Чому в України не виходить

18 коментувати
Країна – це просто група людей. Які люди, така й країна

Процвітаюча корупція, погіршення кримінальної обстановки, покидьки при владі, падіння доходів, мляві реформи. Все більше людей розчаровуються в тому, що відбувається в Україні. Ми дивимося по сторонах, бачимо розвинені країни і з сумом розуміємо, що наша держава поки що неспроможна їх наздогнати. Але давайте тверезо подивимося на процеси навколо.

1. Країні 25 років. До цього протягом 70 років територія була заражена. Совок знищив практично все, чим ми захоплюємося в розвинених країнах. Від сильної економіки до поваги один до одного. Тут була заражена пустеля. А ми хочемо на її місці відразу прекрасний плодоносний сад.

2. З історичної точки зору 25 років – ніщо. Звичайно, нам би хотілося, щоб всі значимі зміни відбулися при нас. Щоб з'явилася чарівна паличка і перетворила гівно в цукерочку. Але чудес не буває.

Між їздою по смугах громадського транспорту, жахливими балконами на історичних будівлях і нормальною державою пряма залежність

3. Країна одужує і розвивається. Нам здається, що дуже повільно. Ми порівнюємо нашу державу з іншими і бачимо незрівнянні темпи зростання у сусідів. Але забуваємо, що вони не були так хворі. У них 25 років тому гора звалилася з плечей, і вони знали куди бігти, а у нас була агонія, судоми і цілковите нерозуміння, де ми і взагалі навіщо.

4. Щоб Україна перетворювалася на сучасну розвинену державу, є рівно один рецепт. Еволюційним шляхом тут повинно з'являтися якомога більше активних, небайдужих, цікавих людей. Вони повинні заміщати совкових пасіонаріїв.

5. Аналогічні процеси мають відбуватися і серед людей, які керують державою. Що вкрай важливо – вони відбуваються. Заміщення поки, звичайно, немає. Але є боротьба. Нормальних адекватних людей там все більше. Але їх меншість. А раз так – чому дивуватися?

6. Між їздою по смугах громадського транспорту, жахливими пластиковими балконами на історичних будівлях, неприбраним лайном за собаками і нормальною державою пряма залежність. Поки ми нездатні прийняти такі прості правила гри і вести себе адекватно, наївно вважати, що у влади раптово опиняться суцільні адеквати.

7. Багато хто з тих, хто розмірковує про розвиток держави, не може привести в порядок самих себе. Рецепти підвищення якості життя відомі: займатися спортом, вивчити англійську, бути більш ефективним у всьому, що ти робиш, постійно розвиватися, стати добрішими, в кінці кінців. Очевидні речі. Але ми не можемо зробити навіть цього, а потім дивуємося, чому політики не роблять інші очевидні речі.

Мені здається, що задаватися питанням, чому держава настільки неефективна, можна лише тоді, коли сам дійсно впевнений у своїй ефективності. Країна – це просто група людей. Які люди, така і країна. Є країни, де краще? Звичайно. І там, раптово, на роботі менше сидять у фейсбуках, вранці бігають натовпи людей і набагато рідше кричать в супермаркеті на продавців, які не так нарізали ковбасу.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.