Гомофобія, Путін і футбол

3 коментувати
Російські футбольні хулігани у Франції – відрижка путінізму, слабкий та незначний натяк на те, що мовою пітерських підворіть називається «понты»

Здавалося б, що спільного між цими словами, людьми і подіями? Та майже всі – російська гомофобія - вона ж звідти, з глибини російської душі, від коренів і вічного бажання принизити. Згадайте найпоширеніше матірне побажання російської людини – провести акт злягання з представником своєї статі. Це не гомофобія? Насправді, проблема для росіянина не в тому, що хтось з кимось спить або просто любить, а в тому, що треба когось ненавидіти, оскільки ненависть – це вічний душевний стан людини, що виросла в концтаборі під назвою СРСР.

Гомофобія – це російське рідне бажання «всіх обігнати. Що російські вболівальники кричали на вулицях Марселя? Правильно – вони хотіли масового злягання, а зараз чомусь заперечують і виглядають побитими шакалами. Російська гомофобія, як і російська політика – дія з одного акту – накричав, пригрозив, плюнув або кинув порожньою пляшкою, а потім - сльози і прохання випустити з автобуса до туалету. Зазвичай ця поведінка у психіатрів викликає суперечки, і вони схиляються до того, щоб хворі пройшли спочатку обстеження у сексопатологів – чому у росіян так часто з'являється бажання до злягання з людьми однієї статі. Здебільшого, це ознака імпотенції, поведінки, що відрізняє не тільки звичайних жителів величезної країни, але й політиків.

У Росії, як відомо останні 16 років, політик єдиний, і його прізвище всі добре знають – Путін. Він теж страждає політичною гомофобією: ще під час дорослішання він всіх хотів «замочить в сортире», що мовою кремлівських урок означає ««я вас всех поимею, а поймаю в местах общественного пользования, то поимею сразу, не откладывая»». З тих пір він часто вдавав блатним і говорив крізь зуби: «заманаешся пыль глотать, в натуре, канай отсюда». Але гомофобія Путіна – предмет особливого дослідження. Саме за нього в Росії з'явився такий популярний зараз телевізійний жанр, як підглядання спеціально встановленої камерою інтимного життя тих, кого Путін страшно ненавидить. Почалося це давно, у жовтні 1999 року, коли він був прем'єр-міністром, але вже цікавився, як там у інших виходить. Першим був генеральний прокурор Скуратов, а потім – понеслося: хто тільки не викликав у Путіна пекучу заздрість; йому було все цікаво.

Враховуючи бажання росіян усіх "поиметь", сексопатологи повинні зайнятися ретельним вивченням цього феномена. Росіяни хочуть цього всього – і щодо чоловіків, і у ставленні до тварин, предметів, частин ландшафту і меблів. Предметом вивчення повинно бути нереалізоване бажання, коли кажуть багато, а дій ніяких. Найчастіше так описується імпотенція, але для російського обивателя це постійний стан.

Ось, приміром, як тільки розгорівся скандал з депортацією російських вболівальників, які вирішили, що стадіон у Марселі - це свинарник, і стали вести себе відповідно – бити громадян туманного Альбіону, штовхати їх, бити різними предметами і лаятися матом. Причому мат використовувався виключно російський, що викликало у англійців невдоволення незрозумілими словами. Влада Франції вирішила депортувати найбільш агресивних вболівальників, оточивши спецназом їхній автобус. Що зробив Кремль і взагалі російська влада? Правильно – мовчали, тільки Дмитро Пєсков сказав, що вони тут ні при чому.

Це були найцікавіші кілька годин облоги автобусу Всеросійського об'єднання вболівальників. Вболівальники там сиділи, скаржилися в смс, що хочуть в туалет по-маленькому, але бояться вийти. Найбільш активним інформатором соціальних мереж був Олександр Шпригін, керівник Всеросійського об'єднання вболівальників. Іноді в його смс проглядався відчай – всіх депортують, до того ж, за їх рахунок, мабуть, підозрюючи, що ось-ось вибухне ще один скандал, коли стане відомо, що їх безкоштовно привезли до Франції чартерним літаком, орендованим міністерством спорту РФ. Одночасно любителі-блогери проводили розслідування і лише за годину накопали величезну кількість фотографій Шпригіна, починаючи з тих, де він разом з відомим рокером-нацистом Павуком (Сергій Троїцький) стоїть, піднявши руку в нацистському вітанні. Є фотографії разом з Володимиром Жириновським в якості помічника депутата від ЛДПР, віце-спікера Державної думи і сина Жириновського Ігоря Лебедєва. І багато фотографій з Путіним.

Бажання «всыпать» - з тієї ж категорії таємного бажання Путіна «замочить»

Шпригын так часто миготів на фотографіях з Путіним, що передбачити, що вони незнайомі, просто огидно. Вони не просто знайомі – на багатьох фотографіях вони розмовляють і навіть разом несуть кудись покладати квіти. Навряд чи охорона допустила б близько до Путіна людини з кликухою «Каманча», якби вона викликала якісь підозри або побоювання. У ЛДПР «Каманча» з 1998 року, в 2007 році став керівником Всеросійського об'єднання вболівальників (ВОБ), перед цим відсидівши рік у СІЗО «Матросская Тишина» за бійку. Судячи з фотографій, Путін мило розмовляє з «Каманчею»-Шпригіним, певне, обговорюючи, як важливо зібрати в один кулак всіх уболівальників, щоб вони коли-небудь не повстали проти Путіна, а навпаки, боролися б з ворогами Путіна.

У статуті об'єднання написано, що «ВОБ створено з метою відстоювання прав уболівальників, як головних споживачів футболу і спорту, а також для об'єднання вболівальників різних клубів навколо національних збірних Росії, пропаганди та розвитку спорту та здорового способу життя». Себто, бійки російських уболівальників можуть бути представлені як спаринг-турніри за мир у всьому світі, а проломлені голови англійців і ображені жінки на вулицях Марселя – як «пропаганда здорового способу життя».

Насправді, це об'єднання було підтримане Путіним для політичних акцій, а не для розвитку спорту. Першою масштабною акцією ВОБ став грандіозний перформанс: на футбольному матчі в жовтні 2007 року розтягнули 110-метровий прапор Росії вагою в 500 кілограмів і вартістю в 1,5 млн рублів. На матчі зі збірною Швеції розтягнули такий самий величезний портрет Петра Першого, натякаючи на бій зі шведами під Полтавою. Судячи з усього, кремлівські пташенята готувалися до чемпіонату Європи у Франції ретельно. Як заявив прокурор Марселя Бріс Робін, в зіткненнях з англійськими вболівальниками 11 червня брало участь більше 150 російських футбольних хуліганів, «які пройшли спеціальну підготовку». Як написав французький тижневик «LePoint», «в числі сотень росіян, що приїхали до Франції на чемпіонат Європи з футболу, не менше 500 є хуліганами, наміри яких спочатку входило «всипати англійцям».

Бажання «всыпать» - з тієї ж категорії таємного бажання Путіна «замочить». Тобто «иметь» англійців, не розуміючи, що насправді «будут иметь» росіян, і не тільки фізично, скільки морально. Тепер Росія, після бомбардування Сирії, анексії Криму, тероризму у Східній Україні, спроби захопити Грузію в 2008 році, крім усього іншого, отримала серйозне попередження, за яким піде, швидше за все, перенесення чемпіонату світу з Росії в 2018 році. Навряд чи знайдуться бажаючі поїхати на чемпіонат, якщо будуть побоювання, що там їх зустрінуть 150 п'яних хуліганів і 150 тисяч здичавілих російських патріотів, яким слідом буде посміхатися Путін, підтримуючи вуличний бандитизм.

Путін і зараз іноді говорить що-небудь підбадьорююче, використовуючи слова зі свого лексикону пітерського підворіття, але ніхто вже не звертає уваги на лідера величезної країни з економічним потенціалом нижчим за маленьку африканську державу Габон. Санкції вже роблять свою справу – країна скочується у прірву, в якій одного разу вже побував Радянський Союз. Російські футбольні хулігани у Франції – як відрижка путінізму, слабкий і незначний натяк на якусь перевагу, що мовою тих самих пітерських підворіть називається «понты».


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.