П'ять типів людей, що вибрали собі не ту пару

20 грудня 2015, 09:03
16571
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
І жили вони нудно наступні 50 років. Люди занадто часто піддаються впливу суспільства, вибираючи супутника життя

Першу частину колонки «Як знайти своє кохання» читайте тут

Що буде, якщо взяти групу людей, які не знають, чого хочуть від стосунків, і оточити їх суспільством, яке твердить, що вони просто повинні знайти супутника життя, причому поквапитися, оскільки біологічний годинник цокає, і можна не встигнути завести дітей? У результаті більшість приймають найважливіше рішення в житті похапцем – і невдало.

Розгляньмо найбільш поширені типи людей, що полягли жертвою цієї пастки і опинилися в нещасливих відносинах.

1. Переконаний романтик

Переконаний романтик упевнений, що любов сама по собі є достатнім приводом, щоб на комусь одружитися. Романтика, звичайно, відіграє велику роль у стосунках, а любов є ключовим інгредієнтом для щасливого шлюбу, однак без ряду інших важливих речей однієї її недостатньо.

Переконаний романтик вперто ігнорує боязкий внутрішній голос, який намагається звернутися до нього, коли він черговий раз свариться зі своєю дівчиною або коли відчуває себе набагато гірше, ніж до цих відносин. Він просто наказує йому замовкнути і думає щось у дусі: «Всьому є свої причини. Не може бути, щоб наша зустріч була просто випадковістю» або «Я закоханий у неї по вуха, і це єдине, що має значення». Як тільки Переконаний романтик вирішив, що знайшов свою другу половинку, він непохитно впевнений у цьому і живе з цим переконанням всі 50 років свого нещасливого шлюбу.

2. Спонуканий страхом

Страх є однією з найбільш поширених причин при виборі супутника життя. На жаль, суспільство влаштоване так, що страх інфікує навіть раціональних людей. Іноді це відбувається ще до тридцяти. Суспільство - зокрема наші батьки і друзі - прищеплює нам такі страхи: страх бути останнім неодруженим/незаміжньою з друзів, страх бути старими батьками, а іноді просто страх, що тебе будуть обговорювати і засуджувати.

Стороннім неможливо зрозуміти, яка людина потрібна саме вам, – нехай навіть хтось дуже добре вас знає

Ці страхи змушують нас втягуватися в не дуже добрі відносини. Іронія в тому, що єдиний раціональний страх, який нам варто було б відчувати – це страх провести решту дві третини життя не з тією людиною і бути при цьому нещасним. Між тим, саме ця доля чекає спонуканих страхом людей, оскільки вони дуже сильно стараються позбутися свого страху.

3. Сприйнятливий до впливу

Сприйнятлива до впливу людина дозволяє іншим відігравати надто велику роль при виборі її супутника життя.

Вибір партнера для життя – глибоко особистий, надзвичайно складний і дуже різний для кожного з нас процес. Стороннім неможливо зрозуміти, яка людина потрібна саме вам, – нехай навіть хтось дуже добре вас знає. Таким чином, думок і переваг інших людей у виборі супутника життя взагалі не має бути, крім тих випадків, коли йдеться про жорстоке поводження або зловживання.

Найсумніші приклади стороннього втручання у відносини людей: коли хтось розриває стосунки з тим, хто міг би стати для нього хорошим супутником життя, а причиною слугує зовнішнє несхвалення або фактор, на який людині в цілому плювати (наприклад, релігія), але він змушений дотримуватися цих правил заради сім'ї.

Бувають також випадки, коли зовні відносини здаються гарними, а всередині все виглядає по-іншому. Однак сприйнятлива до впливу людина продовжить слухати інших і зв'яже себе узами шлюбу.

4. Поверховий

Поверхова людина більше турбується про формальні показники свого партнера, ніж про його/її особистісні характеристики. Є цілий ряд питань, які він або вона повинні перевірити: його вага, престижність роботи, забезпеченість, досягнення, а в деяких випадках до списку може додаватися який-небудь специфічний пункт, наприклад, щоб чоловік був іноземцем або мав певний талант.

Насправді у всіх нас є якийсь список показників, які ми хотіли б бачити у своєму партнері. Однак вкрай егоїстичні люди ставлять зовнішність і резюме вище, ніж сама якість відносин з потенційним супутником життя.

5. Егоїстичний

Егоїстичних можна розділити на три підвиди, які іноді перетинаються один з одним:

А. «Все буде по-моєму»

Ця людина не вміє нічим пожертвувати і не вміє йти на компроміси. Просто вона вважає, що її потреби, бажання і думки важливіші, ніж потреби, бажання та думка партнера. Вона повинна вирішувати практично все. По суті, їй не потрібні законні відносини, вона хоче і далі жити одна, але при цьому мати когось поруч для компанії.

Б. Головний герой

Трагічна помилка Головного героя полягає в тому, що він дуже егоцентричний. Він хоче, щоб партнер був одночасно і його терапевтом, і найбільшим шанувальником, однак практично не зацікавлений в тому, щоб робити те саме для своєї половинки. Щоночі вони обговорюють, як пройшов їхній день, однак 90% цієї розмови присвячуються Головному героєві – адже, зрештою, він головний у цих відносинах. Будучи не в змозі відірватися від свого світу, така людина закінчує тим, що вибирає собі в супутники життя старого товариша, і живуть вони нудно наступні 50 років.

В. Той, хто має потребу

У всіх є потреби, і кожному подобається, коли його потреби задовольняють, але проблеми починаються, коли ми вибираємо партнера за принципом «вона для мене готує», «він буде гарним батьком», «вона буде гарною дружиною», «він чудовий коханець». Все вищезгадане – плюси у відносинах, але не більше. І через рік, коли той, хто має потребу, звикне до того, що його потреби задовольняють, буде потрібно, щоб у відносинах були й інші переваги, інакше справи кепські.

Головна причина, за якою всі вищеописані типи опиняються в нещасливих відносинах – їхня мотивація не бере до уваги те, що насправді становлять собою серйозні відносини і як зробити їх щасливими.

Продовження колонки буде опубліковано в розділі «Думки». Слідкуйте за оновленнями

Переклад НВ

Оригінал публікації на сайті Wait But Why

Wait But Why час від часу пише щось новеньке. Ми посилаємо кожен пост по email більше 230,000 осіб – вкажіть свою адресу тут, і ми додамо вас до списку (ви будете отримувати лише кілька листів на місяць). Ви також можете слідкувати за Wait But Why в Facebook і Twitter.

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Wait But Why. Републікування повної версії тексту заборонене.

Більше думок тут

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 19:02

thumb img
Кримінал та заборона ЗМІ. Що відомо про законопроект щодо фейків у професійних медіа
Авто

Сьогодні, 20:00

thumb img
Дайте дві. Чому Tesla Model Y суттєво вплине на ринок електричних кросоверів
Події

Сьогодні, 16:35

thumb img
Мігранти та діаспора. Як в Україні регулюється набуття подвійного громадянства