Путін і його російське підворіття

5 коментувати
Росія вже може підбивати підсумок свого нікчемного існування – ані друзів, ані партнерів, ані грошей, ані продуктів

Коли російський вождь Путін хоче підкреслити свою близькість до народу, він говорить, що його дитинство пройшло в підворітті. Мовляв, ось він я, ваш до нутра кісток, свій серед своїх, вважаючи, що більшість населення теж походить з підворіття. Або, принаймні, населенню мають подобатися шнирі з підворіття. Подивившись на дитячу фотографію вождя, починаєш йому не вірити – не міг цей пацан з пасмом, пухкенькими губками і насупленим поглядом бути з підворіття. Підворіття – це своєрідна свобода, коли вигляд має бути хвацький і нахабний, а цього напевно звали «дистрофіком» і били нещадно. Тому, як склалося – так і склалося. Але Путін наполегливо будує країну-підворіття. Навіщо? – пише грузинський професор Олег Панфілов для Крим.Реалії.

Справа зовсім не в тому, що Путін придумує собі біографію, в якій багато «темних плям», а у змужнілого – ще й з кримінальним відтінком. Річ у тім, що Путін вважає Росію підворіттям, якщо розмовляє з населенням таким тоном, використовуючи жаргон підворіття. Підворіття – це як комсомол для комуністів, молода порость, що вливається в стрункі лави будівників «світлого майбутнього». Підворіття – школа життя для людей з кримінальним сьогоденням і майбутнім, школа життя для майбутніх злодіїв у законі. Лише одиниці змогли вирватися з понять підворіття і стати нормальною людиною. Такі, зазвичай, не хизуються своїм дитячим вихованням і «зав'язують» з минулим остаточно.

Серед вихованців підворіть відшукуються ті, хто хотів би бути авторитетом, і якщо тоді не вдалося, то спроби тривають зараз. У дитячій психології такий феномен можна назвати «синдромом нереалізованого пацана» – постфактум він крутий, у нього круті друзі, він живе «по понятиям», а не згідно з законами. Звідси і жаргон – «замучитесь пыль глотать» і раніше – «мочить в сортире». За подібний лексикон в іншій нормальній країні давно відправили б у відставку або здійняли б такий скандал, після якого любитель говорити «на фене» назавжди б її забув. За такі слівця в дитячому підворітті можна було заробити, зараз у нього охорона, національна гвардія з 400 тисяч осіб і Шойгу зі своїми «дерев'яними солдатиками». Як кажуть, пацан може виїхати подалі від підворіття, підворіття ж з ним не розлучиться ніколи.

Замість економіки було створено общак, замість Конституції і Кримінального кодексу з'явилися поняття

У 2000 році Путіна чекали, раділи всі – від совків і «патриотов-исконников» до лібералів і демократів. Всі чекали «спасителя» землі руської, рятівника від негараздів і загроз. Говорили про «сильну руку», про пильний погляд, про захисника і покровителя. Уявіть собі пацана, який і в підворітті був так собі, і одразу – на такий пост, всі 146 тоді мільйонів дивилися на невисоке незграбне чудо, що говорить тихим голосом з добре поставленими паузами. Був би пацан авторитетом в підворітті, він би не соромився свого зросту. Пропаганда негайно почала створювати авторитет – льотчика, танкіста, підводника, вождя зграї, ветеринара тигриці та інше, та інше. Великим підворіттям повинен керувати великий авторитет. Це на Заході треба закінчувати коледжі та університети, бути депутатом – конгресменом, сенатором і публічним політиком, в Росії достатньо навчитися «распальцовке» і вміти «по фене ботать», підкреслюючи, що «в підворітті заведено бити першим».

Вигадавши красиву легенду про підворіття, змужнілий майор КДБ захотів створити собі щасливе і благополучне життя – таке велике підворіття, де він був би головним, всі його боялися, прислухалися, а він міг би загрожувати сусіднім підворіттях та іноді воювати з ними. Благополучно вивернувшись від кримінальної справи в Санкт-Петербурзі, він опиняється в Москві, зробивши кар'єру, про яку досі у цій країні ніхто не мріяв. Очевидно якійсь групі товаришів терміново знадобився свій «зіцголова Фунт» – якраз такий, який, по-перше, вже був замазаний, по-друге, був амбітний, по-третє, жадібний до матеріальних благ. Насправді, «якостей» з лишком вистачило на те, щоб росіяни довели себе до вищої міри патріотичного оргазму, вважаючи, що колишній завклубом у Дрездені і фігурант кримінальної справи в Санкт-Петербурзі гідний бути їхнім вождем. Яка країна – такий і вождь.

Насправді, у величезної країни з найбагатшими ресурсами були всі шанси стати не підворіттям, а насправді світовою наддержавою, яка живе не тільки за рахунок нафти і газу, але і високих технологій. Мрії не стали збуватися майже відразу, і до другого терміну Путіна з країни стали тікати мислячі люди, які розуміли, що десь потрібні мізки, за які можна отримати непогані гроші і шанси на добре майбутнє. У Росії, як і раніше, шукали ворогів, придумували проблеми і звитяжно з ними боролися, все як у Радянському Союзі.

Поступово замість економіки було створено общак, як годиться в підворітті, замість Конституції і Кримінального кодексу з'явилися поняття, які, як відомо, розходяться з законами. Визначено коло близьких, «шісток», зберігачів общака, «биків»-охоронців, «казкарів»-пропагандистів. Метод такий само, як у підворітті – одним цукерки, іншим – в морду, третім – термін за непослух. Ставлення населення в підворітті до пахана має бути шанобливим, хоча б відсотків на 86, інші зобов'язані боятися і тремтіти від страху.

Всередині, як кажуть, за 16 років все владналося, все «тіп-топ» - народ тріумфує, коли не тріумфує, то ненавидить ворогів. Але в однієї сьомої суходолу мають бути якісь стосунки з іншим зовнішнім простором. А це – величезна проблема: здалеку до неї теж ставляться як до підворіття, точніше, як до якогось кримінального утворення, без законів і демократії, з побоюванням. Наприклад, у більшості країн головним проявом демократії вважають вибори, а в підворітті – призначення, як пахан сказав, так і буде. Ще вважається, що головною ознакою свободи слова є дискусія і «в спорах рождается истина», в підворітті вважають, що говорити мають право тільки ті, хто любить вождя. У підворітті тепер немає незалежного суду, немає громадського контролю за правоохоронними органами, зате є ручна Державна дума, яка обговорює і приймає для підворіття поняття, які давно вже порушили Конституцію настільки, що вона стала порожнім документом.

Як і в будь-якому іншому підворітті, в країні-підворітті нічого до пуття не роблять – ані літаків, ані автомобілів, ані швейних або пральних машин, імпорт продуктів – більше 40 відсотків, імпорт ширвжитку – ще більше. Колишні пахани теж були неосвічені, вони хотіли, щоб підвладне їм населення жило так, як їх виховали, тобто ніяк. Єдине зобов'язання населення – беззаперечне підпорядкування – «ти начальник – я дурень, ти начальник – я дурень».

Тепер країна-підворіття одна-однісінька, з усіма розплювалася, образила, з кимось встигла повоювати-вбити. У тому дитячому підворітті зазвичай все закінчується, коли шпана дорослішає і йде хто куди – хто в банди, під арешт, суд і в зону, кому вдається в нормальне життя. Для дорослішання і визначення свого майбутнього достатньо 10-15 років. Термін підійшов, і країна-підворіття вже може підбивати підсумок свого нікчемного існування – ані друзів, ані партнерів, ані грошей, ані продуктів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.