Як Путін і його друзі намагаються перевернути світ

2 коментувати
Росіяни не приховують цілі і завдання – розкол Європи, а, за великим рахунком, і зміни у геополітиці всього світу

З огляду на події останніх кількох років, Путін і його команда насправді намагаються перевернути світ, стверджуючи, що він не має бути багатополярним. Однак, якщо подивитися на учасників нового світу, він неодмінного має бути бандитським або хоча би з кримінальним душком. Пропаганду Росія давно видає за свободу слова, вбивства і репресії – за необхідність, окупацію та анексію – за права людини. Захід нарешті схаменувся і вживає заходів, щоб приборкати маленького фюрера, якого так добре колись зобразив Чарлі Чаплін у фільмі «Великий диктатор», - пише грузинський професор Олег Панфілов для Крим.Реалії.

Фільм був знятий у 1940 році, з диктатором розібралися через п'ять років. З нинішнім російським диктатором розбираються довше, згаявши багато часу на з'ясування – чи хороший він для сучасного світу. Виявилося, що в Росії все без змін: як більшовики хотіли сто років тому роздмухати «світову пожежу», так мріють і зараз. Створили потужну мережу телевізійної пропаганди, RT кількома мовами, інтернет-мережа сайтів Sputnik 30 мовами. При підтримці Росії витиснули з Сирії кілька мільйонів біженців, частину з них – в Європу, де проросійські активісти, організації та рухи протестують проти емігрантів, нападають на них, ведуть пропаганду ісламофобії.

Звісно, мета одна – розвалити існуючий Євросоюз і на уламках старенької Європи спробувати в черговий раз створити щось схоже на те, що було з 1945 по 1989 роки. А можливо, завдання ще більш глобальні, які передбачають не тільки підтримку Венесуели, Нікарагуа, Куби, Сирії, КНДР і ще кількох держав, які опинилися на задвірках світу, що розвивається. Впливати на сильні країни шансів немає, але можна спробувати їх подражнити, підтримавши якусь кількість ідіотів, що оголошують себе революціонерами або лідерами національно-визвольного руху.

Все це світ вже проходив у ХХ столітті, коли СРСР витрачав величезну кількість своїх нафтодоларів на підтримку антиколоніального руху, на створення усіляких фронтів і організацій, що здебільшого боролися під червоними прапорами. Тоді було зрозуміло – їх об'єднував соціалізм, що розуміється насправді по-різному, від марксизму-ленінізму в окупованих Радянським Союзом країнах Східної і Центральної Європи, до дивного напівфеодального соціалізму Ефіопії та Сирії. Напівголодному населенню СРСР було все одно, «лише б не було війни», як їх переконувала радянська влада, яка кожне десятиліття разв'язувала по кілька воєн.

Побудова «русского мира» – це ідея для внутрішнього ринку і частково для російськомовних вихідців, що живуть в європейських країнах. Вони з задоволенням відгукуються на заклик «захистити європейську демократію від емігрантів», виходять на мітинги й акції протесту, а потім дають інтерв'ю про те, який правильний політик Путін. Частина цього «русского мира» використовується як спостерігачіі на виборах сепаратистських територій пострадянського простору. Як і раніше, в радянські часи, Кремль гостро потребує друзів, готових прийти, підтримати Путіна або просто бути присутнім як статисти на заходах, організованих Кремлем.

Побудова «русского мира» – це ідея для внутрішнього ринку

25 вересня в Москві пройде конференція «Діалог націй. Право народів на самовизначення і будівництво багатополярного світу». Ні, проводять її не національні організації Росії і не сепаратисти з Абхазії, Придністров'я, «Південної Осетії» і Карабаху, хоча вони можуть брати участь як такі, що вже «самовизначилися» за допомогою російської зброї. «Багатополярність світу», на думку Кремля, – це не власна територія Росії, складена з захоплених за останні п'ять століть чужих земель, а інші країни, цілком заможні, але не люблять Росію та її вождя Путіна. Тому, як повідомляють, організатором конференції знову буде Антиглобалістський рух Росії (АДР) – на кремлівські гроші і в готелі «Президент-Готель» Управління справами президента РФ, на що виділено грант на 3,5 мільйона рублів.

Повідомляється, що на конференцію приїдуть делегації сепаратистів з Каталонії, Північної Ірландії, Західної Сахари, Шотландії, Курдистану та інших територій, із США – прихильники незалежності Гаваїв і Пуерто-Ріко, а також сепаратисти з Каліфорнії і Техасу. АДР веде переговори про візит в Москву регіональних депутатів з італійських провінцій Ломбардія та Венето. Минулого року вже проводили подібну конференцію, на яку витратили 2 мільйони рублів, тепер – в півтора рази більше – і не тому, що інфляція, очікується, що коло сепаратистів, яких вирішив підтримати Кремль, розшириться. Минулого року організатори побоювалися, що влада країн, з яких приїжджали учасники, чинитиме перепони, але тривоги виявилися абсолютно російськими – владі США, Великої Британії чи Іспанії було все одно, куди і навіщо їздять їхні сепаратисти.

Експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Антон Шеховцов у 2015 році заявив, що всіх відомих учасників конференції об'єднує антиамериканська спрямованість їхніх організацій. Власне, це головна риса, яка приваблює Кремль у запрошуваних сепаратистах. По-перше, наївно вірити, що кілька людей, які заявляють, що борються за незалежність декількох штатів і мріють про їх відокремлення від США, здатні щось зробити. Але потішити самолюбство Кремля і посидіти в залі з усіма іншими сепаратистами, це будь ласка. Прес-секретар АДР повідомив агентству РБК, що «під час форуму може обговорюватися і вироблятися резолюція на підтримку права народів на самовизначення».

Антиглобалістський рух Росії був створений у 2012 році як організація «для підтримки країн і народів, що протистоять диктату однополярного світу і прагнуть запропонувати альтернативний порядок денний». Серед почесних членів АДР – президент Сирії Башар Асад і екс-президент Ірану Махмуд Ахмадінежад. У числі партнерів АДР – інформаційне агентство «Новоросія». Серед організацій, побічно або безпосередньо пов'язаних з підготовкою конференції – «Офіцери Росії», яку очолює голова комісії Громадської палати з безпеки Антон Цвєтков, генерал Леонід Івашов, депутат Йосип Кобзон і артист Василь Лановий. Національний благодійний фонд, який фінансує конференцію, утворений в кінці 1999 року за ініціативою тоді прем'єра Володимира Путіна як Національний військовий фонд. Директор організації – генерал-лейтенант Володимир Носов, колишній перший заступник начальника департаменту військової контррозвідки ФСБ. Серед жертводавців фонду – олігархи Роман Абрамович і Сулейман Керімов, Сбербанк, «ЛУКойл», «Северсталь», «Онексім». Фонд діє під патронатом адміністрації президента і особисто Путіна.

Ідеологи конференції не приховують цілі і завдання – розкол Європи, а, за великим рахунком, і зміни у геополітиці всього світу. Професор МДУ ім. М.В. Ломоносова, доктор політичних наук, член Наукової ради при Раді безпеки РФ Андрій Манойло говорить: «Проблема права народу на самовизначення досить актуальна для сучасного світу. Причому сталося це на тлі ослаблення Євросоюзу. Англійці на референдумі заявили про бажання покинути ЄС. При цьому цікаво, що в самій країні йдуть відцентрові процеси». Інші ідеологи найчастіше згадують «америкоцентризм» – як опудало, яким радянська пропаганда лякала всі роки правління комуністів, тепер естафету перехопила пропаганда «русского мира». Найбільше здається дивним те, що всі ці вчені та професори з російських університетів не можуть пояснити остаточну мету для Росії і майбутніх розкольників – чи можна очікувати розвитку економіки і технічного прогресу, чи буде вдосконалюватися фінансова система і яка ситуація з правами людини – не пуерторіканця з гіпертрофованою зарозумілістю, а конкретного чеченця або кабардинця, якута або татарина, їхні права хто захищатиме?

Прихильники Путіна зараз і покоління старих комуністів раніше любили розмірковувати про права і законність: ще в 2013 році сам президент РФ підписав закон про покарання за публічні заклики до порушення територіальної цілісності країни, у Кримінальний кодекс додана стаття 280.1, що передбачає до п'яти років позбавлення волі. Заклики до відокремлення територій будуть карати штрафом у розмірі до 300 тисяч рублів, примусовою роботою на строк до 300 годин або позбавленням волі на строк до трьох років. Якщо ці заклики прозвучали в ЗМІ або інтернеті, термін покарання складе до п'яти років позбавлення волі або до 480 годин примусової роботи. На початку листопада 2013 року депутати від «Єдиної Росії» і «Справедливої Росії» Антон Романов, Євген Федоров і Михайло Ємельянов внесли в Державну думу інший законопроект, який за ці ж дії запроваджує набагато жорсткіші покарання: пропоновані статті 282.3 (пропаганда сепаратизму) і 282.4 (планування, підготовка, заклик до підриву або посягання на територіальну цілісність і недоторканність Російської Федерації) передбачають до 20 років колонії.

Сепаратизм – не нове явище в політиці. Але з появою на карті світу СРСР і його правонаступниці, Росії, сепаратизм стали використовувати як тиск і шантаж на неслухняні країни. Здавалося б, дивно, що на конференцію не запрошують сепаратистів з Абхазії, Придністров'я, «Південної Осетії» і Карабаху – найімовірніше, через те, щоб вони не розповіли про наслідки, про те, як живуть впроголодь останні 23 роки, як обіцяна Росією «незалежність» виявилася блефом. Конференцію проводять не для того, щоб допомогти, а щоб в черговий раз напаскудити ненависному Заходу. А оскільки економічне становище Росії вже настільки сумне, то витрата намарно хоча б 3,5 мільйонів – внесок у ситуацію після введення санкцій.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.