Як Рогозін, Шойгу та Путін виконують кремлівську хаку

3 коментувати
Вони підстрибують, вирячують очі , іноді висовують язик, виконуючи танець народу маорі - хаку. Ось тільки, якщо маорі мають право на войовничий танець, то кремлівська хака більше схожа на клоунаду

Американці провели успішний запуск ракети ПРО, завдавши поразки об'єкту в космосі, і, судячи з коментарів фахівців, може нейтралізувати російські балістичні ракети ще на півдорозі до мети. Кремль вперто мовчить, а по російських телеканалах Путін, Шойгу, Іванов та інші товариші виконують древній танець народу маорі - хаку. Вони підстрибують, вирячують очі, іноді висовують язик. Якщо маорі мають право на войовничий танець - це все-таки їх історія і культура, то кремлівська хака більше схожа на клоунаду, - пише Олег Панфілов для Крим.реалії

Головний виконавець хаки в Росії, звичайно ж, Дмитро Рогозін. Коли треба він і очі пучить, і язик покаже, і поб'є себе по товстих стегнах, і щось незрозуміле скаже щодо батутів або експедиції на Марс. Він давній майстер кремлівської хаки, ще з того часу, коли був основоположником сучасного російського націоналізму, виробляв ксенофобські відеоролики, в яких хаку зображують тверезі російські люди, а ворогів - азербайджанці, таджики, Киргизи та інші неросійські люди.

Потім Рогозін отримав найкраще місце для виконання кремлівської хаки - представництво Росії в НАТО. Тут він розвернувся на повну котушку. Зазвичай представництва інших країн, навіть якщо вони і не є членами НАТО, сприяють добрим відносинам або, принаймні, ввічливому спілкуванню. Рогозін виконував роль залякувача, з ранку до вечора обертав зіницями, показував язика, і іноді складалося враження, що він плювався.

Єдина проблема для кремлівських - світ вже давно навчився розпізнавати брехню

Якби Кремль висунув Рогозіна на якусь премію, то він би її отримав як людина, виконуюча хаку без потреби, але з будь-якого приводу. До того ж, він має велику перевагу, як людина, яка володіє неабиякими здібностями, що не мають ніякого відношення ні до однієї посади, яку Рогозін займав. Мало він наговорив під час своєї служби в представництві, і коли в січні 2012 року його, нарешті, звільнили, то на прощання на території своєї колишньої резиденції в Брюсселі він посадив дві тополі. Причому зробив це під покровом ночі, пояснивши потім російським пропагандистам, що так він продемонстрував помсту НАТО, а саджанці символізують ракети «Тополь-М». У розвиток теми і в пориві виконання хаки Рогозін уточнив, що «вранці в НАТО шороху буде, а незабаром співробітників альянсу алергія замучить». Шороху не було, алергією якщо хто і страждав, то це були російські співробітники представництва. Але хака була виконана - Рогозін поплювавши у бік головного офісу НАТО, безперестанку показуючи язик на всі чотири сторони.

Оскільки нічого за час діяльності представника Росії в НАТО не сталося, то за старою радянською традицією товариш Рогозін відбув на батьківщину, щоб зайняти місце віце-прем'єра з питань ВПК. Того самого комплексу, який в Росії вже давно застарів і практично не працює. Нова посада стала приводом для відточування майстерності виконавця хаки - тепер Рогозін пучив очі цілодобово. Приводів було достатньо - падаюча «Булава», палаючий танк «Армата», тягач з ракетою, що запалав на параді. Не кажучи вже про численні випадки падіння військових літаків та вертольотів.

Падали вони на порожньому місці, не в боях, а з причини серйозного віку та численних хвороб - «системна деградація», як сказав сам Рогозін. «Двигуни ніколи самі по собі не відмовляють, особливо, коли всі разом», - цитує мудрість Рогозіна lenta.ru, а отже, літаки були заправлені неякісним паливом. У такі моменти Рогозін не виконує хаку, але через день-два знову - пучить очі і підкидає руками. У пориві танцю він одного разу порадив американцям використовувати батут для доставки астронавтів на Міжнародну космічну станцію, побудовану, між іншим, спільно, на російські та американські гроші.

Насправді, в російській політиці виконавців хаки багато. Ветеран - це, звичайно ж, Володимир Жириновський. Він не тільки найстаріший виконавець кремлівської хаки, але й основоположник нових жанрів, які зберігали традиції маорі, коли текст зрозумілий тільки автору. Наприклад, оригінал речитативу у маорі звучить так: «Я гину! Я гину! Я живу! Я живу! Цей волосатий чоловік, Який приніс сонце, Змусивши його світити. Крок наверх! Ще крок нагору! Останній крок наверх! Потім крок вперед! Назустріч сонцю, яке світить!». У Жириновського хака звучить приблизно так само: «Помиємо чоботи в Індійському океані. Замочим всіх. Йо...мо по Тбілісі. Покидьок. Я росіянин". При цьому Рогозін явно програє синові юриста в швидкості обертання зіницями та неприхованій люті. Часто Жириновський настільки впадає в образ, що, виконуючи хаку в сауні в оточенні ідеологічних хлопчиків, він схожий на вождя маорі Хоне Хеке, але не в льняній спідниці пиу-пиу, а в простирадлі з фіолетовими штампами.

З партії Жириновського можна створити величезний ансамбль для виконання російської хаки. Тести будуть куди скромніше, ніж у їх вождя, але лякати вони можуть, люблять і роблять це постійно. Трохи скромніше комуністи Зюганова - ті хоч і мають столітній досвід, останні десятиліття ідеологічно потріпалися і втратили той запал, який необхідний для виконання військового танцю. Їх цілком можуть замінити численні націоналістичні організації та окремі фашисти. Однак поза конкуренцією, звичайно ж, державні люди - їм належить за посадою всіх лякати, особливо «піндосів» та інших європейців.

Чергове «залякування» не змусило себе довго чекати. За даними джерела журналу «Коммерсантъ-Власть» у російському оборонно-промисловому комплексі, у зв'язку зі збільшеною потребою військових у постачанні озброєнь через операцію в Сирії, працівники корпорації «Тактичне ракетне озброєння» були змушені перейти на роботу в три зміни. Який-небудь негідник, що спостерігає чергову хаку, може запитати: «Ви що, хочете захопити весь Близький Схід?» Промисловість боєприпасів і спецхімії включає близько 100 підприємств, що здійснюють розробку та виготовлення боєприпасів. Промисловість озброєнь - це понад 100 підприємств-розробників і виробників ракетних комплексів (крім зенітних і космічних), танків, артилеристських озброєнь, стрілецької зброї, спецоптики та оптикоелектроніки. Якщо вводиться третя зміна, то логічно припустити, що випуск продукції збільшується на третину. І це все для Сирії? Чи це нова хака?

Для маорі хака вже давно стала виставою з елементами гумору - який регбіст злякається суперника з висунутим язиком? Для виконавчої кремлівської хаки вистава стала частиною постійної брехні. Оскільки в Кремлі брешуть з будь-якого приводу, то часто складно зрозуміти - це лише легка неправда чи жорстока брехня. Днями глава адміністрації майора Путіна генерал-полковник Іванов, раніше не помічений у виконанні кремлівської хаки, заявив, що, мовляв, Україна - аграрна країна, а тому - «фіі, що з нею водитися». Іванов, правда, як старий чекіст, збрехав, не сказавши, що Росія більше половини продовольства купує за кордоном.

В оригіналі хака, звичайно, чудовий фольклорний твір, в якому, якщо розглядати хаку з сучасного погляду, є все - і пісня-речитатив, і нескладний танець, і оригінальний одяг. Багатьом подобається жестикуляція, яка також характерна для виконавців кремлівської хаки. Можливо, що татуювання, якою рясно прикрашені тіла чоловіків маорі, перейнята в Кремлі. У маорі орнамент татуювань має сакральний зміст, у кремлівських - все більш кримінальний.

Я жодною мірою не хотів образити славний народ маорі, який створив колись хаку на свій розсуд, навіть як жартівливий танець. У Росії все сприймається більш серйозно - і вирячені очі Жириновського або бігаючі очі Путіна нарівні з ритуальними танцями Рогозіна - та ж спроба налякати супротивника. Єдина проблема для кремлівських - світ вже давно навчився розпізнавати брехню.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут авеню, Вашингтон 20036, США


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.