Міша Саакашвілі проти російського ведмедя

5 коментувати
Сьогодні Саакашвілі допомагає створювати ще одну країну, а ведмідь йде в тривалу сплячку, яку лікарі називають летаргічним сном

Міша – так звуть Саакашвілі в Грузії. Не запанібратське Міхо і не сімейне Мішико, а просто Міша. В Грузії прийнято скорочувати імена і до них ставляться точно так само шанобливо, як до повного, офіційного імені. Мішею його звуть абсолютно всі, хтось злісно, хтось шанобливо, залежить від сприйняття. Це така ознака довіри. Я не чув, щоб Іванішвілі або нинішнього прем'єра звали якось інакше: тільки по повному імені. А якщо і є прізвиська, то я не насмілюся їх наводити.

Ведмідь – узагальнений образ так званого «російського світу». Хто порівняв населення цієї величезної штучної країни з твариною, не знаю, але крім люті, неконтрольованої люті і агресії, ведмідь володіє ще й іншими якостями. Наприклад, йде на кілька місяців у барліг і спить. Кажуть, що при цьому він смокче лапу. Є простонародна назва проносу, діареї – «ведмежа хвороба». Так здавна називали різкий і неконтрольований пронос внаслідок панічного страху. Що стосується розміру «російського ведмедя», то в цьому випадку очевидне перебільшення, адже канадський грізлі не менший від бурого, а окремі екземпляри бувають навіть більшими.

Свій символ добрий і чуйний російський народ нещадно знищував – з'їдав у вигляді пельменів або інших кулінарних шедеврів, жбурляв шкури на підлогу, а опудало виставляв біля входу в трактири, з підносом. До речі, про характер російського ведмедя – це все казки, він непогано дресирується і швидко стає прохачем.

Майор КДБ Володимир Путін в 2000 році раптом вирішив стати ведмедем

Інший наш герой, Міша, Міхеїл (не Міхо і не Мішико) ще в дитинстві відрізнявся завзятим прагненням до освіти. В ті часи багато грузинських хлопчаків мріяли бути «злодіями в законі», а цей сидів і зубрив мови. Крім грузинських поетів, звичайно. Отримавши шикарну освіту в кількох західних університетах, повернувся додому і був обраний депутатом парламенту. У 2000 році був запрошений Шеварднадзе в міністри юстиції, пропрацював 11 місяців і пішов добровільно у відставку, звинувативши президента і членів уряду в корупції. Пізніше він вимовив фразу, що стала для колишньої влади фінальною: «Я 36 років жив при Шеварднадзе, вистачить!»

Перший наш герой не був особливо персоніфікований ні з радянськими, ні з російськими політиками, хоча буйним характером і зростанням був схожий на Бориса Єльцина. Другий герой, майор КДБ Володимир Путін, у 2000 році раптом вирішив стати ведмедем. При зрості 169 сантиметрів (порівняно з Мішиними 190) це було важко, але пропаганда зробила свою справу: «Говоримо Путін - маємо на увазі ведмедя, говоримо ведмідь – маємо на увазі Путіна». Правда, не всі з цим порівнянням були згодні. Коли в 2004 році Міша став президентом, Путін вже мотав свій перший термін. Ведмідь-Путін не відразу розкусив підступний задум Михайла: тільки коли пішов другий термін, він зрозумів, що на пострадянському просторі пригрів антиросійську змію.

Головна проблема у відносинах Міші й ведмедя – Абхазія, яку російські війська захопили в 1992 році, потім оголосили себе «миротворцями», по суті, ставши окупантами. Ведмідь поклав на Абхазію лапу і заявив, що не віддасть, як і «Південну Осетію». Інша проблема – різне знання історії відносин Росії та Грузії. Ведмідь вважає героями Орджонікідзе і Сталіна, Міша разом з іншими грузинами шанує царицю Тамар, царя Давида, Іллю Чавчавадзе та інших героїв малесенької країни. Ведмідь забажав повернути собі колишній барліг – великий, просторий, щоб усі боялися, щоб було комфортно спати і смоктати лапу.

Міша сказав ведмедю «ні», той, само собою, образився і навіть розлютився. До того часу з допомогою пропаганди був створений колективний ведмідь – всі хотіли бути схожими на Путіна, тобто з усіма лаятися, на всіх плювати, усім погрожувати. Пам'ятаєте російську казку про теремок? «Ведмідь заліз на дах і тільки сів, як затріщав теремок, впав на бік і весь розвалився». Тобто, як писав російський класик Островський, «так не діставайся ж ти нікому».

Ще ведмідь любить брехати. Наприклад, що він найсильніший. А Міша у відповідь говорив: «А ми будемо найрозумнішими». Ведмідь злився і вислав грузин зі свого барлогу, заборонив пити грузинську воду і вино, став говорити всіляку гидоту, потім пішов війною. Казкова дівчинка Маша перевиховала ведмежу сім'ю добротою і ласкою. З Путіним таке неможливо, він виявився патологічним брехуном: спершу зізнавався у коханні, потім погрожував, потім і зовсім йшов воювати – вбивати і грабувати.

У чому причина такої поведінки? Злість, брехня і заздрість. Останнє, швидше за все, у відносинах з Мішею головне. Міша каже – «у нас немає корупції», а в Путіна є і всі про це знають. Міша каже: «у нас найпорядніша поліція», а в Путіна – що бандити, що поліція, одне і те ж. Міша каже: «у нас свобода слова», а в Путіна цензура і пропаганда. Міша каже: «у нас Конституція», а Путін хоче стати президентом четвертий раз. Загалом, вони зовсім різні.

Прийшов час, і Міша став усе робити на зло ведмедю. Створив некорумповану поліцію і державний апарат, розігнав «злодіїв у законі», розрубав всі нитки, що зв'язують корупцію з чиновниками, з лексикону грузинської мови зникли слова «хабар», «відкат», «блат». Одноплемінники Путіна опинилися в розгубленості: їм би теж хотілося жити в країні, де машини з відкритими дверима ночують під вікнами, але не можуть – вони повинні любити царя. І грузини ніколи більше не захочуть знову жити під заступництвом барлогу під назвою Росія.

Казка «Міша і ведмідь» - найцікавіша й найправдивіша. В ній поки що не видно кінця, хоча фінал очевидний: Міша допомагає створювати ще одну країну, а ведмідь йде в тривалу сплячку, яку лікарі називають летаргічним сном.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.