «замочити» США. Фізично це навряд чи вдасться в найближчому майбутньому, але морально – з великим задоволенням – лайкою, брехнею.

Для Європи російська шпана – не новина. В основному раніше шпана їздила в Європу на танках, коли їх ще не було, то кіннотою або пішим ходом. Військова шпана виконувала завдання політичної шпани. Однією з таких подій була варшавська різанина 4 листопада 1794 року, коли генерала-аншефа Олександра Суворова було відправлено придушити повстання в Польщі. У реляції Суворова від 7 листопада говориться, що «вбитих поляків 13340, полонених 12860, потонуло більше 2000; серед полонених 3 генерали – Майєн, Геслер і Крупинський і 442 офіцера; в числі вбитих 4 генерали». У своїх записках Фадей Булгарін з посиланням на розповідь фон Клугена написав про те, як російські солдати грабували аптеки і випивали  спирт, який там знаходився.

У французів досі популярні гравюри і малюнки перебування козаків в Парижі в 1813 році, особливо Георга Емануеля Опіца, який проілюстрував сценки знайомства російської шпани з французької життям – «Купання в Сіні коней», «Біля статуї Аполлона в музеї», вуличні сценки, козацькі танці на Єлисейських полях, загравання з парижанкою, а також звичне для шпани розглядання товарів у вітринах магазинів. Армійське командування суворо-пресуворо наказало шпані не бешкетувати, але хто їх зупинить? Саме в ті часи в лексиконі багатьох мов з'явилося тепер вже поширене і пов'язане з приїжджою шпаною слово «maraudeur».

Чим більше воювала Росія, тим більше з'являлося історій про поведінку шпани у Європі. У 1920 році знову в Польщі відзначився Михайло Тухачевський, в 1944-45 роках «визволителі» грабували і ґвалтували Східну і Центральну Європу: у Берліні в 1953 році, в 1956 році – повторили в Будапешті, в 1968 році – у Празі. Потім Вільнюс, Рига, Тбілісі, Баку – коло шпани звужувалося, з Європи їх стали виживати, вони лютували на околицях Радянської імперії. Потім, коли відкрилася «залізна завіса», з'явилася туристична шпана, яка відкривала для себе світ, показуючи світові, що таке сучасна шпана.

Що робити бідним європейцям, коли вони побачили, що казки «нападу емігрантів на німкень» такі схожі на розгул футбольної шпани? Вони навіть не дивуються тому, що таємничий ІДІЛ менш страшний, ніж звичайна п'яна шпана, не підозрюючи, що насправді це одне і те ж. Необхідно висловити величезну подяку міністру Мутку, російській футбольній федерації і керівництву футбольної шпани, а також особисто Путіну, що вони, європейці, нарешті, почали усвідомлювати небезпеку «русского мира». Що війна в Україні, а раніше – в Грузії, це все те, що може очікувати будь-яку європейську країну. Здається, з цим завданням шпана там і перебувала.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.