П'ять серіалів, які ви напевно пропустили. А даремно

3 січня 2016, 14:48
22986
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
П'ять серіалів, які ви напевно пропустили. А даремно - фото

Від красиво знятого студією Рідлі і Тоні Скоттів серіалу чекали більшого

Жорстка конкуренція між ТБ і кіно йде всім на користь — з'являється все більше якісного контенту, а значить, за всім не встежиш

Я вирішив до кінця року зібрати в один огляд цікаві, але поки маловідомі телепроекти. Отже, п'ять серіалів 2015‑го, які могли зостатися поза вашим полем зору, хоча заслуговують більш гідної уваги.

1. Адам все псує. Якщо хтось скаже, що сучасне телебачення вже не має сили запропонувати світові нічого принципово нового, покажіть йому нове шоу Адам все псує. Це одночасно і комедійний серіал, і науково-популярне шоу маловідомого у нас американського телеканалу truTV з коміком Адамом Коновером у головній ролі. Така собі відповідь на проект Discovery Channel Руйнівники легенд, який закривається. Тільки в Адам все псує руйнуються штампи.

У першому ж гегу Адам розповідає закоханим парам про те, що легенду про чоловіків, котрі дарують обручку, пропонуючи руку і серце, придумали століття тому ювелірні компанії. Всього сто років реклами — і ми віримо, що так було завжди. І далі в такому ж дусі: розкриваються штамп за штампом, обман за обманом, з авторитетними свідками та з посиланнями на докази. Всі кажуть, що роблять світ кращим, але робить це тільки Адам. За станом справ після виходу трьох епізодів ставлю тверду дев'ятку з десяти. Серіал продовжено на другий сезон, вихід якого заплановано на грудень 2016‑го.

2. Рівер. Розвінчання комерційних змов входить у моду, тому в наступному серіалі з нашої п'ятірки один герой каже іншому: "Ти знаєш, що псевдотрадиційні китайські печива з передбаченнями придумані всього сто років тому в Сан-Франциско?" Це — новий британський детектив Рівер від поважних BBC (не плутати з юніорським серіалом Річка), де Рівер — прізвище головного героя.

Британські міні-серіали вже давно користуються попитом, і даний випадок не є винятком. Як і в детективній телеісторії Лютер, головний герой — поліцейський, який бореться з жуками у своїй голові. Схожий на Кучму детектив намагається не остаточно з'їхати з глузду під час заплутаного розслідування загибелі близької йому людини. У головних ролях — швед Стеллан Скарсгард і харизматична англійка Ніколя Волкер. Не все гладко прописано в мотивації персонажів, але в іншому серіал може претендувати на сім балів з десяти. Плюс ще один бал за те, що сценаристи не називають українців росіянами. Разом — вісім.

3. Катастрофа. Мова йде про чорну комедію, створену британським суспільним телеканалом Channel 4, про світлу подію в житті людини — вагітність. Вона — ірландка з Лондона, він — американець з Бостона. Обом за сорок, і в ній зріє наслідок їхньої випадкової зустрічі. Він переїздить до Лондона, щоб спробувати на базі випадкової вагітності створити трансатлантичну сім'ю.

Гумор тут незвично реалістичний. Закадрового сміху немає, як немає й особливої романтики у взаєминах. Зовсім навпаки, Катастрофа — максимально цинічна комедія в дусі останнього часу. Якщо пригадати про аналогічні грубі підходи в таких серіалах, як На межі і Остання людина на Землі, то мусимо говорити про новий тренд — цинічні комедії в 2015 році рулять ринком сміху. Ще одна міцна вісімка з десяти.

4. Людина у високому замку. Інтернет-компанії Amazon не дають спокою лаври американського постачальника фільмів Netflix, ось провайдер і вирішив запустити свій гучний серіал. Правда, від гарно знятого студією Рідлі і Тоні Скоттів серіалу за однойменним романом американця Філіпа Діка очікували більшого. Все‑таки прізвища продюсерів зобов'язували, а літературна основа свого часу стала книгою року і взагалі дуже шанована в Штатах.

За сюжетом Людини у високому замку Адольф Гітлер переміг і поділив США навпіл разом з японцями, залишивши вузьку нічию смугу. Отакий альтернативно-історичний шпигунський фентезі-вестерн. Знято красиво, але кастинг акторів середній, і в цілому продукту чогось не вистачає, аж надто він стерильний. Якби такий серіал був у дев'яностих, навіть у нульових, він зірвав би банк і дах, але зараз потрібно стрибати вище голови, тому ставлю йому заслужені сім балів з десяти.

5. Останнє королівство. І на BBC буває прорушка — англійці намагалися відповісти на успіх канадсько-ірландської історичної драми Вікінги своїм історичним серіалом — екранізацією серії романів Бернарда Корнуелла про воїна Утреде та переможця вікінгів короля Альфреда Великого. Але в результаті вийшло щось середнє: антивікінги зняті не так вишукано, в акторів менше харизми, та й українок у головній ролі немає (у Вікінгах знімається Кетрін Вінник — Катерина Вінницька). Останнє — жарт, решта — серйозно. Тому Королівству дістається сім балів — нішевий серіал для любителів жанру.

Колонку опубліковано в журналі Новое Время за 18 грудня 2015 року. Републікування повної версії тексту заборонене.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 12:00

thumb img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Зеленського, Порошенка і Тимошенко
Події

Вчора, 21:39

thumb img
Розірвало на частини. Що відомо про смертельну ДТП в Одесі, причиною якої могли стати вуличні гонки
Футбол

Сьогодні, 02:17

thumb img
Давайте натуралізуєм Родрігеса. Реакція соцмереж на драматичну перемогу збірної України над Люксембургом