Бандитський капіталізм. Чому Плотніцького витісняють з ЛНР

8 коментувати
Якщо якусь територію контролює то одне бандитське угрупування, то інше, вона приречена на хаос і колапс

В очах російської громадської думки захоплені бойовиками території Донбасу – це порятунок для росіян, але на практиці – це формування абсолютно божевільного і неефективного менеджменту, заснованого на незаконному використанні силових ресурсів.

В процесі боротьби за владу люди, які здійснюють керівництво у ДНР і ЛНР, остаточно перейшли в ранг відморозків. У цей список входять різного роду "Захарченки", "Мотороли", "Гіві" і "Плотніцькі", які після встановлення контролю над якоюсь територією першим ділом віджимають наявну там власність. В процесі "віджиму" власності вони, звичайно, займаються взаємною різаниною, такий бандитський переділ залишків активів, які існували в Донбасі.

Ніякої промисловості та виробництва там бути не може, оскільки економіка розвивається виключно в умовах стабільного режиму зі зрозумілими правилами гри. Якщо ж територію контролює то одне бандитське угрупування, то інше, серйозної економіки тут існувати не може за визначенням. Подібна територія приречена на хаос та колапс. Та ж донбаська сталева і вугільна промисловість де-факто не існує, оскільки постійно йде боротьба за контроль над нею.

Єдине, що досі діє в ДНР/ЛНР – це те, що працює на обслуговування населення. Люди в будь-якому випадку купують собі їжу. Відповідно, головний інтерес бандитського капіталізму полягає в тому, щоб віджати торгові точки, бензоколонки і універсами. Вони працюють у будь-якій економіці.

Те, що зараз відбувається в Донбасі, дуже нагадує Хівінське ханство в період його розпаду

У всьому цьому процесі немає "царя гори", домінуючого бандита. Був би "цар гори" (концепція стаціонарного бандита), він допускав на свою територію ту або іншу економічну активність з метою збільшення прибутку, а також створював би ту чи іншу подобу закону. Людина, яка починає якийсь бізнес – чи то перукарня, магазин або заправка – повинен комусь платити: або державі, або  бандитові, який його "кришує". Решту він залишає собі, і тільки так це працює.

Якщо ж сьогодні приїхав і грабує один, а завтра – інший, то це ситуація кочового бандита. У подібній ситуації зберігати той чи іншої бізнес просто неможливо.

Виходячи з останніх непідтверджених повідомлень з ЛНР, глава самопроголошеної ЛНР Ігор Плотніцький за час свого перебування в Москві позбувся луганських магазинів. Якщо це правда, то пан Плотніцький просто зробив невдалу спробу стати стаціонарним бандитом. Серед його соратників є точно такі ж озброєні люди, охочі віджати власність. Він змушений з ними постійно вести силові розборки. Приміром, він розправлявся з Мозговим та іншими ідеологічними бійцями, які воювали за "великую русскую идею". Їх усунули з тієї простої причини, що за всіма цими суперечками - варварський і дикий економічний інтерес.

Якщо у Плотницького не вийшло стати стаціонарним бандитом, єдине, що йому залишається – це тікати в Росію з тим наваром, який він вже встиг сколотити.

Те, що зараз відбувається в Донбасі, дуже нагадує Хівінське ханство в період його розпаду. Раз на кілька років туди приходили кочівники, які завойовували, руйнували, грабували і намагалися осісти в цьому ханстві, але з часом зі степу приходили нові бандити і викидали колишніх завойовників. Ханство скоротилося до маленького міста Хіви, яке, зрештою, впало під наступом європеїзованої Росії.

Для Донбасу нинішня ситуація – це катастрофа, і бажання Путіна "перепихнути" його Україні цілком зрозуміле.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.