Чому люди виїжджають з України

42 коментувати
Наша країна не просто не намагається нікого залучити. Вона не намагається нікого утримати: менше думаючих людей – менше проблем для політиків

В Україні повітря просякнуте атмосферою еміграції. Виїхати хочуть мільйони. Будь-яка замітка на цю тему приречена на популярність. Навіть офлайн заходи збирають повні зали.

Звичайно, хотіти – не виїхати. Але хотіти виїхати – значить не бути щасливим на поточному місці. А які перспективи у країни, коли багато її жителів нещасні?

Вчора я виклав фотографію з американським паспортом і мене привітало більше 50 осіб. Страшно подумати, але громадянство іншої країни – мрія і недосяжне свято для багатьох.

Їдуть за грошима. Їдуть, що ще гірше, не за ними, а не бачачи перспектив. Тільки в моєму оточенні останнім часом виїхали десятки людей. І практично всі вони добре заробляли. Цього року точно поїдуть ще кілька. Класних. Та що там – чудових.

Люди, яким розповідали "та кому ви там потрібні", отримують візу для обдарованих людей в одній країні. В іншій їм дають податкові пільги. У третій влаштовують дітей в садок без черг і хабарів.

В Естонії працює цілий напрямок по хантингу фахівців з України. Їм є що запропонувати. Вони проводять у Києві заходи, купують рекламу, замовляють PR-публікації в профільних ЗМІ.

Які перспективи у країни, коли багато її жителів нещасні?

В цей самий час в Україні вводять податок на бездіяльність ФОПів і планують прибрати спрощену систему оподаткування. Ту єдину, яка дозволяє в цій країні за п'ять хвилин здати звітність і спати спокійно.

Нові державні менеджери і консультанти без зупинки розповідають про якісь реформи і лібералізацію. А в дійсності українцеві все так само заборонено купу всього. Заборонено користуватися послугами іноземних банків – до його послуг «Михайлівський» та компанія. Заборонено зберігати чесно зароблену валюту – він зобов'язаний продавати її за заниженим курсом. Заборонено купувати авто в Європі за нормальною ціною – адже він може купити «Таврію» за ці гроші. Та що там – у ХХІ столітті йому все ще заборонено продавати землю. Адже він – бидло, яке не впорається з такою відповідальністю.

Прогресивні держави давно зрозуміли, що найцінніший актив сьогодні – люди. У світі йде шалена війна за таланти. Конкуренція просто нереальна.

Україна не просто не намагається нікого залучити. Вона не намагається нікого утримати.

Менше думаючих людей – менше проблем для політиків.

Все, що відбувається навколо – геноцид держави Україна по відношенню до своїх громадян в чистому вигляді.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.